Mackersdorf
Mackersdorf
  7 stycznia 2018 (pierwszy post)

W skrócie:

- napędzana dynamami 9V,
- 100000 pracowników na trzy zmiany,
- posiłki lekkie, 600 kcal, co 4h, dużo napojów energetycznych i izotonicznych do wyboru, przerwy 30 minut, fazowe,
- rowery usztywnione na rantach taśmy, koła wewnątrz rolek przy dwóch pasach transmisyjnych,
- każdy pas transmisyjny za rowerem ma długość 15 m i po około 80 dynam,
- z każdego pasa wychodzi więc po 2 x 720 V,
- rowery mogą być podwójne, więc zanik energetyczny jest mały.
- energia przekazywana do baterii 1,44 kV o pojemności 1 GAh i rozdysponowywana na generatory, konwertery itd. i dalej w świat.

To mój pomysł.

Plusy:
- energia,
- zmniejszenie otyłości w kraju.

Jozef84
Jozef84
  7 stycznia 2018

Do zalet:
- prawie zerowa emisja CO2,
- zmniejszenie otyłości, wiąże się z mniejszymi nakładami na służbę zdrowia,
- lubię jeździć rowerem, taki trening poprawia trochę kondycję,

ASZABENE
ASZABENE
  7 stycznia 2018

Pomysł może i dobry ,ale ludź to ludź ,a Ty byś mnóstwo tych ludzi potrzebował . Ale patent taki wstawić na siłownię ,gdzie są bieżnie i rowery treningowe ,zamiast czerpać energię mogłyby ja jeszcze generować i dzięki temu właściciel mógłby sobie obniżyć koszty niedosc ,że ludzie płacą za wstęp to jeszcze mu prąd za darmoszke generuja . Tylko ze polskie prawo też jest dziwne ,bo prąd który sobie wygenerujesz jakkolwiek ,nie jest twój ,musisz to najpierw sprzedać do elektrowni ,a później oni sprzedają tobie . Także przy jakichś małych ilościach pewnie gra nie warta świeczki .

Nafucony
Posty: 35 (po ~270 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Nafucony
  7 stycznia 2018
Mackersdorf
Mackersdorf: W skrócie: - napędzana dynamami 9V, - 100000 pracowników na trzy zmiany, - posiłki lekkie, 600 kcal, co 4h, dużo napojów energetycznych i izotonicznych do wyboru, przerwy 30 minut, fazowe, - rowery usztywnione na rantach taśmy, koła wewnątrz rolek przy dwóch pasach transmisyjnych, - każdy pas transmisyjny za rowerem ma długość 15 m i po około 80 dynam, - z każdego pasa wychodzi więc po 2 x 720 V, - rowery mogą być podwójne, więc zanik energetyczny jest mały. - energia przekazywana do baterii 1,44 kV o pojemności 1 GAh i rozdysponowywana na generatory, konwertery itd. i dalej w świat. To mój pomysł. Plusy: - energia, - zmniejszenie otyłości w kraju.

www.elektroda.pl :):)
absti
Posty: 190 (po ~218 znaków)
Reputacja: -57 | BluzgometrTM: 7
absti
  7 stycznia 2018

Albo panele słoneczne na dach + ebajk ładowany na wiosne i lato z paneli słonecznych - mniejsze CO2, można by też zlekwidować szkoły, wtedy dzieci mogły by sie uczyć tego co chcą, nie musiały by dojeżdzać - mniejsze CO2, ksiązki nie potrzebne dzięki internetowi - mniejsze CO2 i zużycie drzewostanu, pociągi z dachami z paneli słonecznych - mniejsze CO2, mogły by rozwozić za darmo pasażerów w lato

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  7 stycznia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: prąd który sobie wygenerujesz jakkolwiek ,nie jest twój ,musisz to najpierw sprzedać do elektrowni ,a później oni sprzedają tobie

A dodatkowo akcyzę zapłacisz za prąd bo to dobro luksusowe. Tylko burżuje mają prąd zaś pospolite bidaki mają siedzieć przy świeczkach.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
ASZABENE
ASZABENE
  7 stycznia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: ASZABENE: prąd który sobie wygenerujesz jakkolwiek ,nie jest twój ,musisz to najpierw sprzedać do elektrowni ,a później oni sprzedają tobie A dodatkowo akcyzę zapłacisz za prąd bo to dobro luksusowe. Tylko burżuje mają prąd zaś pospolite bidaki mają siedzieć przy świeczkach.

Nie wiem czy burzuje czy biedaki ,ale wiatr napedzajacy śmigła wiatraka nie jest twój tym samym energię która wygenerowano też nie jest twoja ,pomimo tego iż sam to postawiles i stoi na twoim placu .
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  7 stycznia 2018
Mackersdorf
Mackersdorf: To mój pomysł.

Makgajwer, twój pomysł jest do bani, nie masz pojęcia o robieniu kasy,
krótki instruktaż w załączeniu
https://www.youtube.com/watch?v=CFh4aUf3_7g

jak zwykle zaraz znajdą się zazdośnicy, którzy chcą wszystko popsuć
https://www.youtube.com/watch?v=0gFRbGhO_dw
Michu, jak mogłeś, to bezlitosne, powinieneś być bardziej wyrozumiały

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  9 stycznia 2018

Polepszenie zdrowia przez picie energetyków :D :D
Zmniejszenie otyłośći kraju :D :D :D :D :D
Widze ze mamy drugiego kononowicza :D
Jakos nie dziwie sie ze sie objawiles na fotce, zbawco, mesjaszu :D :D D

Mackersdorf
Mackersdorf
  10 stycznia 2018

Nie jestem takim nihillistą jak on.

SynOwieczki
SynOwieczki
  12 stycznia 2018
Mackersdorf
Mackersdorf: - napędzana dynamami 9V, - 100000 pracowników na trzy zmiany, - posiłki lekkie, 600 kcal, co 4h, dużo napojów energetycznych i izotonicznych do wyboru, przerwy 30 minut, fazowe, - rowery usztywnione na rantach taśmy, koła wewnątrz rolek przy dwóch pasach transmisyjnych, - każdy pas transmisyjny za rowerem ma długość 15 m i po około 80 dynam, - z każdego pasa wychodzi więc po 2 x 720 V, - rowery mogą być podwójne, więc zanik energetyczny jest mały. - energia przekazywana do baterii 1,44 kV o pojemności 1 GAh i rozdysponowywana na generatory, konwertery itd. i dalej w świat.


Bez sensu! Takie straty energii!
> Zamiast jednofazowego dynama najlepiej użyć zmodyfikowanego alternatora (ze stałym polem magnetycznym wirnika - tak, aby był samowzbudny). Wówczas dostajesz 3-fazy z trzech par przewodów, w których napięcie +/-24VAC przesunięte jest względem siebie o 1/3 okresu... przepuszczasz każdą z faz przez mostek prostowniczy i masz piękny prąd elektryczny o dużym natężeniu (3-fazowe wypełnienie charakterystyki) oraz o napięciu 24 VDC - w sam raz do szybkiego ładowania dużych baterii/akumulatorów/superkondensatorów.
> Każdy alternator da się napędzać za pomocą paska klinowego założonego na ramę koła rowerowego oraz "szajbę" alternatora - powstaje przy tym przekładnia ok. 14:1, co daje ok. 1400 obr./min dla wału alternatora - wystarczająco!
> Straty energii u Ciebie występują w długim łańcuchu przemian: jednofazowy prąd stały o niskim napięciu na wyjściu z prądnicy, straty energii mechanicznej na pasach transmisyjnych, opory toczenia łożysk i kół ;-)
> Cały Twój pomysł to teoretyczne gdybanie... mam nadzieję, że kiedyś dojdziesz do punktu przecięcia teorii z praktyką :)

Mackersdorf
Mackersdorf: To mój pomysł.

Zasmucę Cię, ale nie jesteś geniuszem - na taki pomysł wpadło już wiele osób przed Tobą... od zasilania siłowni sportowej w USA po zasilanie ulicznych latarni przez brazylijskich więźniów w celu skrócenia wyroku, np.:
https://gadzetomania.pl/5505,matrix-w-brazylii-wiezniowie-w-roli-generatorow-pradu
Pure4
Pure4
  12 stycznia 2018
SynOwieczki
SynOwieczki: Bez sensu! Takie straty energii!

No i pojawil sie nasz znawca :ziober2:
2764
SynOwieczki
SynOwieczki
  12 stycznia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: No i pojawil sie nasz znawca

Hej Aniu! :)
A co to za śmieszki?! Przecież uargumentowałem... ^^
Pure4
Pure4
  12 stycznia 2018
SynOwieczki
SynOwieczki: Hej Aniu! :) A co to za śmieszki?! Przecież uargumentowałem... ^^


Zadne smieszki, toz to szczery usmiech do starego znajomka :mrgreen:
Hej hej <3
Mackersdorf
Mackersdorf
  13 stycznia 2018

Dobrze, zamiast dynama możemy w sumie użyć alternatorów. :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.