kasiapraczyk7
kasiapraczyk7
  16 marca 2013 (pierwszy post)

Jakie potrawy przygotowujecie na wielkanoc? Macie jakies sprawdzone przepisy?

kasey00
kasey00
  18 marca 2013

Śniadanko: dwie sałatki (jedna z buraczków konserwowych- robi furorę w rodzinie od kilku lat) oczywiście jajka, kiełbaska, sos z tartego chrzanu... a po tym konkretnym śniadaniu kawusia no i babki, ciasta, mazurki :D na obiad pewnie żurek & jakieś mięcho (rolada mejbi)

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  18 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie potrawy przygotowujecie na wielkanoc?


tradycyjne :)

Skladniki - Głównie Święconka - kielbacha, buraczki, chrzan, jajeczko, szyneczka, sol, chleb itp...

A z tego wedle uznania kazdy cos sobie wykombinuje czy to kanapke czy co innego wedle gustu...

no i oczywiscie baba!!! :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
styka51
styka51
  19 marca 2013
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Skladniki - Głównie Święconka - kielbacha, buraczki, chrzan, jajeczko, szyneczka, sol, chleb itp...


Podbijam :tak:
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  19 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie potrawy przygotowujecie na wielkanoc?


Oczywiście, jak co roku na śniadanie wielkanocne będzie żurek, pieczona szynka z jakimiś owocami i przepis, który pochodzi od Alicji z tego forum klops z jajkiem, zrobiłam raz, drugi, będzie i teraz. I reszta składników do żurku, która pochodzi ze święconki.

A po za tym placki- mazurek, babki wszelkiego rodzaju, czapla i inne które wymyśli babci z mamą.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
madzia2143
madzia2143
  24 marca 2013
Sylvinka
Sylvinka: czapla


czapla? :woot:
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  24 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: czapla?


Mniej więcej coś takiego :D
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
madzia2143
madzia2143
  24 marca 2013
Sylvinka
Sylvinka: Mniej więcej coś takiego :D


matko kochana pierwszy raz coś takiego widzę :wtf:
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  24 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: matko kochana pierwszy raz coś takiego widzę


nie żartuje :D moja babcia od wieków piecze to na Wielkanoc
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
mmaryja
mmaryja
  24 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie potrawy przygotowujecie na wielkanoc?

obowiązkowo barszcz biały i jajka pod wieloma postaciami - zapiekane w kokilkach, pasty z jajek, ryb i avokado.
do tego na obiad pieczona kaczka - nie wiem, taka u mnie jest tradycja świąteczna.
do tego tradycyjnie mazurki, serniki i zawsze jest jakieś 'wiosenne' ciasto z owocami. w tym roku piekę biszkopt z kremem śmietanowo-malinowym z malinami. lekkie i proste.
ja w tym roku piekę pasztet - pierwszy raz, więc nie wiem jak wyjdzie. roladę z łososia i mazurka.
madzia2143
madzia2143
  24 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ja w tym roku piekę pasztet - pierwszy raz, więc nie wiem jak wyjdzie. roladę z łososia i mazurka


no ciekawa jestem, rozumiem że Twój mąż będzie wyznacznikiem smaku ;)
mmaryja
mmaryja
  24 marca 2013

będzie mi pewnie pomagał i próbował razem ze mną bo ja nie mam zbyt wielkiego porównania, a mój mąż jest smakoszem w tej kwestii;)

agoosiaaa
agoosiaaa
  25 marca 2013
Sylvinka
Sylvinka: nie żartuje moja babcia od wieków piecze to na Wielkanoc


moja babcia tez robi ta galaretke xD
nie wiedzialam ze to ma jakas nazwe xD
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie potrawy przygotowujecie na wielkanoc? Macie jakies sprawdzone przepisy?


szczerze mowiac to nigdy nie przygotowywalam nic na wielkanoc, zawsze niedziele i poniedzialek wielkanocny spedzam u rodzicow :)
Zadziora
Zadziora
  28 marca 2013
Sylvinka
Sylvinka: czapla


O lubię takie rzeczy :mrgreen:

Ja sama jeszcze nie wiem czy coś będę robiła, czy po prostu udam się do mamusi na gotowe :mrgreen:
pijana
pijana
  28 marca 2013

Nie obchodzę świąt, więc pewnie jakieś risotto trzaśniemy z mamą, może polędwicę albo piersi w tempurze... Się zobaczy.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.