poetess
poetess
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

Czyli temat, którego nie może zabraknąć, a mianowicie Savoir Vivre.
Sądze, ze wszyscy wiedzą, co znaczy te pojęcie, ale dla pewności.. :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: Savoir-vivre czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, kindersztuba; znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.


Myśle, że nikomu ogólne zasady nie są obce, nawet jezeli nie wie, że są zaliczane do Savoir Vivre`u, ale... :pavarotti:
Konto usunięte
Konto usunięte: -uśmiech, -uprzejmość, -życzliwość, -punktualność, -dyskrecja, -lojalność, -grzeczność.

Zasady dotyczące poszczególnych dziedzin życia tez pewnie są znane, ale... :pavarotti:
Konto usunięte
Konto usunięte: -nakrywania, podawania do stołu i jedzenia, -wyglądu, prezencji (np. postawy, higieny) i właściwego ubioru, -form towarzyskich (np. w miejscu pracy, w rodzinie, na przyjęciach), -komunikacji (także telefonicznej i internetowej), -zachowania się w szczególnych sytuacjach.


Wstęp mamy już za sobą, teraz przechodzimy do rzeczy:
1. Wiecie co do czego służy? :pavarotti:

-Jedliście już kiedyś taką ilościa sztućców?:mrgreen:
2.Panowie, przepuszczacie Panie w drzwiach?
3.Młodzieży, mówicie pierwsi "dzień dobry" starszym od Was?
4.Ustępujecie miejsca straszej Pani w autousie? :pavarotti:
5. Jak to jest z całowaniem w rękę kobiety? Panie, podoba się, zwyczaj powinien byc kontynuowany? Panowie, praktykujecie? :and:
6. Uważacie się za osoby kulturalne i myślicie, że podstawy Savoir Vivr`u absolutnie nie są Wam obce?

Starczy tego dobrego :ziober2:
Pozdrawiam, mam nadzieję na owocną dyskusję ;):tak:
Rosiczka00
Rosiczka00
  15 lipca 2008

boszszsz

Konto usunięte
Konto usunięte: poetess: a to już mniej ;p


Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Jak to jest z całowaniem w rękę kobiety? Panie, podoba się, zwyczaj powinien byc kontynuowany? Panowie, praktykujecie?

a to już mniej ;P

;]
pauline321
pauline321
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Wiecie co do czego służy?


mniej wiecej :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Młodzieży, mówicie pierwsi "dzień dobry" starszym od Was?


zazwyczja :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Jak to jest z całowaniem w rękę kobiety? Panie, podoba się, zwyczaj powinien byc kontynuowany? Panowie, praktykujecie?


podoba sie :)
MOna2tl
MOna2tl
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Wiecie co do czego służy?

czesciowo tak:P

Konto usunięte
Konto usunięte: -Jedliście już kiedyś taką ilościa sztućców?

nie ;P

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Młodzieży, mówicie pierwsi "dzień dobry" starszym od Was?

yhym..;p

Konto usunięte
Konto usunięte: 4.Ustępujecie miejsca straszej Pani w autousie?

Ogolnie starszym, i nie tylko w autobusie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Panie, podoba się, zwyczaj powinien byc kontynuowany?

nie..

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Uważacie się za osoby kulturalne i myślicie, że podstawy Savoir Vivr`u absolutnie nie są Wam obce?

troche obce sa;p ale nie kulturalna to ja nie jestem ;p
kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedliście już kiedyś taką ilościa sztućców?

Kiedys w restauracji dali mi tyle sztuccow, ale wszystkich oczywiscie nie wykorzystalem:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Panowie, przepuszczacie Panie w drzwiach?

Jasne:tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Młodzieży, mówicie pierwsi "dzień dobry" starszym od Was?

Raczej tak:P

Konto usunięte
Konto usunięte: Ustępujecie miejsca straszej Pani w autousie?

Jesli nigdzie indziej nie ma miejsca w autobusie to tak:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak to jest z całowaniem w rękę kobiety? Panie, podoba się, zwyczaj powinien byc kontynuowany? Panowie, praktykujecie?

Jeszcze nie probuje:P

Konto usunięte
Konto usunięte: 6. Uważacie się za osoby kulturalne i myślicie, że podstawy Savoir Vivr`u absolutnie nie są Wam obce

Zalezy.Staram sie byc kulturalny, ale chamstwa tez mi nie brakuje:mrgreen:
razotka
razotka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Wiecie co do czego służy?

mnie wystarczy tylko szklanka, łyżka, nóż, widelec, talerz :ziober2:
Konto usunięte
Konto usunięte: -Jedliście już kiedyś taką ilościa sztućców?

nie ;]
poetess
poetess
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: podoba sie :)

Jedna z nie nielicznych ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne

:zakochany:
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeszcze nie probuje:P

Probój pokiś jeszcze młody :ziober2:
kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Probój pokiś jeszcze młody

Spokojnie:D Na takie calowanie przyjdzie jeszcze czas:P
poetess
poetess
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Spokojnie:D Na takie calowanie przyjdzie jeszcze czas:P

Narazie jesteś na poziomie ciągania za warkoczyki? :mrgreen:
kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Narazie jesteś na poziomie ciągania za warkoczyki?

Nie;] raczej nie musze na razie na powitanie calowac w reke;] znaczy nie mialem tak naprawde takich okazji:P jak jakas kolezanka przychodzi to sie przytulaja zawsze u nas na powitanie:lol:
poetess
poetess
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie;] raczej nie musze na razie na powitanie calowac w reke;] znaczy nie mialem tak naprawde takich okazji:P jak jakas kolezanka przychodzi to sie przytulaja zawsze u nas na powitanie

U nas się całują..ale nie w ręke :mrgreen: Co region to obyczaj, no nie? :pavarotti:
zdwdominika
zdwdominika
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Wiecie co do czego służy? -Jedliście już kiedyś taką ilościa sztućców? 3.Młodzieży, mówicie pierwsi "dzień dobry" starszym od Was? 4.Ustępujecie miejsca straszej Pani w autousie? 5. Jak to jest z całowaniem w rękę kobiety? Panie, podoba się, zwyczaj powinien byc kontynuowany? Panowie, praktykujecie? 6. Uważacie się za osoby kulturalne i myślicie, że podstawy Savoir Vivr`u absolutnie nie są Wam obce?

1. Nie :woot: i nigdy nie jadlam z tak duza iloscia sztuccy
3. Tak i wyjmuje rece z kieszeni.
4. Tak.
5. Nie podoba mi sie. Kiedys jadlam gruszke, cala reka w soku, a jakis wujek na obiedzie kondolacyjnym do mnie podchodzi i mi reke caluje. Myslalam, ze tam padne.
6. Nie, nie jestem osoba kulturalna.
kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: U nas się całują..ale nie w ręke Co region to obyczaj, no nie?

U nas tez juz tak maja. Dziewczyna z dziewczyna to w policzek, a jak do chlopakow to czasem sie przytula i zegnamy:P chociaz w swojej klasie ja sie z zadna nie przytulam:lol: jestem zle nastawiony do mojej klasy:pavarotti:
zdwdominika
zdwdominika
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie wystarczy tylko szklanka, łyżka, nóż, widelec, talerz

a lyzeczka ;D? no chyba, ze herbate mieszasz lyzka ;D
gangstersko
gangstersko
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Młodzieży, mówicie pierwsi "dzień dobry" starszym od Was? 4.Ustępujecie miejsca straszej Pani w autousie? 5. Jak to jest z całowaniem w rękę kobiety? Panie, podoba się, zwyczaj powinien byc kontynuowany? Panowie, praktykujecie? 6. Uważacie się za osoby kulturalne i myślicie, że podstawy Savoir Vivr`u absolutnie nie są Wam obce?

to zalezy. jak mi nie odpowieadają to daje na wstrzymanie. az w koncu znowu zaczynam mówic.

nie podoba mi sie cholernie

oczywiscie ze uwazam sie za osobe kulturalną dopóki ktos mnie nie zdenerwuje do granic mozliwosci a ostatnio zdalam sobie sprawe ze takowa jest
poetess
poetess
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: U nas tez juz tak maja. Dziewczyna z dziewczyna to w policzek, a jak do chlopakow to czasem sie przytula i zegnamy:P chociaz w swojej klasie ja sie z zadna nie przytulam jestem zle nastawiony do mojej klasy

U nas dziewczyny i siebie nawzajem i chłopaków tez, jakies zwyczaje sie porobiły :woot: Niestety, wszyscy dąrza tylko do kontaktu fizycznego :mrgreen:
Ja do swojej też..Nie całuje, a w życiu :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.