SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  26 października 2019 (pierwszy post)

Powszechnie powtarzane kłamstwa wg was, zaczynając od poważnych do mniej ważnych. Oto moja lista:
1) Nienawiść - wg mnie nie istnieje.
2) Miłość to pożądanie. Materialne jest wyjątkowo szpetne, to samo cielesne, podobnie jak wiedzy i intelektu. Wszystko to nie jest miłością.
3) Lenistwo - każdy człowiek jest stworzony do aktywności, każdy winien wykonywać swoją służbę w sposób spokojny.
4) Człowieka można kupić.
5) Wmawianie chorób, jest iluzją stwarzania życia w strachu. Chociaż można ze swojego życia uczynić walkę z chorobą i sposób na życie.
6) Depresja - permanentny stan smutku nie istnieje.
7) Człowiek jest równy zwierzętom lub gorszy. Nie jest równy ale powinien okazywać miłosierdzie i współczucie słabszym stworzeniom, wtedy Jego serce jest radosne.
Będę dopisywał. Jak ktoś uważa, że coś jeszcze.
W tym temacie przypominam, że w tym temacie obowiązuje zasada "Niedzieli". Nie dzielić. kto dzieli zamiast jednoczyć i budować jest określany mianem złego. Niedziela jest dniem Pańskim, w tym dniu nasze rodziny się łączą, odwiedzają zmarłych.

SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  26 października 2019

8) Głupota - nie istnieje. W bajkach głupota jest przedstawiano jak określenie świadomego działania, a nie reakcji zmanipulowanego człowieka. Ogólnie świadome i wprowadzające w błąd działanie zamiast głupoty winno się nazywać złem. Pierwotne znaczenie słowa.
9) Czas to pieniądz. Istnieje inne poprawniejsze - gdy się człowiek spieszy to się diabeł spieszy. Wykonujemy i radujemy się przebywanie ze sobą w sposób spokojny i łagodny, bez pośpiechu.
10) Czyny są ważniejsze od słów. Zapominamy, że słowa kreują nas. To słowa dotykają duszy. To słowa potrafią ją rujnować lub budować. A jesteśmy stworzeniami w 90% duchowymi.

SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  26 października 2019

11) Wielodzietne rodziny są patologią. Patologią są rodziny w których nie ma miłości, może to być rodzina z jednym dzieckiem. Różne, są rodziny. Skoro Bóg daje więcej dzieci danej rodzinie, należy się z tego powodu cieszyć. Każde życie w rodzinie wzmacnia w sposób naturalny więzi, tworzy niesamowitych ludzi. Niestety największym mankamentem jest gdy takim rodzinom stara się wmówić, żeby podążały za bogactwem materialnym. Gdy wystarczy dach nad głową, kromka chleba i kochające i mądre życiowo osoby - rodzice i serdeczne rodzeństwo.

Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  26 października 2019

Proponuje zamknąć temat z herezjami. Fajnie by było jak na portalu nie poruszano tematu religijności, nie każdy jest wierzący w aniołki. A ten człowiek prowadzi skrajnie niedorzeczne nawoływanie i nauczanie wg kościoła katolickiego. Jeden z odłamów islamu też tak czyni. Owca - to jest płeć żeńska, więc dla mnie to baran.

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  26 października 2019
anfet4minka
anfet4minka: Owca

Maciorka wg wikipedii jest samicą owcy. Owce są ogólnym określeniem zwierząt.
anfet4minka
anfet4minka: Proponuje zamknąć temat

Mimo wszystko na wesoło Ciebie traktuję.... dzisiaj. :) Miłego wieczoru Witaminka dla Ciebie, męża i dzieciaczka.
SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  26 października 2019

12) Ludzie nie są sobie równi. Wszyscy, którzy dzielą ludzi są źli. Ludzie pod każdym względem są sobie równi, nie zależnie od płci, poziomu wykształcenia, majętności czy narodowości. Wszyscy jesteśmy wielką rodziną, i powinniśmy życzyć sobie dobrze. Dlatego nie warto głosować na polityków, którzy dzielą naród, nawołują do agresji, karzą się uzbrajać i żyć w strachu.

Burgess
Burgess
  27 października 2019
anfet4minka
anfet4minka: Owca - to jest płeć żeńska, więc dla mnie to baran.

Może za kumplujcie się, wszakże mógłby się zacząć przyjaźnić z amebą...
SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  27 października 2019

13) Dobro jest nudne. Kolejne kłamstwo, natomiast owszem nuda jest wynikiem zła. Zło nudzi, wszystko co kupujemy i robimy z czasem nas nudzi i zaczynamy szukać mocniejszych wrażeń. Wynika to z niezaspokojonego pożądania. Pragniemy tak na prawdę Miłości i tylko Miłość jest w stanie tą potrzebę zaspokoić. Dlatego bycie złym jest po prostu nudne, a osoba zła to zwykły nudziarz. :)

SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  27 października 2019
anfet4minka
anfet4minka: herezjami

Pomyliłaś tematy i zapraszam Ciebie z tym postem do innego mojego wątku: zabawne paradoksy. Ale lubię twoje poczucie humoru. Bhardzo. :)
SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  27 października 2019

!4) Lekarstwa. Wystarczy jedna osoba, której lek nie pomógł by odrzucić skuteczność działania danego lekarstwa. Zastanawia mnie cy firmy farmaceutyczne nie powinny oddawać pieniędzy osobom, którym lek nie pomógł? A jeszcze zaszkodził, bo spowodował zahamowanie innych form terapii. Taki paradoks co do modlitwy, jak ktoś używa przeciwko niej takiego samego argumentu. :) Jakoby wiara zaszkodziła osobie wierzącej podjęcia innej formy terapii ratującej życie. Ten sam argument i równość powinno się stosować co do nieskutecznych form terapii tradycyjnej.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.