JozekZpolska
JozekZpolska
  17 lutego 2017 (pierwszy post)

Co o nim sądzicie? Temat trudny ale bądzcie w miarę delikatni i wyrozumiali. :)

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  17 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba nie chciałabyś być marioneteką!?

To chyba do mnied83dde02

Konto usunięte
Konto usunięte: Bóg nas nie zostawił dając wolną wolę, On nas umacnia w duchu....

Zmierzamy do teologicznego bezsensu...Sami umacniamy swoją wolę przez własne decyzje
leonero
leonero
  17 lutego 2017

Masz rację, że sami umacnia my swoją wolę :) tę,, wolną wolę " którą otrzymaliśmy... Nikt nas nie prowadzi na,, sznurku"

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  17 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: tę,, wolną wolę " którą otrzymaliśmy...

Wolna wola jest darem istot myślących, skoro ktoś nas w to coś zaopatrzył, to logiczne ze zostawia nas własnym poczynaniom... nie umacnia tylko patrzy jak tą skomplikowaną umiejętność wykorzystujemy.Czyż nie?
fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  17 lutego 2017

Uwielbiam was czytayć ;D

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  17 lutego 2017
fristajla
fristajla: Uwielbiam was czytayć ;D

Kolekcjonuj, to będzie za parę lat warte "kupę" kasyd83dde02
leonero
leonero
  17 lutego 2017

Patrzy tu na ziemi.Jesteśmy bytem materialnym i tu się umacniamy, zmieniamy, krzepniemy:) ale musimy pamiętać, że żyjemy w Nim, a On w nas... dlatego piszę, że umacnia nas w sferze duchowej... Materia jest tylko cieniem duchowości.

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  17 lutego 2017

Alkoholizm choroba jak każda inna .

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  17 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Patrzy tu na ziemi.Jesteśmy bytem materialnym i tu się umacniamy, zmieniamy, krzepniemy:) ale musimy pamiętać, że żyjemy w Nim, a On w nas... dlatego piszę, że umacnia nas w sferze duchowej... Materia jest tylko cieniem duchowości.

Drogi Panie kolego...halo. To forum a nie niedzielna msza. Uszanuj,że nie wszyscy są katolikami. Jeszcze koszyczek zabierz, a jak napełnisz to potem rozdaj to biednym, tylko tak żeby proboszcz widział. Zmywam się z tego tematu, bo inkwizycja spali mnie na stosie jak w średniowieczu :bye:
fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  17 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Kolekcjonuj, to będzie za parę lat warte "kupę" kasy

Kolekcjonuję ;D Ale wątpię żeby to potem wzrosło , bym wzbogacił się na tekstach forumowiczów ;) Ale warto spróbowąć ;p

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

leonero
leonero
  17 lutego 2017

Hola. hola ;) to nie są poglądy katolickie.... To prawdziwa wiara w naszego Stwórcę... Michała z Nebadonu który objawił się nam jako Jezus, aby głosić Królestwo Ojca :) nie będę zbierał, obiecuję ;) jak będziesz miała czas, to zapoznaj się z Księgą Urantii.... I trzymamy kciuki za Fristajla! Da radę, wierzę! Dobranoc.

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  17 lutego 2017
fristajla
fristajla: Ale warto spróbowąć ;p

Kto nie inwestuje ten tracid83dde02 Zero ryzyka straty kapitałud83dde0f Pasywne zyski, które później wykorzystujesz, żeby pomnażać majątek...To jest życie bez ryzyka :crylol:
fristajla
Posty: 492 (po ~121 znaków)
Reputacja: -108 | BluzgometrTM: 5
fristajla
  17 lutego 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto nie inwestuje ten trac

Boję się inwestować, lepsza praca stała niż inwestowanie i banie się o straty ;p
Konto usunięte
Konto usunięte: życie bez ryzyka

Ryzyko przez całe życie jest , kto nie ryzykuje ten nie ma ;D

Daj mi powód, bym się podniósł,nBy być skwielem podaj powód mi

JozekZpolska
JozekZpolska
  18 lutego 2017

Walczę i tak ograniczyłem picie, czasem upadam. Aszabene, co do banków i opłat to robię przez internet. :) Całe szczęście.
Co do wolnej woli, tak Pan obdarzył z miłości swoje stworzenia wolną wolą, dał też im drogowskazy jak mądrze z niej korystać, poprzez nauczanie proroków, Dekalog i nauki Jezusa. Czasem sam osobiście jak kochający Ojciec pouczał swoje "dzieci" ale zawsze na końcu wszystko rozgrywało się w głowie człowieka i do niego należy wybór.
Co do kary, to wiadomo że mogę iść do spowiedzi (byłem i nie czuję aby te grzechy były odpuszczone) ale skutki grzechu pozostaną, m.in. alkoholizm cóż jak Bóg da to może uda mi się wygrać tą walkę. Narazie rozpaczliwie szukam nadziei, wiary i radości.

KajoZG
KajoZG
  18 lutego 2017

Nie myśl o Bogu, nie myśl o rodzinie, nie myśl o tym wszystkim co ci utrudnia na co dzień nałóg, bo to tylko dobija, zniechęca i wszystko utrudnia. Znajdź sobie hobby, jakąś pasję, coś co pokochasz a będziesz musiał być trzeźwym by to robić i to rób i ciesz się życiem. Gdy będziesz szczęśliwy zapomnisz o nałogu. Nie będziesz potrzebował nic innego i wcale nie będziesz pamiętał o alkoholu. Gdy już raz wytrzeźwiejesz zajmij się tym i rób to w każdej wolnej chwili. Ale pamiętaj że uzależnienie to choroba niewyleczalna. Możesz zlikwidować jej skutki ale samej choroby nigdy się nie pozbędziesz. Nawet po kilku latach trzeźwości jeden kieliszek może zacząć wszystko na nowo. Nałóg jest jak miś :) Jak już się skończy pożywienie miś idzie spać, ale gdy wiosną zwęszy pożywienie od razu się budzi i znowu robi spustoszenie :P Uśpij i już nigdy nie budź misia ;) Zajmij się czymś ciekawszym niż picie, albo chociaż przeżuć się na zioło :P Pozdro i powodzenia

kamin
kamin
  18 lutego 2017

Perypetie Marty i Michała miały swoisty naturalny urok. Teraz wszystko jest zrobione lepiej. Dziewczyna ma ładniejsze zdjęcia, umie pisać a tematy są poprawne politycznie ... ale wszystko to jakoś pachnie manipulacją i... plagiatem.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.