Niezalogowany
Niezalogowany
  4 lutego 2012 (pierwszy post)

Jak zrobić?

Może ktoś z Was juz ma coś takiego.
Posiadam gitarę elektroakustyczna i elektryczną z wzamacniaczem VOX PATHFINDER 10 http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/wzmacniacze/comba-gitarowe/vox-pathfinder-10

Chciałbym to podłączyć do komputera żeby nagrywało dźwięk.
A pytanie ! jak prostym sposobem nagrać i dzwięk z gitary i z mikrofonu.

ktoś może podać mi jakiś plan, opis jak co ma wyglądać ? Co z czym połączyć :)

Z góry dziękuję ! :)

SPECT
SPECT
  4 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A pytanie ! jak prostym sposobem nagrać i dzwięk z gitary i z mikrofonu.

Zaśpiewać i zgrać, potem zagrać na gitarze i zgrać. Chyba że wszystko ma być z dupy to postaw mica gdzieś dalej i graj wrzeszcząc, zgrają się na raz, bo dwóch miców raczej nie masz.
Konto usunięte
Konto usunięte: Co z czym połączyć :)

Mic w LineIn na karcie, lub do wzmaka i wtedy jego do LineIn. Zależy co tam chcesz.
Kilauea1247
Posty: 2 (po ~390 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kilauea1247
  4 lutego 2012

Lepiej najpierw nagraj muzykę, a potem nagraj wokal :) gitarę nagrywaj przez linię, nie mikrofon, bo mikrofon zbierze wszystko, to co chcesz i te zbedne rzeczy tez ;) Jak chcesz nagrywać, to warto zainwestować w jakaś kartę dźwiękową, która będzie interfacem audio. Mikrofon najlepiej na statywie miej. Do tego jakiś rejestrator audio, ja mam Adoube Audition 1.5 stary jak swiat ale ja na nim nagrywam, tne, obrabiam i na moje domowe potrzeby wystarczy w zupełności :)

Dontdothat
Dontdothat
  12 lutego 2012

Bez interfejsu audio to nie ma za bardzo sensu :) Warto postarac sie nastepnie chociaz o podstawową adaptację akustyczną pomieszczenia, no chyba, że nagrywasz tylko w linię :). Polecam Ci nagrać akustyka naraz w linię i majkiem i te 2 sygnały na siebie nałożyć. Efekty mogę być ciekawe. Z darmowych programów do nagrywania chyba najlepszy jest Reaper. Pozdro :)

UTurnCode
UTurnCode
  13 lutego 2012

Jak już będziesz nagrywać gitarę to polecam zastosować technikę ściany dźwięku czyli klonujesz jeden kanal mono z gitary na 2 kanały lewy i prawy. Co do programów to w pierwszej kolejnosci polecam protoolsa potem fl studio logic sonar itd. Karta muzyczna w przypadku zgrywania sygnału analogowego musi mieć jak najlepsze przetworniki chyba ze będziesz używać analogowego stołu i rejestratora. Pamiętaj o dobrych kablach!!
Niestety bez monitorów studyjnych i odpowiedniej wiedzy cieżko będzie ci zrobić dobry mix i mastering.

EjBeibe
EjBeibe
  21 lutego 2012

abakańskimi
abakańsku
abaką
abakę

rzygam na adidasową

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.