Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  22 kwietnia 2019 (pierwszy post)

Witajcie. Czy orientuje się ktoś jak to jest ( nastapiły zmiany) przy rozliczeniu się z pit-u osoby nieletniej ? Moj syn ma 17 lat i umowę o pracę (praktyki) i wg.prawa powinnam rozliczyc sie ja i doliczyc jego dochód do mojego. Z tym, że ja nie pracuję , więc sie nie rozliczam. I co teraz??

Hovik
Posty: 102 (po ~179 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 23
Hovik
  22 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Witajcie. Czy orientuje się ktoś jak to jest ( nastapiły zmiany) przy rozliczeniu się z pit-u osoby nieletniej ? Moj syn ma 17 lat i umowę o pracę (praktyki) i wg.prawa powinnam rozliczyc sie ja i doliczyc jego dochód do mojego. Z tym, że ja nie pracuję , więc sie nie rozliczam. I co teraz??


Ja już nie pamiętam jak to w Polsce było ale ja zawsze oddawałem do rachunkowości w swoim mieście. Są takie punkty gdzie praktycznie za 20zł lub 30 zł cię rozliczają i za ciebie wysyłają. Jak pracowałem to tak właśnie robiłem żeby nie tracić czasu na rozliczanie się samemu. Jak to inni mówią leciałem na łatwiznę.
Ja tobie proponuje taki system dla czego ?
Ponieważ sugerując się opiniami użytkowników mogą cię wprowadzić w błąd z czego wnika późniejsza sytuacja że możesz mieć tam małe problemu z ZUS-em a tak to przynajmniej idziesz sobie do takiej rachunkowości i oni robią to za ciebie i nawet ci wyjaśnią co, jak, i dlaczego itd

portaloczat - Nawiązuj nowe znajomości...

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  22 kwietnia 2019

Tak, tylko na ost.moment to bedzie raczej ciezko. Nie chodzi mi o niecelowe wprowadzenie w błąd, ale podrzucenie jakiegis linka itp.jak to teraz wyglada prawnie

Hovik
Posty: 102 (po ~179 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 23
Hovik
  22 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, tylko na ost.moment to bedzie raczej ciezko. Nie chodzi mi o niecelowe wprowadzenie w błąd, ale podrzucenie jakiegis linka itp.jak to teraz wyglada prawnie


Mogę jedynie ci napisać że są Fora prawne i tam może być tak że dziś jeszcze byś dostała odpowiedź jakbyś dokładnie opisała problem. Wpisz w google " Forum Prawne "

portaloczat - Nawiązuj nowe znajomości...

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  22 kwietnia 2019

Wpisalam wczoraj. I cisza..m

Hovik
Posty: 102 (po ~179 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 23
Hovik
  22 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Wpisalam wczoraj. I cisza..m


No teraz musisz się albo uzbroić w cierpliwość albo lecieć do rachunkowości tam gdzie rozliczają z pitów.
30 zł nie majątek a kary ZUS daje ciekawsze ;P

portaloczat - Nawiązuj nowe znajomości...

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  22 kwietnia 2019

Tu chodzi o to , ze moge to ogarnac sama zamiast biegac i placic , tylko musze wiedziec w jaki sposob. A nigdzie nie moge znaleźć info. W zeszlym roku rozliczyl sie normalnie przez neta a teraz wyskakuje info.ze jest nieletni i musi rodzic

Hovik
Posty: 102 (po ~179 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 23
Hovik
  22 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Tu chodzi o to , ze moge to ogarnac sama zamiast biegac i placic , tylko musze wiedziec w jaki sposob. A nigdzie nie moge znaleźć info. W zeszlym roku rozliczyl sie normalnie przez neta a teraz wyskakuje info.ze jest nieletni i musi rodzic


No ja rozumiem, powiem ci tak jak ci się uda samemu to zaoszczędzisz parę gorszy w sumie do końca miesiąca jeszcze masz czas. Może ci odpiszą na forum prawnym teraz fakt były święta ale w tygodniu wiem że odpisują :)

portaloczat - Nawiązuj nowe znajomości...

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  22 kwietnia 2019

Fajnie by bylo. Choc na tym slynnych forum prawnym tez sie zdarzają 3 rozne odp.od osób, ktore chcą na siłę zabłysnąc, mimo ze wiedza jeszcze za wątła.

Hovik
Posty: 102 (po ~179 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 23
Hovik
  22 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Fajnie by bylo. Choc na tym slynnych forum prawnym tez sie zdarzają 3 rozne odp.od osób, ktore chcą na siłę zabłysnąc, mimo ze wiedza jeszcze za wątła.


No musisz uważać bo to że ktoś ci da odpowiedź nie oznacza że jest prawidłowa do twojego zapytania :P
Pamiętaj że to ty się rozliczasz a nie osoba która stara się pomóc nie mając pojęcia o prawie :P

portaloczat - Nawiązuj nowe znajomości...

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  22 kwietnia 2019

No wlasnie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.