dnmMili
dnmMili
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

Masz aparat?
Jak tak to jaki?
Według was jaki z aparatów jest najlepszy ?
A najgorszy?
Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ?
Jakie zdjęcia najczęściej robisz?
Możesz coś tu pokazać? :)

A to dla znających się, jakie błędy są w tym zdjęciu? ( zdjęcie pomniejszone, piksele przez to widać, słaby program:D )

andzey
andzey
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli jak? bo nie kumam


to zdjecie jest naswietlone na swiatla
z tego mozna wyciac niebo

powinnas zrobic drugie identyczne tyle ze z przepolanonym niebem a z detalami w cieniach i z tamtego wyciac latarnie
Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: powinnas zrobic drugie identyczne tyle ze z przepolanonym niebem a z detalami w cieniach i z tamtego wyciac latarnie

aha takie coś, no teraz rozumiem :) dzieki
andzey
andzey
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: aha takie coś, no teraz rozumiem :) dzieki


szukaj na googlach info o DRI ewentualnie HDR tam jesli trafisz dobry tutorial bedziesz miala wytlumaczone krok po kroku w jakim programie i jak to zrobic
66x
66x
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz aparat? Jak tak to jaki? Według was jaki z aparatów jest najlepszy ? A najgorszy? Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ? Jakie zdjęcia najczęściej robisz? Możesz coś tu pokazać? :)

1.od wczoraj w końcu mam
2. bez rewelacji Kodak Easyshare Zd710
3. sony,canon,minolta,nikon :woot: nie potrafię powiedzieć. nie znam sie tak dobrze.
4. ----
5. robię takie na jakie przyjdzie mi ochota ;]
6. dzisiejsze


Konto usunięte
Konto usunięte: A to dla znających się, jakie błędy są w tym zdjęciu?

nie znam się ale się powymądrzam ;]
nie ma do czego przykuć wzorku na ddobrą sprawę . za duży chaos i taki natłok wszystkiego i jednoczesny brak czegokolwiek.
takie są moje odczucia :)
dnmMili
dnmMili
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma do czego przykuć wzorku na ddobrą sprawę . za duży chaos i taki natłok wszystkiego i jednoczesny brak czegokolwiek. takie są moje odczucia :)

chaos - mój żywioł, to jednak nie minęłam się z celem:D
66x
66x
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chaos - mój żywioł, to jednak nie minęłam się z celem:D

jeśli chodzi o robienie zdjęć to z takim chaosem raczej daleko nie zajdziesz;]
sweeteen
sweeteen
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz aparat? Jak tak to jaki? Według was jaki z aparatów jest najlepszy ? A najgorszy? Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ? Jakie zdjęcia najczęściej robisz?

`mam
`olympus fe320?:woot:
taki:

`najlepsze firmy to nikon, pentax, canon . sony niektóre, olympus niektóre.
`kodaki są beznadziejne.
`przeróżne. sobie, innym, imprezy, spacery. wszędzie go zabieram ;p

planuję kupić lustrzankę nikona :ssh:
aaPaulinka
aaPaulinka
  16 lipca 2008

ja mam Olympusa Mju Mini Digital ale niestety jest na skraju wyczerpania, popsuło mi się wejście na baterię i naprawa przewyższy koszt :and: Ja poleciałam na wygląd aparatu a nie na jego parametry, ale w sumie dobry był nie narzekałam ;)

Kamaa08
Kamaa08
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 6. dzisiejsze

ładne :tak:

aaPaulinka
aaPaulinka: Ja poleciałam na wygląd aparatu a nie na jego parametry

no coż, niektórzy tak mają :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: szukaj na googlach info o DRI ewentualnie HDR tam jesli trafisz dobry tutorial bedziesz miala wytlumaczone krok po kroku w jakim programie i jak to zrobic

no poszukam, ale już z tym zdjęciem chyba nic nie będę robic bo się nie opłaca i tak jest marne ;]
Sztajmex
Sztajmex
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz aparat?


Tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak tak to jaki?


Obecnie już tylko fuji s6500 :(

Konto usunięte
Konto usunięte: Według was jaki z aparatów jest najlepszy ?


Canon EOS D Mark II. oczywiście to body no i do tego jakiś jaśniutki teleobiektyw...

Konto usunięte
Konto usunięte: A najgorszy?


Wszystkie Sony :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ?


To wyniki obserwacji, doświadczeń ze sprzętem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie zdjęcia najczęściej robisz?


Różnorakie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz coś tu pokazać? :)


Mogę, pokazałbym modelkę, ale sie nie zgadza :? ...
Będzie krajobraz, jeszcze z zimy.


Konto usunięte
Konto usunięte: A to dla znających się, jakie błędy są w tym zdjęciu? ( zdjęcie pomniejszone, piksele przez to widać, słaby program:D )


Ee...od początku, przesłona zbyt domknięta, przez co niebo wyszło siwe a nie niebieskie. Chaotyczny zarówno pierwszy, jak i drugi plan...no i może skończmy ;)
To chyba tak było z ręki pstryknięte nie?
andzey
andzey
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: planuję kupić lustrzankę nikona


jesli lustro nikona to zainwestuj w d80 lub wyzej
nizszych nie warto
maja dziwnie poobcinane funkcje np d50 brak braketingu, procesor obrazowy ingeruje w rawy itd,
albo wejdz w system canona 400d wyciagniesz za niezle pieniadze (uzywka okolo 1000 zeta), zostaje jeszcze pentax i sony ale nie maja takiego wyboru szkiel jak C i N :and:
66x
66x
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Będzie krajobraz, jeszcze z zimy.

korzystasz z Ps'a przy obróbce?
KatatonikHC
KatatonikHC
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: korzystasz z Ps'a przy obróbce?


Rzadko, zdjęcie ma ziarno, bo było rozciągnięte z małego, nie wiem gdzie mam oryginał, jak znajdę to wrzucę w normalnej jakości.

A jeśli chodzi o zdjęcie to ingerencją było jedynie dodanie ramki, podbicie kontrastu o kilka stopni. Efekt tonowości nieba uzyskałem poprzez użycie filtra połówkowego niebieskiego.
66x
66x
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Rzadko, zdjęcie ma ziarno, bo było rozciągnięte z małego, nie wiem gdzie mam oryginał, jak znajdę to wrzucę w normalnej jakości. A jeśli chodzi o zdjęcie to ingerencją było jedynie dodanie ramki, podbicie kontrastu o kilka stopni. Efekt tonowości nieba uzyskałem poprzez użycie filtra połówkowego niebieskiego.

a ok ;]
zaciekawiło mnie bo podobny efekt można uzyskać przez nałożenie na siebie 2 warstw.
przynajmniej mi wydaje się on podobny :)
KatatonikHC
KatatonikHC
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a ok ;] zaciekawiło mnie bo podobny efekt można uzyskać przez nałożenie na siebie 2 warstw. przynajmniej mi wydaje się on podobny :)


No faktycznie efekt podobny :) . Z dobrym filtrem zero ziarna wychodzi :)

Tutaj fotoszop :

A tutaj barachło z ręki na rybach cyknięte ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.