artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  14 lipca 2008 (pierwszy post)

Malarstwo.... oleje, tempere, akwarele, plakatówki :ziober2:, akryle

Interesuje Was to czy nudzicie się w muzeum ?

Jaki okres malarstwa?
kubizm, realizm, ekspresjonizm czy inne ?
dlaczego? co w tym Was przyciąga?

a może ulubiony malarz? :ziober2:

ja powiem tak -
surrealizm/nadrealizm
Salvadore Dali :zakochany:
znam wszystkie niemal obrazy , przeczytane książki jego autorstwa
co szczególnie mogę polecić "dziennik geniusza"
napisana praca o nim ....

dla realizmu osobiście jestem na nie :)

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

666kamilka666
666kamilka666
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: nteresuje Was to czy nudzicie się w muzeum ? Jaki okres malarstwa? kubizm, realizm, ekspresjonizm czy inne ? dlaczego? co w tym Was przyciąga?

Lubię oglądać, czasem coś szkicuje ale beznadziejnie :ninja:
Obraz musi mnie czymś przyciągnąć, i obojętnie z jakiego okresu bedzie ;)

artLiszka
artLiszka: a powiem tak - surrealizm/nadrealizm Salvadore Dali znam wszystkie niemal obrazy , przeczytane książki jego autorstwa co szczególnie mogę polecić "dziennik geniusza" napisana praca o nim ....

Szkoła plastyczna? :ninja:
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoła plastyczna?

studia ;)

ale Salvadore to moja "miłość" od chyba 8klasy podstawówki i wtedy przeczytałam książki :ziober2: a nie jest to łatwa lektura ;)

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

anisia130
anisia130
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Interesuje Was to czy nudzicie się w muzeum ?

Interesuje .

artLiszka
artLiszka: Jaki okres malarstwa?

Postimpresjonizm i kubizm,jeszcze fowizm oraz dadaizm .

artLiszka
artLiszka: a może ulubiony malarz?

Andre Derain .
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Interesuje Was to czy nudzicie się w muzeum ?

interesuje.
lubię przebywać w muzeum.

artLiszka
artLiszka: Jaki okres malarstwa? kubizm, realizm, ekspresjonizm czy inne ? dlaczego? co w tym Was przyciąga?

obojętnie dla mnie obraz musi mieć "to coś" co przyciągnie moją uwagę.
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
666kamilka666
666kamilka666
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: studia ;) ale Salvadore to moja "miłość" od chyba 8klasy podstawówki i wtedy przeczytałam książki a nie jest to łatwa lektura ;)

Ale na takie studia to trzeba mieć pieniądze... I talent :and:.
jak od 8podstawówki, to byłaś rok/dwa lata młodsza ode mnie ;).
Ja nie lubię książek biograficznych.. Nudzą mnie... ;]
poetess
poetess
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Interesuje Was to czy nudzicie się w muzeum ? Jaki okres malarstwa? kubizm, realizm, ekspresjonizm czy inne ? dlaczego? co w tym Was przyciąga? a może ulubiony malarz? ja powiem tak - surrealizm/nadrealizm Salvadore Dali znam wszystkie niemal obrazy , przeczytane książki jego autorstwa co szczególnie mogę polecić "dziennik geniusza" napisana praca o nim .... dla realizmu osobiście jestem na nie :)

Realizm doceniam, ale nie podziwiam. Najbardziej dociera do mnie postimpresjonizm, najlepszym przykładem jest znana pewnie wszystkim Gwieździsta Noc Vincenta Van Gogh`a :

Co do pytania o muzea, to lubię, i to bardzo. Najwięcej wrażeń wyniosłam jak do tej pory z British Museum, chętnie bym się tam jeszcze wybrała :tak:
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale na takie studia to trzeba mieć pieniądze... I talent .

to zarobiłam sobie i poszłam :)
materiały są dość drogie

Konto usunięte
Konto usunięte: jak od 8podstawówki, to byłaś rok/dwa lata młodsza ode mnie ;).

wątpię bym była młodsza ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nie lubię książek biograficznych.. Nudzą mnie... ;]

to nie jest typowa książka biograficzna :) to jego książka o nim ale napisana w dość niezwykły sposób :)

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

666kamilka666
666kamilka666
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: to zarobiłam sobie i poszłam :) materiały są dość drogie

;)

artLiszka
artLiszka: wątpię bym była młodsza ;)

Cofnęłam siebie do podstawówki.. :ninja:
Chodzi mi o to, że z tego "starszego" pokolenia jesteś, które po 8 klasach podstawówki szło np. na 4liceum i potem studia ;)

artLiszka
artLiszka: to nie jest typowa książka biograficzna :) to jego książka o nim ale napisana w dość niezwykły sposób :)

Chyba i tak się nie przekonam do takich książek.. Wolę fantasy, albo horory :tak:.
Wtedy wyobraźnia działa :))
MoniQQQ22
MoniQQQ22
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Malarstwo.... oleje, tempere, akwarele, plakatówki , akryle Interesuje Was to czy nudzicie się w muzeum ? Jaki okres malarstwa? kubizm, realizm, ekspresjonizm czy inne ? dlaczego? co w tym Was przyciąga? a może ulubiony malarz? ja powiem tak - surrealizm/nadrealizm Salvadore Dali znam wszystkie niemal obrazy , przeczytane książki jego autorstwa co szczególnie mogę polecić "dziennik geniusza" napisana praca o nim .... dla realizmu osobiście jestem na nie :)

Malarstwo nie
Rysunek natomiast tak;)
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Interesuje Was to czy nudzicie się w muzeum ?

Niezbyt mnie malarstwo interesuje.Moze dlatego ze sam beznadziejnie maluje.

artLiszka
artLiszka: a może ulubiony malarz?

Mimo malego zainteresowania, strasznie zaimponowal mi Zbigniew Beksinski. Swietne obrazy.
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzi mi o to, że z tego "starszego" pokolenia jesteś, które po 8 klasach podstawówki szło np. na 4liceum i potem studia ;)

no to tak :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba i tak się nie przekonam do takich książek.. Wolę fantasy, albo horory . Wtedy wyobraźnia działa :))

ja namawiać usilnie nie będę ... nie każdy może lubić czytać o smarowaniu nagiego ciała olejem po sardynkach i czekaniu na to aż muchy Cię oblezą albo o rodzajach pierdzenia :P



tylko on mógł to napisać :P

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

666kamilka666
666kamilka666
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: nie każdy może lubić czytać o smarowaniu nagiego ciała olejem po sardynkach i czekaniu na to aż muchy Cię oblezą albo o rodzajach pierdzenia :P

:wtf:?!
I coś takiego CI się podoba? ;d

artLiszka
artLiszka: tylko on mógł to napisać :P

Aż chyba pooglądam jego obrazy :mrgreen:
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ?! I coś takiego CI się podoba? ;d

no to jest wyrwane z kontekstu :) ale część jego życia :)
najbardziej podoba mi się Jego opis żony... tyle miłości do Niej i szacunku ... co widać na obrazach ... Gala jest an większości jego obrazów
pierwsze obrazy malował na starych kartonach po kapeluszach i starych drzwiach..
więc tanio można zacząć a potem dorobić się ogrodu oliwnego w Hiszpanii :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Aż chyba pooglądam jego obrazy

polecam :D

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

666kamilka666
666kamilka666
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: no to jest wyrwane z kontekstu :) ale część jego życia :)

Smarował sięolejem po sardynkach? :crylol:
Jak przystało na prawdziwego artystę, miał trochę nie po kolei w głowie :d

artLiszka
artLiszka: ierwsze obrazy malował na starych kartonach po kapeluszach i starych drzwiach.. więc tanio można zacząć a potem dorobić się ogrodu oliwnego w Hiszpanii

Idę jakiś kartonów poszukać :ninja:
Jak Picasso został doceniony, to może i mnie pośmiertnie docenią ;-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.