styka51
styka51
  20 marca 2013 (pierwszy post)

Witka!

Jak wykazali naukowcy z politechniki w Walencji oraz uniwersytetu w Oxfordzie, gorąca czekolada smakuje lepiej, jeśli pije się ją z kubka koloru pomarańczowego lub kremowego, natomiast kubek czerwony lub biały daje gorszy efekt.



Podczas badań 57 uczestników miało za zadanie ocenić próbki gorącej czekolady podawanej w plastikowych kubkach. Wszystkie kubki miały takie same rozmiary, ale różniły się kolorem (biały, kremowy, czerwony i pomarańczowy z białym wnętrzem). Czekolada w kubkach kremowych i pomarańczowych smakowała lepiej.

Już wcześniejsze badania wskazywały, że kolor opakowania wpływa na smak pożywienia - napój z żółtej puszki wydaje się bardziej cytrynowy, z niebieskiej - bardziej orzeźwiający, a z różowej - słodszy. Także mus truskawkowy na białym talerzu wydaje się słodszy i bardziej intensywny w smaku niż na czarnym


Q: Zgadzacie się z naukowcami?
Q: Zwracacie uwagę na kolor naczynia, z którego jecie/pijecie?
Q: Jakieś własne spostrzeżenia?

Pozdro, Stycz :ziober2:

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  20 marca 2013
styka51
styka51: Q: Zwracacie uwagę na kolor naczynia, z którego jecie/pijecie?


Hmmm, przyznam, ze do tej pory nie zwracalam na to uwagi - wazne bylo tylko to by bylo CZYSTE :)
Ale chyba nadszedl czas by zaczac zwracac na to wieksza uwage i przekonac sie jak wiele wspolnego ma ta teoria z faktami :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
pijana
pijana
  21 marca 2013

Lubię czarne i białe talerze, nie lubię przezroczystych, ale już miski lubię przezroczyste :rotfl: Tyle z moich spostrzeżeń :D

styka51
styka51
  21 marca 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: wazne bylo tylko to by bylo CZYSTE :)

Też tak mam ;)

Podobnie jak pijana lubię białe talerze ;)

No i herbatę wolę pić z kubka niż ze szklanki ;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  21 marca 2013
styka51
styka51: Q: Zgadzacie się z naukowcami?


tak, z rozowego zawsze mi wszystko bardziej slodko smakuje :rotfl:
styka51
styka51: Q: Zwracacie uwagę na kolor naczynia, z którego jecie/pijecie?


pije glownie z jednego kubka, ktory jest cremowy i ma krolika z siekiera z podpisem ''my rabbit is a trained killer''
u mojej mamy tez mam jeden ulubiony kubek z tylko ktorego pije:rotfl:
ale czy to ma duzo do rzeczy z kolorem... nie wiem. byc moze :woot:
ale chyba na to uwagi nie zwracam tzn. jesli zwracam, to nieswiadomie xD
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 328
Kiniowska
  31 marca 2013
styka51
styka51: Q: Zgadzacie się z naukowcami?


Odnoszę się neutralnie, nigdy nie zwracałam na tego typu rzeczy uwagi. Ale teraz, jak już to przeczytałam, to patrząc na kolor naczynia, z którego jem/piję, będę sobie wkręcać jak coś smakuje - o ile przypomnę sobie o tym temacie. :rotfl:

styka51
styka51: Q: Zwracacie uwagę na kolor naczynia, z którego jecie/pijecie?


Nigdy. Przede wszystkim...

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: wazne bylo tylko to by bylo CZYSTE


:mrgreen:

styka51
styka51: Q: Jakieś własne spostrzeżenia?


Przy jedzeniu/piciu patrzę na wielkość naczynia - jak wiem, że chce mi się pić i mam przerażającą ochotę na ulubioną herbatę, to nie zrobię sobie jej w małej filiżance, tylko biorę "jumbo-kubek" i nie bawię się kilka razy. :D Tak samo z innymi naczyniami, do jedzenia. Mam ulubione kubki, szklanki, talerze czy miski, ale nie zawsze korzystam z nich podczas posiłku.

Konto usunięte
Konto usunięte: jest cremowy i ma krolika z siekiera z podpisem ''my rabbit is a trained killer''


Genialny! :rotfl: Chciałabym taki sam...
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  3 kwietnia 2013
styka51
styka51: No i herbatę wolę pić z kubka niż ze szklanki ;)


z tym akurat mam podobnie ;)

Swego czasu pamietam, ze jedna kobieta ode mnie z rpacy miala taki ogromny 0,5kubek bo picia herbaty, probowalam pozniej taki zdobyc, ale niestety do tejpory mi sie tu nie udalo :(
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 328
Kiniowska
  4 kwietnia 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Swego czasu pamietam, ze jedna kobieta ode mnie z rpacy miala taki ogromny 0,5kubek bo picia herbaty, probowalam pozniej taki zdobyc, ale niestety do tejpory mi sie tu nie udalo :(


Swego czasu można było kupić zapas herbaty Lipton z takim właśnie ogromnym kubkiem - pojemność bodajże 0,6l. :) Tata taki ma, czasem mu podkradam.
Sobie zakupiłam wielgachną filiżankę 0,4l w Mrówce (market budowlany - materiały do budowy, remontów, rzeczy do domu, kuchni, ogrodu, uprawy roślin, itd) kawałek czasu temu, kosztowała coś ok. 6zł. Podobne widzialam w Carrefour, ale głowy nie dam, że są jeszcze. ;) Całkiem niedawno był piękny, wielki i wysoki kubek w Pepco. :) Wyglądał jak kamionkowy z folkowymi kwiatkami, ok. 10zł. Nie kupiłam, ale chodzi za mną do tej pory... :P Home&You też takie giganty ma, ale kosztują więcej. Tak czy siak, polecam zajrzeć do Pepco. :) O ile nie chodzi o kubek identyczny, jaki miała tamta pani... ;)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 328
Kiniowska
  4 kwietnia 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Swego czasu


Kiniowska
Kiniowska: Swego czasu


Zwróciłam na to uwagę dopiero po dodaniu posta... :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.