irbit
irbit
  13 sierpnia 2017 (pierwszy post)

czy rząd powinien wprowadzić zasadniczą służbę wojskową ???

wrozbitapawel
wrozbitapawel
  13 sierpnia 2017

Po co ma wprowadzać jak koniec świata nieubłaganie się zbliża

Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  13 sierpnia 2017

Obowiązkowe przeszkolenie, powiedzmy przez miesiąc. Tylko pytanie, czy tylko dla mężczyzn czy dla kobiet też. W końcu "równouprawnienie" :D

irbit
irbit
  13 sierpnia 2017

Chociaż 180 dni bo przez 30 to tak slabo ...

irbit
irbit
  13 sierpnia 2017

I dla kobiet też chociaż 90 dni. Przecież one też są winne oddać coś matce Ojczyźnie

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  13 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: czy rząd powinien wprowadzić zasadniczą służbę wojskową ???

TAK
Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  14 sierpnia 2017

Ja osobiście nie chciałbym spędzić pół roku w zamknięciu słuchając rozkazów innych. Według mnie miesiąc by wystarczył żeby nauczyć ludzi strzelać. Nie chodzi o to żeby się bawić w żołnierzy tylko żeby właśnie nauczyć ludzi się bronić przed wrogiem. Po takim szkoleniu każdy otrzymywałby pozwolenie na broń i kraj z miejsca stałby się bezpieczniejszy.

GRADEK83
GRADEK83
  14 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: czy rząd powinien wprowadzić zasadniczą służbę wojskową ???

Ja dziwię się że jeszcze tego nie zrobił oczywiście z doświadczenia wiem że aby nauczyć żołnierza strzelać wystarczy jeden dzień no ale to za mało aby nauczyć żołnierza jakiej takiej musztry i oznaczeń na pagonach.... Służba wojskowa powinna trwać 5 miesięcy 2 miesiące szkółki i 3 w macierzystej jednostce tak aby żołnierz chodź raz był na zgrupowaniu poligonowym kilku tygodniowym i to w zupełności wystarczy. Polskie wojsko jest biedne więc selekcja powinna być robiona z głową a nie brać byle kogo... byle kogo powinni wysyłać na szkolenie w zapoznaniu się z bronią tak aby laik miał jakie takie pojęcie o broni palnej. ( Nienawidziłem swojej broni bo więcej ją się targało i czyściło jak strzelało....kawał żelastwa ale w razie czego przydatny i tylko wtedy....frajda ze strzelania jest ale z trzema nabojami nie poszalejemy )
Konto usunięte
Konto usunięte: Po co ma wprowadzać jak koniec świata nieubłaganie się zbliża

Ja już kilka końców świata przeżyłem da się żyć nie ma co się bać....
Adrian3303
Adrian3303: Tylko pytanie, czy tylko dla mężczyzn czy dla kobiet też

Dla kobiet ale tych co chcą 98% polek to lamy od samego noszenia broni odechciało by im się.... jedynie Preksyda się nadaje :D
Konto usunięte
Konto usunięte: I dla kobiet też chociaż 90 dni. Przecież one też są winne oddać coś matce Ojczyźnie


Rodzą dzieci i to w zupełności moim zdaniem wystarczy kobiety powinny ale mieć szkolenie medyczne podstawowe udzielenie pomocy rannym.
Adrian3303
Adrian3303: Ja osobiście nie chciałbym spędzić pół roku w zamknięciu słuchając rozkazów innych.


9 miesięcy byłem na początku jest do dupy ale jak już się człowiek ogarnie to zlatuje oby tylko blisko domu służyć i na 72h zawsze można było dostać przepustkę...
Adrian3303
Adrian3303: Według mnie miesiąc by wystarczył żeby nauczyć ludzi strzelać.

Uwierz mi to jest tak banalne jak trzepanie dywanu... ale fakt faktem bywali tacy co ni cholery nie łapali na czym polega zgrywanie przyrządów celowniczych muszka szczerbinka i celne oko.... ale samo strzelanie to za mało w wojsku masz jeszcze obsługę sprzętu maski agregaty prądotwórcze maszyny radio stacje to zależy w jakim plutonie służysz.
IHSI
IHSI
  14 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: czy rząd powinien wprowadzić zasadniczą służbę wojskową ???

Ja jestem na "TAK" w razie jakieś wojny służba Wojskowa odbyta będzie przydatna , znajomość obsługi broni , wiedza jak się zachować w danej chwili ITP. :matrix:
irbit
irbit
  15 sierpnia 2017

byłeś 9 miesiecy z tego 3 uziemiony hahahahahaha

irbit
irbit
  15 sierpnia 2017

Gardek zapomniałeś o okopywaniu się , maskowaniu i oczywiście spiewaniu z przepony d83dde1c i warty

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.