BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  17 grudnia 2019 (pierwszy post)

Choinka na Święta? - żywa w doniczce? żywa cięta? a może sztuczna?

Buszaując ostatnio po sieci trafiłam na artykuł o choinkach z leasingu. :)

Idea "sharingu", czyli wypożyczanie zamiast kupowania, zatacza coraz szersze kręgi. Zamiast kupować żywą choinkę, która po świętach wyląduje w koszu, można ją właśnie wypożyczyć i zwrócić nawet w nowym roku.

W większości przypadków po drzewko trzeba przyjechać i odwieźć je po świętach, ale są też takie firmy, które oferują dowóz i odbiór. Wynajem zwykle trwa dwa tygodnie. Za wynajęcie choinki płaci się 3/4 wartości całego drzewka, jednak zapłacić trzeba całość - 1/4 ceny to kaucja zwrotna. Przepadnie, jeśli ktoś zdecyduje się nie zwracać choinki.

Każde drzewko za rok zostaje wypożyczone ponownie. W czasie, gdy choinka będzie u osoby wypożyczającej, należy pamiętać o podlewaniu. ;). Są też obostrzenia, choinki nie można pokrywać nabłyszczającymi sprejami czy sztucznym śniegiem. Wybierając ozdoby, należy zdecydować się na delikatne, ekologiczne dekoracje. Nie wolno też odcinać korzeni, gałęzi, igieł czy pędów.

Co sądzicie o tego typu inicjatywie?
Skusilibyście się?
Osobiście, zamierzam sprowadzić sobie taką w tym roku :mrgreen:

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Pure4
Pure4
  17 grudnia 2019

Na mieszkaniu w Krakowie mamy małą, sztuczną choinkę (drugi rok z rzędu, jeszcze się trzyma). W domu rodzinnym zawsze prawdziwa, wielka pod sam sufit :-) Tata pracuje w lesie. ;-D

Ciekawy pomysł tym wypożyczeniem choinki. Czemu nie, to całkiem eko. 😁

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  22 grudnia 2019
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Osobiście, zamierzam sprowadzić sobie taką w tym roku

wrzuć focie, ocenimy

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.