SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  22 października 2019 (pierwszy post)

Co o tym sądzicie?
Należy pozwolić pracować osobom, które osiągnęły wiek emerytalny, jeśli tego chcą oraz ich stan zdrowia na to pozwala. Nie pobierano by od nich składek, a cała wyższa pensja trafi do ich kieszeni jako emerytura. Takie osoby może pragną być potrzebne innym i nie czują się staro.
Podobnie sprawa ma się z tymczasowymi emeryturami, jeśli osoba z powodów fizycznych (natychmiastowo) i psychicznych (wypalenie zawodowe, choroba psychiczna i inne) orzekane przez lekarzy, byłaby niezdolna do pracy. Mogłaby z własnego wniosku, tymczasowo pobierać świadczenia emerytalne z możliwością powrotu do pracy. Pewnie sporo osób wróci do pracy. Kto wymyślił wiek emerytalny? Dlaczego nie może on być elastyczny? Rozumiem zasadę równości.

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  22 października 2019

Józek ,jak dla mnie ,czterdzieści lat pracy i pełna emerytura powinna przysługiwać Ci jak psu buda. A zdolni do pracy którzy całe życie gówna z progu nie zepchli niech czekają nawet i do usmarkanej śmierci.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  22 października 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: akie osoby może pragną być potrzebne innym i nie czują się staro. Podobnie sprawa ma się z tymczasowymi emeryturami, jeśli osoba z powodów fizycznych (natychmiastowo) i psychicznych (wypalenie zawodowe, choroba psychiczna i inne) orzekane przez lekarzy, byłaby niezdolna do pracy. Mogłaby z własnego wniosku, tymczasowo pobierać świadczenia emerytalne z możliwością powrotu do pracy.

komu bys zabral, zeby zrealizowac te fantasmagorie?
nie uwazasz, ze byloby jak w jezdzie na zamek, kazdy smigalby lewym pasem?
Damian241
Damian241
  22 października 2019

Pewnie sobie, o ile w ogóle on gdzieś pracuje, bo wypisuje takie niedorzeczności jakby się z kosmosu urwał i życia zupełnie nie znał. Chłopie zejdź na ziemię, emerytura bez podatku u nas nigdy nie przejdzie, za dużo jest emerytów żeby to się mogło udać, a za mało młodych, chętnych ludzi do pracy. Nie wiem czy wiesz, ale na jednego emeryta musi teraz tyrać aż pięć osób, żeby ten starzec mógł w ogóle dostać "swoje" ochłapy z FUS-u. Jeszcze nigdy nie było tak, iż emerytura z nieba leciała- na to wszystko muszą zapracować młodzi ludzie. A dorobić zawsze można będąc na emeryturze. Oczywiście, o ile zdrowie pozwala i jakie jest twoje przeciętne brutto heh

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  22 października 2019
Damian241
Damian241: Nie wiem czy wiesz, ale na jednego emeryta musi teraz tyrać aż pięć osób,

obym sie mylil, ale cos mi sie o uszy obilo, ze stosunek wynosi 1:3
Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  23 października 2019

Chłopaki jeżeli zwykły pracownik zarabia dajmy na to 4000 zł brutto, zakład pracy płaci składek do zus~ 900 a on sam~700 co daje nam w przybliżeniu ~ 1500

Także słyszałam że w tej chwili 3 pracowników składa się na jedną emeryturę

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  23 października 2019

Mogę dopłacać do wcześniejszych emerytur. Przykro jest patrzyć na starszą panią nadal sprzątającą toalety w Supersamie, czy podłogi w delikatesach albo klatki we wspólnotach mieszkaniowych.
Dużo ludzi szybko by zrezygnowało ze wcześniejszego świadczenia, ze względu na potrzebę działania. Niektórzy zawodowi sportowcy zarobili wystarczająco dużo pieniędzy by obdarzyć nim kilkanaście żyć, a po karierze sportowej nadal są aktywni zawodowo. Bo co ma robić człowiek w wieku 40 lat na emeryturze, rebusy rozwiązywać z lokalnej gazety? :D Ileż można....

Damian241
Damian241: zupełnie nie zna


A kim ty jesteś aby wycenić cudzą pracę i jej przydatność? Pierwsza niegodziwość powstaje w pracy w zespole, druga na poziomie wyceny płacy i poziomu stanowiska. Wiesz pani zbierająca jabłka w sadzie, moim zdaniem jej praca jest warta niż chciwego i posługującego się kłamstwem marketera, osób malujących reklamowe obrazki jak w przedszkolu,, tudzież osób w gaciach obserwujących nas dyskretnie jak kupujemy mięso mielone w Super-Samie.
Kłamstwo powinno być wycenione adekwatnie do kłamcy- zero.
SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  23 października 2019
Damian241
Damian241: o ile w ogóle on gdzieś pracuje

Tak pracuję jako animator zabaw dla dzieci. Mogę tobie zorganizować urodziny tematyczne: Narodziny świata- dinozaury.
Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  23 października 2019

O super a w tunelu też się bawisz. Kupuje 2 za 2 zł

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

Damian241
Damian241
  23 października 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Mogę dopłacać do wcześniejszych emerytur.


Niby z czego?
Z tych marnych groszy co zarobisz bawiąc dzieci?
Przestań chłopie, o czym ty do mnie w ogóle mówisz. Zejdź w końcu na ziemię, bo wciąż po kosmosie dryfujesz.

Konto usunięte
Konto usunięte: [i Dużo ludzi szybko by zrezygnowało ze wcześniejszego świadczenia, ze względu na potrzebę działania.


Jeszcze raz powtórzę. Pracy emerytom nikt nie zabrania i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki emeryt był nadal aktywny zawodowo. Moja ciotka jest na emeryturze i wciąż pracuje zawodowo/ także wiesz... ogarnij się trochę, doucz w tej kwestii, bo na starość może ci się przydać taka wiedza.

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo co ma robić człowiek w wieku 40 lat na emeryturze, rebusy rozwiązywać z lokalnej gazety? :D Ileż można....


Człowiek, człowiekowi nierówny. Jeden całymi dniami pije, drugi leży na kanapie z pilotem w łapie, natomiast trzeci zadba o konstruktywne spędzanie wolnego czasu.

Konto usunięte
Konto usunięte: A kim ty jesteś aby wycenić cudzą pracę i jej przydatność? Pierwsza niegodziwość powstaje w pracy w zespole, druga na poziomie wyceny płacy i poziomu stanowiska. Wiesz pani zbierająca jabłka w sadzie, moim zdaniem jej praca jest warta niż chciwego i posługującego się kłamstwem marketera, osób malujących reklamowe obrazki jak w przedszkolu,, tudzież osób w gaciach obserwujących nas dyskretnie jak kupujemy mięso mielone w Super-Samie. Kłamstwo powinno być wycenione adekwatnie do kłamcy- zero.


Konstruktywnie znudzony umysł samodzielnie wymyśla co chwilę jakieś bzdety. Odpocznij, bo coraz częściej piszesz trzy po trzy, aż żal czytać.
SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  24 października 2019
Damian241
Damian241: Niby z czego? Z tych marnych groszy co zarobisz bawiąc dzieci?

Liczy się postawa. Chęć pomocy. Uważam za nieuczicwe aby starsza kobieta w wieku powyżej 50 lat miała zamiatać salony fitness dla złych stworzeń, którzy kpią z jej pracy i jej nie szanują.
Szanujesz cudzą pracę Damianie?
Damian241
Damian241: onstruktywnie znudzony

Kłamstwo powinno być wycenione adekwatnie do kłamcy, czyli zero. Dobrze, że nie posiadasz zdolności typu Morgoth do płodzenia osobnych stworzeń. Tzw. iskry Bożej, którą ludzie posiadają. Wiesz, że słowo bzdet oznacza kłamstwo. To jak określimy kłamcę? Bzdetek?:D
SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  24 października 2019

Twoja postawa do życia nie jest dla mnie żadną wartością- jest zła. Szanuje Twoje życie. Twoją odrębność. Jak dla mnie to możesz nic nie odprowadzać dla tych ludzi, nie chcę nikogo do niczego zmuszać, postawa dobrowolna. Z chęcią z własnej pensji oddam im swój "grosz" póki jeszczem zdrów. Po to aby kupić im czas dany dla bliskich. A Ty swój czas poświęcaj tak jak uważasz za słuszny, bez miłości i z pogardą do ludzi ale w otoczeniu pana ferarri- daj Ci Boże; wycieczek do Tunezji- daj Ci Boże, pięknej żony- daj Ci Boże oby była dobrym człowiekiem. Ja wolę rodzinę, przy czym rodziną jest każdy człowiek, a domem świat. Wspólnym Ojcem Bóg.
Sam napisałeś "ludzie są gorsi od zwierząt" - postawa nacechowana pogardą. Sam pisałeś: "głupotą jest wrzucać wszystkich do jednego worka", więc kim jesteś? Głupcem z tego co piszesz? A może kłamcą.

Damian241
wpis jest ukryty
Damian241
Damian241
  24 października 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Twoja postawa do życia nie jest dla mnie żadną wartością- jest zła.


Ach to twoje jakże cudne zdanie. Czy ty naprawdę myślisz, że mnie w ogóle może obchodzić twoja opinia na mój temat? Otóż nie mo niedrogi "chłopcze". Twoje zdanie mnie zupełnie nie interesuje, a ponadto nie masz sprecyzowanego celu rozmowy i ciągle kręcisz i przeinaczasz ważne fakty.

Konto usunięte
Konto usunięte: Z chęcią z własnej pensji oddam im swój "grosz" póki jeszczem zdrów.


Obawiam się, że ty zdrowy na pewno nie jesteś. Problem jedynie polega na tym, że ludzie twojego pokroju przeważnie nie przyjmują do wiadomości tego, że mają problem o podłożu >ps < zagwozdka taka :))))

Konto usunięte
Konto usunięte: A Ty swój czas poświęcaj tak jak uważasz za słuszny, bez miłości i z pogardą do ludzi ale w otoczeniu pana ferarri- daj Ci Boże; wycieczek do Tunezji- daj Ci Boże, pięknej żony- daj Ci Boże oby była dobrym człowiekiem.


Twój Bóg mi nie dał nic. Do wszystkiego muszę dążyć sam. I proszę cię... tylko nie odpowiadaj mi, że trzeba z nimi więcej rozmawiać, bo się chyba porzygam.

Konto usunięte
Konto usunięte: [iJa wolę rodzinę, przy czym rodziną jest każdy człowiek, a domem świat.


Jak już pisałem wcześniej, tak napiszę i teraz. Jesteś moim przeciwieństwem, gdyż ja jestem egoistyczną, zapatrzoną w siebie osóbą i sikam na rodzinę. Ponadto jestem człowiekiem samowystarczalnym i moim najskrytszym marzeniem jest przez swoje życie przejść samemu. Oby spełniło się :)

Twój ojciec jest wymyślony, ale ty tego i tak nie zrozumiesz bo jesteś chory. Najgorsze jednak jest to, że tacy jak ty i tobie podobni uginają się pod tworem własnej wyobraźni, a taki rydzyk potem to wykorzystuje i robi z wami co tylko chce.

Konto usunięte
Konto usunięte: [iSam napisałeś "ludzie są gorsi od zwierząt" - postawa nacechowana pogardą. Sam pisałeś: "głupotą jest wrzucać wszystkich do jednego worka", więc kim jesteś? Głupcem z tego co piszesz? A może kłamcą.


To znaczy, że historyjka powyżej jest czymś, co miało miejsce tu na forum? No co ty nie powiesz... Obawiam się, iż to jest kolejne matactwo z twojej strony, bo nawet nic takiego nie pisałem. Na tym poście zakańczam rozmowę z tobą, bo po prostu jesteś w mało pożądanym stanie emocjonalnym przeze mnie. Bye kapelmistrzu ze spalonego teatru :)
SlonecznaOwieczka
SlonecznaOwieczka
  25 października 2019
Damian241
Damian241: Ach

Jakiż przecudnie wrażliwy z Ciebie młodzieniec Damianie. Współczucie, które okazujesz bliźnim jest zachwycające. d83dde0dTwoje słowa budujące i wspaniale poprawiające nastrój- niesamowite.
Udanych dwóch dni w tygodniu wolnych od pracy, w tym jednego dnia przeznaczonego ku Chwale Boga!263a
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.