BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  9 listopada 2018 (pierwszy post)

Cześć,

chciałabym poruszyć temat 12 listopada, jako dnia wolnego od pracy, z okazji 100 rocznicy Niepodległości.

Popieracie taką inicjatywę Rządu?
Do tych, co pracują: Cieszycie sie z dodatkowego wolnego dnia? Jakieś plany na 'dlugi' weekend'?

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Jacek1982r
Jacek1982r
  9 listopada 2018
A jak dla mnie to bez różnicy , nie mam opinii zdania i nie zamierzam rozmyślać czy to jest zrobione po to by wskaznik poszedł PISowi w górę czy inny powód tego bo śmiem twierdzić że dla nas tych zwykłych kowalskich to nie jest zrobione aaaaaa czy dniem wolnym się cieszę hm a chyba nie
TOKiMONSTA
TOKiMONSTA
  9 listopada 2018

Ahoj.
Zamysł dnia wolnego może i dobry, ale powinno to być uchwalone dużo wcześniej.

tibauld
tibauld
  9 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Popieracie taką inicjatywę Rządu?

Nie ma poparcia u mnie żaden komunistyczny rząd, jakby się nie nazywał. 12 listopada wygeneruje poważne straty w przedsiębiorstwach, zdezorganizowało to wiele zakładów pracy. Niektórzy mieli w tym dniu od dawien dawna zaplanowane kursy, szkolenia. Teraz do tego nie dojdzie, bo zakład pracy nikogo nie może wysłać w dzień wolny. Takie decyzje się podejmuje o wiele wcześniej, z jakimś pomyślunkiem. Za co się nie wezmą to bez żadnego ładu i składu. Więcej szkodzą niżeli pomagają komukolwiek. Ktoś wpadł na tą ideę jakby nie wiedział o tym, że w ogóle jest 100 rocznica, która dla mnie i tak jest tylko iluzją.
ASZABENE
ASZABENE
  9 listopada 2018

Dwa dni pod rząd bez czynnego sklepu ,w sobotę bedzie istny koniec świata.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  9 listopada 2018
Jacek1982r
Jacek1982r: chyba nie


dlaczego?
Konto usunięte
Konto usunięte: powinno to być uchwalone dużo wcześniej.

z perspektywy osoby chcacej miec dlugi weekend masz racje :)
Konto usunięte
Konto usunięte: 12 listopada wygeneruje poważne straty w przedsiębiorstwach, zdezorganizowało to wiele zakładów pracy

Wlasnie, ja w tej kwestii mam mieszane uczucia...
11 listopada, ustatowy dzien wolny wpada w tym roku w niedziele... - bez mozliwosci odbioru, go jako dnia, wolnego, i sm w sobie wykluczony jako dzien wolny...
Wiec moze i wyjdzie na zero, tak, jakby ten 11 wypadal w tygodniu...
Konto usunięte
Konto usunięte: Niektórzy mieli w tym dniu od dawien dawna zaplanowane kursy, szkolenia. Teraz do tego nie dojdzie, bo zakład pracy nikogo nie może wysłać w dzień wolny.

Z tym sie zgadzam...
Trafilam np. a artykul jakiejs dziewczyny, co na ten dzien miala zaplanowana jaka rozprawe, czy operacje,ale nie dojdzie do tego przez wolny dzien...
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktoś wpadł na tą ideę jakby nie wiedział o tym, że w ogóle jest 100 rocznica

Moim zdaniem, o 100rocznicy wiedziano od dluzszego czasu...
Taka uchwala powinna byc uchwalana znacznie wczesniej...

Mimo wszystko, jak wiekszosc Polakow, ciesze sie z dodatkowego dnia wolnego (p.s. nie krzycz! :P)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  9 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: chciałabym poruszyć temat 12 listopada, jako dnia wolnego od pracy


Już jest ten temat. Co dublujesz nieogarze?

https://fotka.com/forum/hydepark/15793462,100_lat_niepodleglos

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: artykul jakiejs dziewczyny, co na ten dzien miala zaplanowana jaka rozprawe, czy operacje,

Troszkę różnica iść do sądu a iść do szpitala. Szpitale mają pracować normalnie więc spokojna głowa. W sądzie poczeka. miesiąc w te czy we w tę nie duża różnica.

Co do sklepów myślę że nikt nie umrze z głodu czy na kaca.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
ASZABENE
ASZABENE
  9 listopada 2018

Na pomysl dnia wolnego ni z gruszki ,ni z pietruszki mógł wpaść tylko ktoś,kto cale życie jest na pensji rządowej.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  9 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Na pomysl dnia wolnego ni z gruszki ,ni z pietruszki mógł wpaść tylko ktoś,kto cale życie jest na pensji rządowej.


Szkoda tylko firm i całego zamieszania które zgotowano. Wstyd narodowy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dwa dni pod rząd bez czynnego sklepu ,w sobotę bedzie istny koniec świata.

Sądzisz że lokalni degustatorzy spod monopolowego sklepu

a) zejdą na zawał gdy pójdą do sklepu a będzie zamknięte
b) dostaną zapaści na skutek niedoboru %
c) pójdą na cepeen
d) mają zapasy
?
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  9 listopada 2018

Nie popieram

CuteNinja
CuteNinja
  9 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Popieracie taką inicjatywę Rządu?

Niekoniecznie. Moim zdaniem zbędna szopka.
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Cieszycie sie z dodatkowego wolnego dnia?

U mnie się wyzerowało, bo w niedzielę jestem potrzebna jako "delegacja" z pracy na obchodach Dnia Niepodległości.
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Jakieś plany na 'dlugi' weekend'?

Tak, jutro jadę skopać działkę :ninja:
Erf
Erf
  10 listopada 2018

Z punktu widzenia zwykłego obywatela niby spoko, ale ja naprawdę lubię swoją pracę i 3 dni wolnego to już dla mnie kapkę za dużo. :-D Z punktu widzenia gospodarki/przedsiębiorców to tak, jak Talibud napisał, zrobi to sporo złego. Więc bardziej jestem na nie. ;)

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  10 listopada 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

U mnie 13 inwentaryzacja i ten dzień wolny mocno zadławił przygotowania do niej pojawiając się tak nagle. A inwentura ważna rzecz, bo na wczytanych stanach będziemy bazować cały rok. Ale to jest problem kierownictwa, nie mój. Ja cieszę się, bo już mam zaplanowany długi weekend :D

Podejmujesz wyzwanie?
tibauld
tibauld
  10 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Wiec moze i wyjdzie na zero, tak, jakby ten 11 wypadal w tygodniu...


A straty finansowe w wielu firmach, jak zostaną wyzerowane? Podobno w grę wchodzi kilkadziesiąt milionów złotych. Na całą Polskę to dużo i ja bym na miejscu tych firm państwo polskie zaskarżał.
Dając ludziom prezent należy zastanowić się, co z nim się stanie. Jednak w rządzie nikt nie myśli racjonalnie. Jedyne co mogli osiągnąć tak szybkim wprowadzeniem święta to niezadowolenie wielu ludzi i uciechę tym co myślą tylko o odpoczynku. I pokazuje, że siedzą w sejmie ludzie niekompetentni, którzy nie potrafią myśleć z wyprzedzeniem. Ich spontaniczne działanie jest porównywalne z działaniem dziecka w piaskownicy.

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Z tym sie zgadzam... Trafilam np. a artykul jakiejs dziewczyny, co na ten dzien miala zaplanowana jaka rozprawe, czy operacje,ale nie dojdzie do tego przez wolny dzien...

Niektórzy zaplanowali to sobie wcześniej, potem przyszła głupia uchwała rządu.
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Moim zdaniem, o 100rocznicy wiedziano od dluzszego czasu... Taka uchwala powinna byc uchwalana znacznie wczesniej...


Trzeba było niczego nie zmieniać. Obchodzić rocznicę 11 listopada i zostawić wszystko w spokoju. Jeśli nie umie się takich decyzji podejmować z dobrym skutkiem. Chyba, że właśnie o taką sytuację chodziło na górze, tego też wykluczyć przecież nie można.
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: (p.s. nie krzycz! :P)


:ninja:
dokadnocaidziejez
dokadnocaidziejez
  10 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Jakieś plany na 'długi' weekend'

Tak łapanie mgły w torbę foliową
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.