BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  23 maja 2013 (pierwszy post)

Witajcie :)

Mimo, ze na polu dosc chlodno i o upalnym lecie mozemy tylko pomarzyc, przeniesmy sie choc na kilka chwil, w upalny czas i porozmawiajmy o napojach orzeźwiających :)

Na początek kilka przepisów :) :
Smoothie z ananasa

Składniki:
1 bardzo dojrzały ananas, 1 banan, 1 jabłko, 1 pomarańcza, odrobina wody do rozcieńczenia
Ananas, pomarańczę i banana obrać ze skórki, pokroić na małe kawałki. Jabłko umyć pokroić na małe części, usunąć gniazda nasienne. Wszystkie owoce zmiksować w blenderze. Przelać do szklanek.

Zielony koktajl pełen żelaza
Składniki (2 szklanki): 1 banan, 2 jabłka, 1 szklanka (140 g) ananasa, 2 szklanki szpinaku, pietruszki, jarmużu bądź innej świeżej zieleniny, 2 cm korzenia imbiru, 1 łyżka (7g) zmielonego siemienia lnianego, 2-3 daktyle około 400 ml wody
*banana i ananasa można pokroić wcześniej w kostki i zamrozić, dzięki temu nasze smoothie będzie bardziej kremowe
** jabłek nie obieramy ze skórki
Banana, ananasa i jabłka kroimy w kostkę. Siekamy daktyle i zieleninę. Imbir rozdrabniamy za pomocą praski. Wszystkie składniki dokładnie miksujemy blenderem. W zależności od tego jak gęsty koktajl chcemy uzyskać możemy dolać więcej wody.Shake z pieczonego buraka i gruszek
Składniki: 1 średni upieczony burak, 2 gruszkki, 1 banan, 2 szklanki soku jabłkowego, świeżo wyciśniętego albo jednodniowego, 1/2 łyżeczka cynamonu, 1 łyżka dobrej jakości miodu
Buraka i owoce obieramy, kroimy na kawałki. Wrzucamy do blendera, wlewamy sok, cynamon i miód, wszystko miksujemy na gładko. Podajemy natychmiast albo dobrze schłodzone.

Koktajl z nektarynek
Składniki:
300 ml napoju ryżowego, 2 nektarynki W wysokim naczyniu umieścić pokrojone nektarynki i zalać koktajlem. Zmiksować wszystko blenderem blenderem

Melonowe virgin mojito

Składniki na 2 porcje: 1/2 melona (Piel del Sapo lub innego), 1 szklanka świeżych liści mięty, 2 łyżki brązowego cukru, 1 limonka, 1/2 cytryn, 1 szklanka gazowanej wody
Melona obieramy ze skóry, wydrążamy pestki, kroimy na niewielkie cząstki. Odrywamy listki mięty od łodyżek. Limonkę i cytrynę rolujemy na stole, by oddały nam więcej soku. Liście mięty wrzucamy do melona, dodajemy do niego cukier, sok z cytryny, sok z limonki i blendujemy na gładko. Wyłączamy blender i dolewamy gazowana wodę, mieszamy łyżką. Koktajl wlewamy do wysokiej szklanki i dekorujemy listkami mięty i cząstkami cytryny lub limonk

1. Na co byście się skusili?
2. Wasz ulubiony napój orzeźwiający?
3. Znacie jakies ciekawe przepisy?

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  25 maja 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 1. Na co byście się skusili?

Ten pierwszy z ananasem chciałem zrobić, ale u mnie na wiosce nie mieli ananasa :)

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 2. Wasz ulubiony napój orzeźwiający?

Latem zamiast śniadania piję niemal identyczny jak "Zielony koktajl pełen żelaza" tylko dodaję 2-3 banany a jedno jabłko, trochę większą ilość zielonego, właśnie szpinaku lub jarmużu i ogórek ze skórą. Nie dodaję siemienia i daktyli. Jak zapowiada się upał to dodaję więcej mięty. To wszystko zwyczajnie blendowane ze szklanką wody.

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 3. Znacie jakies ciekawe przepisy?

Prosty, szybki i smaczny to napój z arbuza. Wyciskamy lub blendujemy arbuza przecedzamy przez gęste sito, wlewamy do słoja i dodajemy lekko posiekaną mięte. Do lodówki na godzinę i tyle.

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  4 czerwca 2013
TylkoUmysl
TylkoUmysl: Prosty, szybki i smaczny to napój z arbuza. Wyciskamy lub blendujemy arbuza przecedzamy przez gęste sito, wlewamy do słoja i dodajemy lekko posiekaną mięte. Do lodówki na godzinę i tyle.


Przyznam, ze zpaowiada sie ciekawie, bede musiala wyprobowac :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.