BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  7 lutego 2019 (pierwszy post)
Białorycerz - Mężczyzna zaciekle i nieprzytomnie broniący danej kobiety lub kobiet, spełnający ich wole. Człowiek odznaczający się skrajnie służalczą postawą wobec kobiety przypominając "rycerza na białym koniu" gotowego zawsze na każdą konfronracje w imię swojej Pani nawet jeśli oznacza to kalanie przyjaciół lub wartości i ideałów, w które ongiś wierzył. Określenie to jest pejoratywne, używane najczęściej wobec mężczyzn podporząkowanych."

1 Czy znaliscie te określenie wczesniej ?
2 Czy znacie wielu takich "rycerzy" ?
3 Czy podzielacie stwierdzenie że kobiet należy bezgranicznie bronic ? dlaczego ?
4 Do czego prowadzi takie zachowanie i jakie sa jego skutki ? Są one pozytywne czy negatywne ?
5 Czy na fotce sa mezczyzni cechujący sie takim zachowaniem ?
Ziemia
Ziemia
  7 lutego 2019
Ostatnio edytowany: za 28 marca 6873

a zresztą

Pure4
Pure4
  7 lutego 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: 1 Czy znaliscie te określenie wczesniej ?

Nie znałam.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: 2 Czy znacie wielu takich "rycerzy" ?

Tak, znam.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: 3 Czy podzielacie stwierdzenie że kobiet należy bezgranicznie bronic ? dlaczego ?

Bezgranicznie to zbyt szerokie słowo. Nikogo nie należy bronić bezgranicznie, ani mężczyzny, ani kobiety, jeżeli na to nie zasłużyli. Na przykład, gdy kobieta popełnia morderstwo, do tego jeszcze spodobało jej się to i planuje kolejne, dlaczego mielibyśmy ją bronić? Może to zbyt ekstremalny przykład, ale wiesz, o co mi chodzi. Bronienie trzeba uzależnic od powagi czynu, jaki nastąpił, nie można ślepo lecieć za drugą osobą i patrzeć na nią przez różowe okulary. Aż się przypomniała piosenka Kazika - Baranek.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: 4 Do czego prowadzi takie zachowanie i jakie sa jego skutki ? Są one pozytywne czy negatywne ?

Negatywne, każda przesada jest zła. W tym przypadku jeżeli koleś trafił na super-manipulującą i wykorzystującą go laskę, to może skończyć i z długami, bez przyjaciół. Znam facetów, którzy faktycznie uzależnili się tak od swojej kobiety, że słuch po nich zaginął. Przyjaciele starają się rozmawiać z tym kolesiem, on nawet przytakuje, że coś jest nie tak, ale nie potrafi jej odmówić. Serio, niektóre kobiety mają niesamowity dar manipulacji, albo po prostu trafiają na takich "białych rycerzy" i nie omieszkają tego wykrzystywać.

Ale wiesz co, mam wrażenie, że mamy i kobiety odpowiadające tym "białym rycerzom". To te naiwne pupki, które polecą za swoim facetem w ogień. Nie ważne, jak skinie swoim palcem, kobieta dla niego zrobi wszystko - bo jest uzależniona, bo boi się zerwać, boi się samotności. Nie wie, jak sobie poradzi bez swojego manipulatora w życiu. A może myśli, że już nikt jej nie pokocha i nie zasługuje na nikogo lepszego? Może takie zdanie też umiejętnie przemycił jej do głowy i w nie uwierzyła?

Tak jak pisałam wyżej, nie można popadać w takie skrajności, każda przesada jest zła. Jedna strona musi być szczęśliwa z tą drugą osobą, nie powinniśmy się ograniczać w żaden sposób (zakazywanie czegokolwiek swojej drugiej połówce nie brzmi zdrowo). Jeżeli faktycznie nam na czymś zależy (np. facet chciał pojechać do kumpli, ale kobieta ma paskudny dzień i bardzo zależy jej, by z nią rozstał i porozmawiał na jakiś dręczący ją temat), wystarczy o to poprosić, nie zakazywać czy rozkazywać. W zdrowym związku powinno być normalnie, powinna być zachowana harmonia i racjonalność obu stron.
Imieirokurodzenia
Imieirokurodzenia
  7 lutego 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Na przykład, gdy kobieta popełnia morderstwo, do tego jeszcze spodobało jej się to i planuje kolejne, dlaczego mielibyśmy ją bronić?


- "Oj moja Ewunia nigdy przedtem nie skrecila nikomu karku golymi rekami. Wysoki sadzie zaloze sie ze miala zly dzien i musiala jakos odreagowac stres"
-"Ale wie pan ze oskarzona planuje kolejne morderstwo?"
- "Oj niech ma dziewczyna jakas pasje i tak od zycie wiele nie ma, tylko w tych garach stoi"

Tak to widze :D
Pure4
Pure4
  7 lutego 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak to widze


No właśnie, coś takiego :rotfl:
Ewunia jest ideałem, nie może przecież zrobić czegoś "niemądrego". ;-D
praksyda
praksyda
  7 lutego 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Czy znaliscie te określenie wczesniej ?

poznałam tutaj na forum, kiedys jak ekipa wykopowiczów tu przebywała, to jakos od nich chyba zapamiętałam.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Czy znacie wielu takich "rycerzy" ?


nie.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Czy podzielacie stwierdzenie że kobiet należy bezgranicznie bronic ? dlaczego ?


zależy czy ona chce żeby ja bronił i sytuacja w sumie też.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Do czego prowadzi takie zachowanie i jakie sa jego skutki ? Są one pozytywne czy negatywne ?
Niektórzy faceci chcą zwyczajnie sie przypodobac kobiecie i myślą ze zaimponują jak będa właśnie tak "białorycerzyć' przy niej, osobiscie nie bardzo bym chciala zeby ktos mnie bronił słownie w internetach, czuje sie jak jakas nieporadna baba.
Obrona tak jeżeli ktos chcialby mnie uderzyć, czy coś takiego a raz miałam taki przypadek na ulicy, usłyszałam głupi tekst kilka lat temu.
Typek- Ej blondyna robisz loda, poszłabys ze mną?
ja- Najpierw musiałbyś iść do rzeźnika po wymiane ryja.
Ruszył w moja stronę a kolega go powstrzymał, pewnie bym dostała może, ale próbowałabym sie obronić;D
Takie białorycerswto rozumiem.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Czy na fotce sa mezczyzni cechujący sie takim zachowaniem ?

no jasne.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  8 lutego 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: BekaZciebieModzie: 1 Czy znaliscie te określenie wczesniej ? Nie znałam.BekaZciebieModzie: 2 Czy znacie wielu takich "rycerzy" ? Tak, znam. BekaZciebieModzie: 3 Czy podzielacie stwierdzenie że kobiet należy bezgranicznie bronic ? dlaczego ? Bezgranicznie to zbyt szerokie słowo. Nikogo nie należy bronić bezgranicznie, ani mężczyzny, ani kobiety, jeżeli na to nie zasłużyli. Na przykład, gdy kobieta popełnia morderstwo, do tego jeszcze spodobało jej się to i planuje kolejne, dlaczego mielibyśmy ją bronić? Może to zbyt ekstremalny przykład, ale wiesz, o co mi chodzi. Bronienie trzeba uzależnic od powagi czynu, jaki nastąpił, nie można ślepo lecieć za drugą osobą i patrzeć na nią przez różowe okulary. Aż się przypomniała piosenka Kazika - Baranek. BekaZciebieModzie: 4 Do czego prowadzi takie zachowanie i jakie sa jego skutki ? Są one pozytywne czy negatywne ? Negatywne, każda przesada jest zła. W tym przypadku jeżeli koleś trafił na super-manipulującą i wykorzystującą go laskę, to może skończyć i z długami, bez przyjaciół. Znam facetów, którzy faktycznie uzależnili się tak od swojej kobiety, że słuch po nich zaginął. Przyjaciele starają się rozmawiać z tym kolesiem, on nawet przytakuje, że coś jest nie tak, ale nie potrafi jej odmówić. Serio, niektóre kobiety mają niesamowity dar manipulacji, albo po prostu trafiają na takich "białych rycerzy" i nie omieszkają tego wykrzystywać. Ale wiesz co, mam wrażenie, że mamy i kobiety odpowiadające tym "białym rycerzom". To te naiwne pupki, które polecą za swoim facetem w ogień. Nie ważne, jak skinie swoim palcem, kobieta dla niego zrobi wszystko - bo jest uzależniona, bo boi się zerwać, boi się samotności. Nie wie, jak sobie poradzi bez swojego manipulatora w życiu. A może myśli, że już nikt jej nie pokocha i nie zasługuje na nikogo lepszego? Może takie zdanie też umiejętnie przemycił jej do głowy i w nie uwierzyła?.


Troche sie rozpedzilas w otchlan offtopa. To ostatnie o czym wspominasz nie ma nic wspolnego z tematem. Taka dziewczyna (czy facet) nie musi wcale byc zmanipulowana. Wystarczy jej/jego niska samoocena zeby sie ubezwlasnowolnic. Niektorzy wola wybrac meczarnie z kims niz samotnosc. Ponoc w psychologii uwaza sie ze szukanie kogos nim sie zerwie z obecnym partnerem jest popularne wsrod pan. Co jak co nie ma to nic do bialorycerskosci ktora jest cecha glownie meska. Mezczyzni maja wbite do glowy ( czesto przez zaslepienie mlodzienczymi idealami dotyczacymi kobiet) ze maja bronic pań do ostatkow sil. Konczy sie to tym ze sa manipulowani czemu sie wcale nie dziwie.
GRADEK83
GRADEK83
  8 lutego 2019

Ta jak sie rozpisze to Eh

citek83
Posty: 790 (po ~133 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 8
citek83
  9 lutego 2019

Odpowiedź na 5 pytanie- sąd83dde04 reszta pytań zbędna.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  10 lutego 2019
citek83
citek83: Odpowiedź na 5 pytanie- są reszta pytań zbędna.


Twoja odpowiedz tez :)))
MGTOW
MGTOW
  11 lutego 2019

Dla mnie taki jak to napisane "bialorycerz" to frajer. Właśnie takich frajerów co szanują typiary to najbardziej bym połamał jestem Prawicowym Niemcem więc jestem również Antyfeminista! Jakim prawem wgl bronić bab skoro baba nic Nie da od siebie nam facetom?! Ja jak widzę taką typiare blachare to bym zabił taką A każdego typa który chciałby się wtrącić bym poderznal gardlo tylko lewacki frajer wymyślił ideologię że niby bab nie wolno bic jak to słyszę A właściwie czytam to mam ochotę takiego typa wywieźć do lasu i zakopać.

MGTOW
MGTOW
  11 lutego 2019

I jestem za ograniczeniem praw bab! Uważam że to my faceci jesteśmy Dyskryminowani przez baby. I jeszcze taki frajer broni babę? I mnie drażni jak te rozszczeniowe baby wymyślają że jak baba mnie urodziła to mam szanować baby no ciekawe bo jednak to nas Facet spłodził! A przez babę wyszliśmy! Więc to nam facetom należy się szacunek!

MGTOW
MGTOW
  11 lutego 2019

Pozatym jakim prawem w sądzie za podobne przestępstwo babski dostaje mniejszy wyrok niż facet?! Feminizm trzeba zniszczyć!

MGTOW
MGTOW
  11 lutego 2019

I piz.dolistwo wcale nie jest męskie tylko frajerskie takich frajerów to na odstrzał

magdalenasie1272
magdalenasie1272
  14 lutego 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Ponoc w psychologii uwaza sie ze szukanie kogos nim sie zerwie z obecnym partnerem jest popularne wsrod pan.


Z akcentem na "ponoć w psychologii" dodałabym jeszcze : ciągle i nadal jedynie raczkującej, a do tego z wypaczonymi naleciałościami chorego patriarchatu zakorzenionego w czasach powstawania tej gałęzi poznania, bo przecież nie wiedzy, czy nauki, bo to, co się w tej dziedzinie dzieje, kojarzy mi się bardziej z pierwszymi ludźmi obserwującymi ogień na zapalonym burzą drzewie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.