GuzikZTego
GuzikZTego
  22 października 2017 (pierwszy post)

Dostaliscie ja po znajomosci czy po prostu mieliscie szczescie? Jakies wspomnienia z rozmowy kwalifikacyjnej i anegdoty?

Sarna
Sarna
  24 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Że niby ja tego nie wiem, no to powiem ci coś, jest niedaleko mnie firma gdzie na godzinę mają 12 zł brutto i premii żadnej i ludzie robią bo nie mają wyjścia, i wszyscy mają mordę na kłódkę bo się szefostwa boją

Naprawde to chyba dużo zależy od regionu w Polsce, teraz jednak ludzie wybierają gdzie chcą pracowac, nie podoba mi sie, czuję się źle we firmie, ide gdzies indziej,ale za cholerę nie można dawac sie wysyskiwac, u nas jest Solidarnośc w sensie zwiazek który broni pracownika jak mu cos sie dzieje, niektórym pomogli. Chociaż to tez dosyć ciezki temat.
Sarna
Sarna
  24 października 2017

Chodziło mi o związki zawodowe nie solidarność... pokreciłam.

kamin
kamin
  24 października 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Sarna
Sarna: w tych czasach taki zawód jak mechatronik jest bardzo poszukiwany

zastępowanie ludzi maszynami nie dotyczy zawodów twórczych. jak dotąd nikt nie wie jak się nawet zabrać to tematu myślenia twórczego. to jednak jedyny wyjątek. wiec chodziło by tylko o projektowanie nowych maszyn. serwisowanie istniejących to już maszyny same zrobią szybciej i dokładniej. Też w tym siedzę.

Ale sortowanie paczek w Amazonie, zawód kierowcy, kasjerki, księgowej itp. to 100% maszyna lada dzień.
kamin
kamin
  24 października 2017

Ludzkość ma jednak działający przykład maszyny która jest twórcza. Neocortex. Działający przykład to bardzo, bardzo dużo. Wystarczy zrozumieć sposób jego funkcjonowania. Wiele zespołów badaczy nad tym pracuje. Ogólnie uznana i powszechna w środowiskach naukowych opinia głosi iż ludzie będą czcić AI jak boga bo będzie mądrzejsze niż cała reszta populacji razem. Oczywiście u nas będzie się nadal hodować ziemniaki i świnie tradycyjnymi metodami. Będzie można nas oglądać na wystawach pt: Ludzie pierwotni. Wiec jakieś tam szanse na prace w wymierających zawodach oczywiście są.

DesertAssassin
DesertAssassin
  24 października 2017

Kołchoz czy lee smrut und brut... d83dde16

mrukowski
mrukowski
  24 października 2017
Sarna
Sarna: Chodziło mi o związki zawodowe

Pamiętam jak przyjąłem się do co dopiero rozkręcającej się firmy. Przylazł jakiś koleś, też na pewno świeżak i zbierał podpisy by stworzyć właśnie taki związek. Nigdy więcej już go potem nie widziałem.
Asyko
Asyko
  24 października 2017

Mruk :( usunąłeś konto :(

Sarna
Sarna
  25 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Pamiętam jak przyjąłem się do co dopiero rozkręcającej się firmy. Przylazł jakiś koleś, też na pewno świeżak i zbierał podpisy by stworzyć właśnie taki związek. Nigdy więcej już go potem nie widziałem.

Zwiazki zawodowe u nas są są już dobrych kilka lat,.
Konto usunięte
Konto usunięte: le sortowanie paczek w Amazonie, zawód kierowcy, kasjerki, księgowej itp. to 100% maszyna lada dzień.

amazon to podobno niezły wyzysk, mają podobno jakieś bransoletki i są rozliczani nawet z tego ze idą do WC, nie wiem czy to prawda tak do końca, co do kasjerki, to są kasy samoobsługowe, po zrobieniu zakupów w markecie nie musi Cię już człowiek obsługiwać, reszte wyda i nawet coś tam gada, chyba wita się, nie pamietam ale dosyc powszechne już takie kasy są.
Konto usunięte
Konto usunięte: ie pie

pomyślec o tym co było 100lat temu to niezły skok z rozwojem technologii jest, nawet w ostatnich 30 latach duzo sie mieniło, wystarczy spojrzec na telewizory, komputery, telefony, auta itd..
ale, czy to czasem nie jest tak, że ludzie goniąc ślepo za czymś nie widzi jaki syf zostawia po sobie, niszcząc wokół co się da?
Moze teraz troche polece z teorią Hawkinga, kiedys już to pisałam.
"Żaden gatunek nie trwa wiecznie" no chyba ze naprawdę znajdzie sie planeta podobna do ziemi i wszystko od nowa polecimy niszczyć:D
Sarna
Sarna
  25 października 2017

najbardziej rozgadani na forum jak ja jestem w pracy popołudniu i wieczorem jak spie o 23, super idealnie kompatybilni.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  25 października 2017

Kolega tu pracował ale mnie nie nagabywał. Wszedłem i już zostałem. Ale ja bym nie nazwał trollowania na hajdparku pracą. Raczej rozrywką.

Sarna
Sarna: najbardziej rozgadani na forum jak ja jestem w pracy popołudniu i wieczorem jak spie o 23, super idealnie kompatybilni.


Sarna wbijaj jutro o 10 rano to ponabijamy posty, pasuje?
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Mruczynski
Mruczynski
  25 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Mruk :( usunąłeś konto :(


Już już wróciłem.
Asyko
Asyko
  25 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Już już wróciłem.

:ziober2: co tak nowe konto.
Mruczynski
Mruczynski
  25 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: co tak nowe konto.

Tak, sprawdzić coś musiałem.
Asyko
Asyko
  25 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, sprawdzić coś musiałem.

A rozumiem, ale fajnie ze wróciłeś.
Sarna
Sarna
  25 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Sarna wbijaj jutro o 10 rano to ponabijamy posty, pasuje?

o 10 nie, bo mam dzień treningu, a rano musze wyskoczyć zamówić okna, o 12 wbije pewnie jak żarcie bedę jakieś robić, bo o 13:15 znów do pracy.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.