Mackersdorf
wpis jest ukryty
PableiroS
PableiroS
  29 stycznia 2018
Mackersdorf
Mackersdorf: „także wśród Polaków byli tacy, którzy pomagali nazistom w ich zbrodniach”

To prawda, że niestety w czasie II wojny światowej nasi rodacy uczestniczyli w mordowaniu Żydów (czego przykładem jest zbrodnia w Jedwabnem). Była to tylko kropla w morzu, jeżeli chodzi o wszystkie ofiary Holokaustu, gdyż hitlerowcy zabili w sumie 6 milionów ludzi, a w masakrze dokonanej przez Polaków zginęło zaledwie 340 osób.
Mackersdorf
Mackersdorf: „historyczny fakt, że wielu Polaków pomagało mordować Żydów”

To jest kompletna bzdura, gdyż w porównaniu do liczby Niemców, którzy rozpętali Zagładę ludzi pochodzenia żydowskiego, Polaków była garstka. Historycznym faktem jest to, że ogromna ilość naszych rodaków z narażeniem własnego życia ratowało Żydów przed śmiercią w obozach zagłady. Świadczy o tym to, że najwięcej ludzi którzy dostali medal Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, to byli właśnie Polacy.
Mackersdorf
Mackersdorf: Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni

Tak myślą tylko debile, którzy zapominają, że nie były polskie tylko niemieckie. Ich "wiedza historyczna" ogranicza się do znajomości geografii, gdyż to na terenach dzisiejszej Polski znajdują się największe hitlerowskie fabryki śmierci.
WhileILiveICanAll
Posty: 16 (po ~245 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 91
WhileILiveICanAll
  29 stycznia 2018

Pableiros co do Jedwabnem to nie ma niezbitych dowodow. IPN chcial ekshumancjii na co nie przystali zydzi. Dlaczego? Skoro mozna miec wszystko bialo na czarnym?

Mackersdorf
Mackersdorf
  1 lutego 2018
Ostatnio edytowany: za 26 kwietnia 7231

I nie zginęło sześć milionów ludzi, to talmudyczna figura, a około 1,1 miliona, stan po przeliczeniu z 1991 r., aczkolwiek nowsze dane z 2006 roku wskazują na 350 tys. osób

kolei Macierewicz wypowiedział się pozytywnie o sojuszu Stanów Zjednoczonych z Polską, nawet, jeśli miałby on oznaczać zwrot nienależnego im mienia.
https://wpolityce.pl/polityka/379174-macierewicz-o-ustawie-447-i-relacjach-polsko-izraelskich-trzeba-sie-zapytac-jaka-role-w-tym-co-sie-teraz-dzieje-odgrywa-rosja

Komentarz z Autonoma co do tego artykułu:

Konto usunięte
Konto usunięte: Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w swojej miłości do Stanów Zjednoczonych zapędził się tak daleko, iż stara się bagatelizować sprawę żydowskich roszczeń majątkowych wobec naszego kraju, które są teraz wysuwane za sprawą ustawy przyjętej w ubiegłym miesiącu przez amerykański Senat. Jednocześnie polityk Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że w pogorszeniu się relacji polsko-izraelskich udział ma Rosja, zaś Izrael ma obecnie w swoim sąsiedztwie zagrożenie w postaci rosyjskiej armii, przy czym były szef MON nie zauważył ostatniej wizyty izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu w Moskwie. Macierewicz był wczoraj wieczorem gościem Telewizji Republika, gdzie odpowiadał głównie na pytania zadawane przez internautów, zaś jedno z nich dotyczyło przyjętej w grudniu przez amerykański Senat ustawy upoważniającej władze USA do prób odzyskania majątku żydowskiego pozostawionego w wyniku II wojny światowej w naszym kraju. W trakcie programu były już szef resortu obrony narodowej stwierdził, że „nie jest ona bezpośrednim zagrożeniem dla Polski”, a przede wszystkim przestrzegł przed wiązaniem jej z izraelskim państwem i uspokajał, iż Amerykanie mają jedynie monitorować proces reprywatyzacji w naszym kraju. Odnosząc się do skandalu dotyczącego izraelskiej ingerencji w prawo stanowione przez polski parlament, Macierewicz stwierdził, że przyjął sprawę „z olbrzymim zdziwieniem”, zwłaszcza w kontekście zaangażowania władz państwa syjonistycznego. Jednocześnie wiceprezes PiS starał się tłumaczyć izraelskie władze, które jego zdaniem „kilkanaście kilometrów od Jerozolimy” mają obecnie rosyjskie wojsko i to właśnie Rosja może mieć wpływ na pogorszenie się polsko-izraelskich stosunków. Widać wyraźnie, że były szef MON ma niewielkie pojęcie na temat bieżącej sytuacji na Bliskim Wschodzie, nie mówiąc już o stosunkach izraelsko-rosyjskich. Po pierwsze więc, rosyjskie wojsko jest zaangażowane w walki w północnej części Syrii, tak więc nie znajduje się „kilkanaście kilometrów” od Izraela, a po drugie rosyjska baza marynarski wojskowej w syryjskim mieście Tartus została zbudowana już w 1971 roku i od tego czasu stacjonują w niej żołnierze wpierw radzieccy, zaś następnie rosyjscy. Po trzecie wreszcie, to izraelski premier Benjamin Netanjahu dwa dni odwiedził Moskwę, gdzie m.in. zachwalał udział Armii Czerwonej w „wyzwoleniu” Europy spod niemieckiej okupacji.
Mackersdorf
Mackersdorf
  1 lutego 2018

Sam też się odniosę. Zasadniczo rzecz biorąc, w kwestii myślenia historycznego wobec żydowskich roszczeń i bluźnierstw o "polskich obozach śmierci" jeszcze nigdy nie było tak źle na mediach prawicowych, mogę wręcz powiedzieć, że to kompromitacja na poziomie niejakiego Betlejewskiego, znanego ze spalenia stodoły i hasła "Tęsknię za tobą, Żydzie". W latach 90. działały chociaż jakieś mechanizmy obronne, pomagał polski papież i prymas Glemp, wcześniej również i Wyszyński - udało się obronić dewocjonalia chrześcijańskie w KL Auschwitz, nie udało Karmelu. To wszystko zaczęło się walić powoli po wstąpieniu Polski do NATO i wstrzymaniu śledztwa w Jedwabnem przez Lecha Kaczyńskiego, a potem śmierci Jana Pawła II, a także odlotów Kwaśniewskiego co do tego ostatniego. Z litości pominę już Terlikowskiego i Singera, który był jednym z autorów rwetesu nad naszym krajem, a obecnie siedzi bodajże w więzieniu za fałszerstwa podatkowe.

Jest to też skądinąd krzywdząca kwestia, bo nasz kraj długo milczał w sprawach wielu zbrodni, bo musiał, na przykład żydowskich braci Bielskich wobec Polaków, a w Stanach otrzymali oni gloryfikujący ich poczynania w Koniuchach i Nalibokach film i to od samego Spielberga. Dopiero kiedy wzięto się za uregulowanie pewnych kwestii, to zaczęto nas powstrzymywać.

PableiroS
PableiroS
  1 lutego 2018
Mackersdorf
Mackersdorf: I nie zginęło sześć milionów ludzi, to talmudyczna figura, a około 1,1 miliona, stan po przeliczeniu z 1991 r., aczkolwiek nowsze dane z 2006 roku wskazują na 350 tys. osób

Ty się dobrze czujesz? W Europie żyło przed II wojną światową 9,7 miliona Żydów, z czego w samej Polsce 3,3 miliona. Warszawa była drugim po Nowym Jorku skupiskiem Żydów na świecie. Co się stało z 6 milionami Żydów? Wyparowali?
PableiroS
PableiroS
  1 lutego 2018

Mackersdorf zdajesz sobie sprawę, że publiczne rozpowszechnianie kłamstwa oświęcimskiego (w tym podawanie znacznie zaniżonej liczby ofiar Holokaustu) jest w Polsce karalne i ścigane z urzędu? Ja wiem, że moderatorzy na forum może nie są ekspertami na temat II wojny światowej, ani nie znają całego kodeksu karnego, ale proponuję usunięcie posta tego użytkownika, w którym podał fałszywe informacje. Sugeruję również zamknięcie tego tematu, gdyż nie widzę żadnego sensu do kontynuowania dyskusji.

Nafucony
Posty: 35 (po ~270 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Nafucony
  1 lutego 2018

Panie Mackersdorf.Pan się najpierw poprzyglądaj kolorystyce loga oraz górnej belki tego portalu.Potem skojarz Pan tę kolorystykę z innym niezmiernie popularnym portalem.Obejrzyj Pan reklamę o "pysznych trójkącikach".Dowiedz się jak obrócić jeden z 2 trójkątów o 180 stopni i w googlach według tych wskazówek dopasuj flagę.Okaże się wtedy że swoim postem narąbałeś Pan w zielony cylinder ,na środku irlandzkiego pubu podcierając się koniczynką.

PableiroS
PableiroS
  1 lutego 2018

Szczerze, jest mi wstyd za całą moderację fotki. Napisałem PW do Pani esquilo, która jako fotka przyjaciel powinna w tym temacie interweniować. Moderatorka odesłała mnie do Pani BujajacaWoblokachh, która do tej pory nie odczytała mojej wiadomości, ale nie mam tej Pani tego za złe, gdyż może jest zajęta od dłuższego czasu. Nie mogę pisać do innych, bo mam limit. Osoby przeglądające forum (mam tu na myśli moderatorów), do tej pory nic nie zrobiły z tym tematem, a ich obowiązkiem jest czytanie nowych postów i ich weryfikowanie pod kątem zgodności z regulaminem. Jak tolerujecie na forum antysemityzm, to jest coś z Wami nie tak.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.