| Fotka.com
Janekzlasu
Janekzlasu
  17 January 2019 (pierwszy post)

Trybunał Konstytucyjny uchylił przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”.
To jak ma być,z imienia i nazwiska??

Viato
Viato
  17 January 2019

Najlepiej pewnie byłoby z PESEL-em ale jak go nadać tym pomordowanym w łonach matek?!

BekaZciebieModzie
Posty: 929 (po ~172 znaków)
Reputacja: -122 | BluzgometrTM: 127
BekaZciebieModzie
  17 January 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Trybunał Konstytucyjny uchylił przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”. To jak ma być,z imienia i nazwiska??


Polacy to narod do zuzycia.

Daj głupiemu tysiąc rozumów, a on będzie wolał swój własny.

Janekzlasu
Janekzlasu
  18 January 2019

Dzięki ustawie o IPN zobaczyliśmy, jak w przerażająco wasalnej pozycji znajduje się Polska wobec ambasad USA, Izraela, a także Ukrainy. Choć nie była doskonała, to pokazała całe zakłamanie polityki polskiej, upodlenie państwa i społeczeństwa polskiego. Można odnieść wrażenie, że przed zakończeniem kadencji PiS chce się wykazać przed swoimi mocodawcami z wykonania pewnych prac, które są na szkodę Polski – prof. Włodzimierz Osadczy komentuje dla portalu Kresy.pl werdykt TK ws. zapisów ustawy o IPN, penalizujących kłamstwo wołyńskie.

BekaZciebieModzie
Posty: 929 (po ~172 znaków)
Reputacja: -122 | BluzgometrTM: 127
BekaZciebieModzie
  18 January 2019

A wlasnymi slowami cos ? Xs

Daj głupiemu tysiąc rozumów, a on będzie wolał swój własny.

Janekzlasu
Janekzlasu
  19 January 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: A wlasnymi slowami cos ? Xs

To samo i tak samo samo ;)
BekaZciebieModzie
Posty: 929 (po ~172 znaków)
Reputacja: -122 | BluzgometrTM: 127
BekaZciebieModzie
  19 January 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: BekaZciebieModzie: A wlasnymi slowami cos ? Xs To samo i tak samo samo ;)

Za powazny temat na forum. Wymysl cos glupawego...

Daj głupiemu tysiąc rozumów, a on będzie wolał swój własny.

Viato
Viato
  19 January 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzięki ustawie o IPN zobaczyliśmy, jak w przerażająco wasalnej pozycji znajduje się Polska wobec ambasad USA, Izraela, a także Ukrainy. Choć nie była doskonała, to pokazała całe zakłamanie polityki polskiej, upodlenie państwa i społeczeństwa polskiego. Można odnieść wrażenie, że przed zakończeniem kadencji PiS chce się wykazać przed swoimi mocodawcami z wykonania pewnych prac, które są na szkodę Polski – prof. Włodzimierz Osadczy komentuje dla portalu Kresy.pl werdykt TK ws. zapisów ustawy o IPN, penalizujących kłamstwo wołyńskie.


Tak naprawdę wasalizację Polski pokazała dopiero antyirańska chucpa na którą gości zaprasza nie Polska, a USA! Karygodne to wszystko! Iran z którym od blisko 500 lat mamy dobre stosunki dyplomatyczne, który naprawdę jest naszym sprzymierzeńcem, Iran który posiada broń atomową, spierdzielił rząd jednym posunięciem...! Pchamy się z nieswoją wojnę!
Janekzlasu
Janekzlasu
  20 January 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepiej pewnie byłoby z PESEL-em ale jak go nadać tym pomordowanym w łonach matek?!

Ciekawi mnie jak się ma owa "nieprecyzyjność" do zbrodni niemieckich?
Viato
Viato
  20 January 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawi mnie jak się ma owa "nieprecyzyjność" do zbrodni niemieckich?


Myślę, ze trochę inaczej jak w tym przypadku Pamiętać należy, że w 1945 r do obozow na terenie Polski wkroczyły wojska radzieckie i to głównie one w późniejszym okresie zadbały o zabezpieczenie tejże dokumentacji znalezionej w obozach, różnych posterunkach, dzienniki obozowe, książki meldunkowe, zdjęcia z egzekucji itd... Spora część dokumentacji oczywiście Niemcy wzięli, ale pozostali więźniowie obozowi którzy byli badani przez lekarzy rosyjski, filmy aliantów pokazujące grozę i skalę ludobójstwa itd... W czasie przygotowywania raportu o reparacjach okazało się że w roku 2006 niejaka Daria Nałęcz (żona słynnego prof ) wydała stronie niemieckiej -41,5 tys. protokołów przesłuchań świadków, 11,9 tys. aktów zgonu, 2,3 tys. fotokopii, 871 fotografii, a także 759 protokołów z ekshumacji co skutecznie uniemożliwiło osobom pokrzywdzonym staranie się od Niemiec o odszkodowania działając tym samym na ich szkodę, a przysłużyła się Niemcom.... Zdrajców mamy wszędzie w każdej jak widzisz formacji..... W Przypadku zbrodni nacjonalistów z UPA pamiętać trzeba że po 45 Ukraina stała się częścią ZSRR i obecna Rosja mając władzę we wszystkich instytucjach część dokumentów nt temat zgromadziła u siebie w Moskwie. Część pozostało na Ukrainie, ale ich udostępnienie nie leży w ich interesie! Szwagrzyk do dzisiaj nie ma zgody na szukanie miejsc pochówku.Z Rosją stosunki dyplomatyczne mamy jakie mamy, a na Ukrainie rządzi żydostwo których potomkowie niejednokrotnie są w tą zbrodnię zamieszani...!
Viato
Viato
  20 January 2019
Ostatnio edytowany: 1 January 1970

Przeciwko Pani Nałęcz toczyła się sprawa karna w związku z wydaniem stronie niemieckiej tych dokumentów, ale jak to u nas bywa- uległa przedawnieniu... Nie tak dawno przy IPN została powołana komórka do ścigania zbrodniarzy wojennych( pono część z nich jeszcze żyje i ma się dobrze) i znalazł się na liście 1500 osób. Czy tu coś wskóramy?! Dane osobowe zbrodniarzy itd, kiedy czasami nie pozostał nikt żywy w polskich wioskach, a udział w terrorze i mordowaniu Polaków też brały czasami całe wioski Ukraińskie...?!Wątpię! Nie przy tym rządzie! Wiesz o tym, że najwięcej można obecnie ugrać na rusofobii czego Ty jesteś najlepszym przykładem?! d83dde0a Uważam że Polska powinna wznowić stosunki dyplomatyczne z Rosją, bo to leży w naszym interesie nie tylko ekonomicznym!

KruszyniakD
KruszyniakD
  20 January 2019

Wstyd że prezydent sam gwałci postanowienia ustawy. IPN powinien być niezależną instytucją od rządu

Viato
Viato
  20 January 2019
KruszyniakD
KruszyniakD: Wstyd że prezydent sam gwałci postanowienia ustawy. IPN powinien być niezależną instytucją od rządu


Nie do końca zgadzam się z Twoją opinią... Pracę każdego resortu w tym IPN reguluje ustawa, a ta została przez PAD zaskarżona do TK. TK orzekł nieprecyzyjność ust uznając że stwierdzenie "Ukraińscy nacjonaliści" nie precyzuje dokładnie kim są ci nacjonaliści..?! Poza tym wielu z tych nacjonalistów ratowało Polaków, polskie dzieci, pomagało itd... Ustawa musi być doprecyzowana tak, by np takich osób nie krzywdzić. Po 2 Ustawa o penalizacji banderyzmu jest wytyczną dla Policji kogo ścigać za takie a nie inne zachowania, organizacje itd, dla prokuratury kogo w takich przypadkach oskarżyć i sądów kogo na ile skazać itd... Każda tego typu ustawa zawiera szereg wytycznych dla organów ścigania.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.