GENIALNEWPROSTOCIE
GENIALNEWPROSTOCIE
  4 sierpnia 2017 (pierwszy post)

Zdaj sobie sprawę, iż to nie jest normalna forma spędzania czasu.

Jak myślisz używanie w nadmiarze czego jest tego przyczyną ?

Pozdrawiam

DesertAssassin
DesertAssassin
  4 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdaj sobie sprawę, iż to nie jest normalna forma spędzania czasu.

Jak to nie??
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  5 sierpnia 2017

Choroba cywilizacyjna XXI wieku d83dde16

GENIALNEWPROSTOCIE
GENIALNEWPROSTOCIE
  5 sierpnia 2017

Już jest tak wszystko powypaczane, iż wierzymy w to, że chroby, nie są czyimś wymysłem, a czasy są dla nas tak wygodne, i tak nas budują, hmm ...

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  5 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: wierzymy

Wierzymy w to co chcemy wierzyć .
DesertAssassin
DesertAssassin
  5 sierpnia 2017

Urodziłem się chory, mimo, ze wcale się taki nie czuje...

#fajnie

GENIALNEWPROSTOCIE
GENIALNEWPROSTOCIE
  5 sierpnia 2017

Wydaje Ci się

DesertAssassin
DesertAssassin
  5 sierpnia 2017

Wydaje owszem, tylko w tym sęk, ze nie mnie się teraz wydaje...

Johnson
Johnson
  5 sierpnia 2017

Uwazam ze kazdy robi to co chce w swoich chwilach, co komu to obchodzi. Nie rozumiem sensu przyjmowac sie czyjes zyciem nie zyjac wlasnego zycia. Jezeli o moja opinie na ten temat chodzi to dla mnie TV to martwa technologia z prostej przyczyny, po ogladac to co ktos Ci nakazuje ogladac kiedys mozesz sam z wlasnej woli i dobrowolnie wybrac co ogladac korzystajac z innej technologii niz TV, np Komputer. Ale pewnie znajdzie sie frajer ktory powie ze komputer to tez choroba XXI wieku, jezeli to prawda to nalezy temu frajerowi zadac pytanie dlaczego nie jezdzi diliżansem tylko autem a przeciez zyjemy w XXI wieku, bo dla takiego ciemniaka technologia to choroba, no ok kazdy ma wlasna opinie wsumie. Wiele mozna zrobic z technologia, zalezy od kreatywnosci, to sa narzedzie, jak ktos ich uzywa to juz sprawa osobista kazdego. Inni godzinami spedzaja grajac na kompie czy na konsolach przed TV, a inni godzinami szukajac rozne przydatne info, inni korzystaja z technologii by nauczyc sie jak programowac i jak korzystac z tych technologii, inni tez zas uzywaja technologie by pstrykac sobie fotki z filtrami psa na gebie bo sprawia im to radosc. Robisz to na co masz ochote z narzedziem.

Dla mnie chorobą XXI wieku to ze kazdy widzi wszystko u innych nie widzac czubka wlasnego nosa. Innym technologia pomaga, innym technologia szkodzi jak kazda rzecz. Problemem naszej cywilizacji jest to ze bardzo wierzymy w to ze technologia jest nam pomocna, ale tak naprawde technologia nas zabija od srodka, przykladem tego np fala nienawisci w internecie, czegos takiego kilka set, kilka tysiac lat temu nie bylo w ogole. Czegos czytamy w sieci nie widzac zrodla i juz jestesmy pierwsi by wierzyc we wszystko co media podaje. A media z czego korzysta by utlumic rozsadku i myslenia u ciemnej masy? no z czego media korzysta? Z technologii no wlasnie, TV, komputer, smartfon, wszystko co sie da. Sa tacy ktorzy daja sie nabrac a sa tacy ktorzy sprytnie nie daja sie nabrac. Wiec to nie technologia jest chorobą tylko czlowiek przez technologie staje sie chory, martwy od srodka. Technologia nas zabija ale to od kazdego zalezy jak sie z niego korzysta. Tak samo jak noz, nie wiesz jak z niego korzystac to mozesz sie okaleczyc, ale jezeli wiesz jak z noza korzystac to mozesz niezle jedzonko usmazyc w kuchni.

GENIALNEWPROSTOCIE
GENIALNEWPROSTOCIE
  5 sierpnia 2017

Zależy, czy meainstream ma nad Tobą pełnię kontroli, czy Ty decydujesz

GENIALNEWPROSTOCIE
GENIALNEWPROSTOCIE
  5 sierpnia 2017

Zdaje się, iż to nie tylko kwestia Naszego wygodnictwa :)

GENIALNEWPROSTOCIE
GENIALNEWPROSTOCIE
  5 sierpnia 2017

I sobota repeat ... smutne ...

Skorpion87
Skorpion87
  5 sierpnia 2017

Po pierwsze, nie wydaje mi sie żeby obrażanie ludzi którzy mają inne zdanie było 'na poziomie'. Zdobycze cywilizacji to 'rzeczy' każdy może ich używać jak chce, jeden dobrze drugi źle (nie rozwijam co jest dobre a co złe - temat rzeka), ale to użytkownik decyduje.

Po drugie, Przedmioty nie mają natury... Nic nie jest tylko dobre albo tylko złe, nawet ludzie.

Po trzecie, odpowiedź jest w pytaniu ;) Kluczowy jest 'nadmiar', nieumiarkowanie rodzi masę problemów. W Twoim przypadku nieumiarkowanie użytkowania TV ;)

Po czwarte (ostatnie), konsumenci są na różne sposoby 'pozyskiwani' aby napędzać przemysł... Więc nieumiarkowanie to pewna słabość, ale nie zawsze samoistna ... Znajdź hobby, np. Sklejanie modeli ;) nie bedziesz sie nudził, a modeli jak nie lubisz kolekcjonowac możesz na allegro sprzedawać po sklejeniu ;) cokolwiek, żeby odejsc od TV, gwarantuje, że po dwoch tygodniach TV bedzie Cie drażnił i znajdziesz masę sposobów innego spędzania czasu ;) choćby grill, albo jazda na rowerze ;)

GENIALNEWPROSTOCIE
GENIALNEWPROSTOCIE
  5 sierpnia 2017

To powiem tak. Odszedłem od fb. Odszedłem od radia i tv. Zdaj sobie w pełni sprawę, że to co nas drażni u innych to są nasze kompleksy.

Warto to przekontemplować.

Pozdrawiam.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  6 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdaj sobie sprawę, iż to nie jest normalna forma spędzania czasu.

Jest to forma spędzania czasu jak każda inna.
Nie każdego bawi spędzanie każdego weekendu w klubach na chlaniu...

Jeśli coś robi się z umiarem i nie popada się ze skrajnosci w skrajność nie ma w tym niz zlego...

Są domatorzy i sa ludzie lubiacy gdzies wyjsc... Grunt to robic to, co sprawia nam przyjemnosc...

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak myślisz używanie w nadmiarze czego jest tego przyczyną ?

- brakiem innych opcji
- konsekwencja popadniecia w nalog
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.