afrogilda
afrogilda
  26 października 2017 (pierwszy post)

Pewnie niewielu z Was miało takie sytuacje ale pewnie nieraz spotkaliście się z sytuacją gdy ktoś kogo poznaliście lub z waszych znajomych grozili Wam śmiercią. Co robicie w takiej sytuacji? Czy ukrycie się gdziekolwiek po za miejscem zamieszkania dobry pomysł? Czy warto dzwonić od razu na policję?
Ciekawa jestem Waszych opinii. Mi osobiście raz w szkole groził chłopak którego ledwo co poznałam. Wtedy powiedziałam rodzicom i sprawa została zgłoszona na Policję. Ale po jakimś czasie okazało się że pochopna decyzja.

Asyko
Asyko
  26 października 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy warto dzwonić od razu na policję?

Tak, każde takie groźby trzeba brać pod uwagę, bo dana osoba może te groźby wprowadzić w czyn.
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie niewielu z Was miało takie sytuacje ale pewnie nieraz spotkaliście się z sytuacją gdy ktoś kogo poznaliście lub z waszych znajomych grozili Wam śmiercią.
Jak żyje 30 lat to nikt mi nie groził śmiercią.
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  26 października 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Musisz mieć dowód na groźby. Nagranie, wiadomość sms albo stado świadków. Bez tego nie podejmuj żadnych działań.

Każdy mógłby Ciebie np oskarżyć że coś ukradłaś, zabiłaś lub cokolwiek. Ale bez dowodów nie miałoby to sensu.

Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Mruczynski
Mruczynski
  26 października 2017

Moja babka jak byłem dzieciakiem to śmiercią mi groziła. Mawiała że, jak nie zjem obiadu to umrę z głodu.

DRAGOSLAWEK
DRAGOSLAWEK
  26 października 2017

Miałem taką sytuację i to nie były slowa rzucane na wiatr policja w sumie to nic nie zrobiła twierdząc że to żarty i wygłupy ale powiem ze sam sprawę zakończyłem i jest spokój:D

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  26 października 2017

Powiedz mu że Ci nie zależy na życiu

irbit
irbit
  26 października 2017

No tak Art.54 kk. Ale tylko wtedy kiedy się boimy tak naprawdę...

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  26 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja babka jak byłem dzieciakiem to śmiercią mi groziła. Mawiała że, jak nie zjem obiadu to umrę z głodu.

Ale to nie były groźby tylko przepowiednie!
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  26 października 2017
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Powiedz mu że Ci nie zależy na życiu

Taaa jasne. Nie dość że skłamie to jeszcze dostanie kosę i się skończy jej życie.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
lena507
lena507
  26 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja babka jak byłem dzieciakiem to śmiercią mi groziła. Mawiała że, jak nie zjem obiadu to umrę z głodu.

Hehe dobre :)d83ddc4d
Yourlover
Yourlover
  26 października 2017

Ja tam się nie boję Chociaż wiele razy mi grożono ja nigdy nie chodzę na psy bo pisarskie są po to aby ci zaszkodzić :/ mi wiele razy Mendy zaszkodziły :/ jak mi ktoś grozi to zwykle jest tak ze to hater który tak naprawdę by się bał cokolwiek zrobić hah chociaż i tak w Emergency Situation jestem przygotowany na walkę. Oczy dookoła głowy i tyle. Całe twoje życie to twoja walka o przetrwanie. Doesn't matter where you are. Take by the way
Fuck Police!

xxxCZARNY
xxxCZARNY
  26 października 2017
Yourlover
Yourlover: Ja tam się nie boję Chociaż wiele razy mi grożono ja nigdy nie chodzę na psy bo pisarskie są po to aby ci zaszkodzić :/ mi wiele razy Mendy zaszkodziły :/ jak mi ktoś grozi to zwykle jest tak ze to hater który tak naprawdę by się bał cokolwiek zrobić hah chociaż i tak w Emergency Situation jestem przygotowany na walkę. Oczy dookoła głowy i tyle. Całe twoje życie to twoja walka o przetrwanie. Doesn't matter where you are. Take by the way Fuck Police!


Ooo kurcze! Dobrze, że nie jestem "psem" .. d83dde31

A wracając do tematu. Jeżeli masz podstawy, by uważać, że osobnik wygłaszający tego typu groźby może wprowadzić je w czyn, to proste, że nie czekasz i zgłaszasz sprawę odpowiednim służbom. Trzeba tylko pamiętać, że najlepiej mieć jakieś dowody na poparcie swoich słów.
A jak nie, to po prostu samemu, po cichu załatwić sprawę.
DesertAssassin
DesertAssassin
  27 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy warto dzwonić od razu na policję?

Nie rozmawiam z policją. Konfituro d83dde16
Yourlover
Yourlover: tak w Emergency Situation jestem przygotowany na walkę.


Bezwypadkowa jazda to zły powód by olewać zapinanie pasów... d83dde16
Yourlover
Yourlover: Fuck Police!

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  27 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: BekaZciebieModzie: Powiedz mu że Ci nie zależy na życiu Taaa jasne. Nie dość że skłamie to jeszcze dostanie kosę i się skończy jej życie.


To pewnie jakiś cienias co sie naogladał amerykanskich filmów
irbit
irbit
  27 października 2017

A tak na marginesie jak ktoś chce Ci zrobić kuku to raczej nie gada za dużo tylko po prostu to robi ...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.