Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Parówki zapiekane z serem :)

SKŁADNIKI:
8 cienkich parówek
8 plastrów sera żółtego
8 plastrów boczku wędzonego
musztarda
świeża natka pietruszki
przyprawy do smaku

SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA:
Parówki naciąć na całej długości. Włożyć paski sera żółtego, całość owinąć boczkiem i spiąć wykałaczką. Posypać przyprawami do smaku. Włożyć do nagrzanego piekarnika (180 st.). Piec, aż boczek będzie chrupiący.

Lubicie parówki ?
Jakie najbardziej ?
Zczym je najcześciej jecie ?

Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak, ale przynajmniej mniej smierdza niz te niby wieprzowe

za wieprzowymi zbytnio nie przepadam :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja tak jem tylko od święta

mi sie tak od czasu do czasu zdarzy :D

Konto usunięte
Konto usunięte: ja czosnkowego akurat niespecjalnie zrobiłam sobie te parówki na obiad ( tak, marne obiadki jadam, zdarza się ), dobre nawet, smakują jak.. parówki z serem :) Tyle że ja bez przypraw jadłam i bez boczku, no i z keczupem zamiast musztardy. Niby pomysł banalny, ale jeszcze nigdy na to nie wpadłam :

no kazdy woli co innego :D no to teraz bedziesz miala okazje zrobic z boczkiem i powiedziec jak smakowalo :D mi bardzo smakowalo , nastepnym razem zrobie z innym sosem :ninja:
marta0859
marta0859
  29 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: no to teraz bedziesz miala okazje zrobic z boczkiem i powiedziec jak smakowalo :D

Za boczkiem nie przepadam, chyba że baaaaardzo przypieczony, grillowany, aczkolwiek nie wiem, czy w moim piecu taki 'efekt' będzie możliwy do osiągnięcia... może spróbuję jak następnym razem będę robić, ale u mnie surowy boczek czy nawet lekko podsmażany nie przejdzie :) zobaczymy

Sebuch
Sebuch: mi bardzo smakowalo , nastepnym razem zrobie z innym sosem

ale co, robiłeś te naleśniki z serem i parówkami?
czy te Twoje parówki z serem?
Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Za boczkiem nie przepadam, chyba że baaaaardzo przypieczony, grillowany,

o tak jak najbardziej , uwielbiam taki :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: ale co, robiłeś te naleśniki z serem i parówkami?

moja babka z jakis miesiac temu je robila i w sumie mi smakowaly nie byly takie zle :)

Konto usunięte
Konto usunięte: czy te Twoje parówki z serem?

te moje to jadlem tylko z musztarda bo nie bylo innego sosu :and:
marta0859
marta0859
  29 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: moja babka z jakis miesiac temu je robila i w sumie mi smakowaly nie byly takie zle :)

To też zależy kto robi, np moja mama raz się z tym bawiła i nie wyszły jej dobre.
Ja ostatnio zrobiłam trochę inaczej, do tego ciasta a' la do naleśników (usmażonego już) wrzuciłam pokrojone na takie średniej wielkości plasterki sera i parówki, potem oczywiście drugi raz podsmażyłam żeby ten ser i parówki się "stopiły" ze sobą, jakoś lepiej mi smakowało niż cała parówka owinięta plasterkiem sera :)

Sebuch
Sebuch: te moje to jadlem tylko z musztarda bo nie bylo innego sosu

jakoś musztarda do sera mi nie pasuje, nie wiem czemu
bardziej keczup :D i z keczupem dobre są
Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jakoś musztarda do sera mi nie pasuje, nie wiem czemu

no to juz kto co woli :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja ostatnio zrobiłam trochę inaczej, do tego ciasta a' la do naleśników (usmażonego już) wrzuciłam pokrojone na takie średniej wielkości plasterki sera i parówki, potem oczywiście drugi raz podsmażyłam żeby ten ser i parówki się "stopiły" ze sobą, jakoś lepiej mi smakowało niż cała parówka owinięta plasterkiem sera :)

a no mozna i w taki sposob robic :) a ser musi sie mega roztopic to wtedy jest ten smaczek :) dokladnie tak jak napisalas :)
asiulcia1
asiulcia1
  29 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: za wieprzowymi zbytnio nie przepadam

ja tez, nawet ich nie dotykam, bo zapach mnie odpycha :and:
:rotfl:
Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tez, nawet ich nie dotykam, bo zapach mnie odpycha

wiesz zjesc to zjem , ale rzadko je kupuje :D
asiulcia1
asiulcia1
  29 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: wiesz zjesc to zjem , ale rzadko je kupuje :D

u mnie to stale w lodowce sa parowki :ninja: siostra czesto kupuje, ona normalnie co drugi dzien wcina parowki na zmiane z cienka kielbasa :and:
Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: u mnie to stale w lodowce sa parowki siostra czesto kupuje, ona normalnie co drugi dzien wcina parowki na zmiane z cienka kielbasa

cienka kielbasa hmmm masz na mysli kabanosy ? :zakochany:
asiulcia1
asiulcia1
  29 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: cienka kielbasa hmmm masz na mysli kabanosy ?

nie, ona sie nazywa cienka, albo śląska a wcale taka nie jest - kawał kiełbasy :ninja:
kabanosy tez czesto jada, sama też lubie, nawet salatke ostatnio robilysmy z nich;)
Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, ona sie nazywa cienka, albo śląska a wcale taka nie jest - kawał kiełbasy

slaska jest dobra :D

Konto usunięte
Konto usunięte: kabanosy tez czesto jada, sama też lubie, nawet salatke ostatnio robilysmy z nich;)

ja tez je czesto jadam , wez daj na nia przepis , az mi smaka narobilas x3
asiulcia1
asiulcia1
  29 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: ja tez je czesto jadam , wez daj na nia przepis , az mi smaka narobilas x3


Kabanosy pokrojone w 'talarki', makaron ryżowy ugotowany ew. mogą być świderki, kukurydza-odsaczona, fasola czerwona-odsaczona, por - pokrojony i sparzony, cebulki marynowane -pokrojone, majonez i przyprawy. Mieszasz składniki i gotowe.
Można dac do tego jeszcze ser zolty i ogórki korniszone :mrgreen:
tylko z sola uwazaj;p
Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kabanosy pokrojone w 'talarki', makaron ryżowy ugotowany ew. mogą być świderki, kukurydza-odsaczona, fasola czerwona-odsaczona, por - pokrojony i sparzony, cebulki marynowane -pokrojone, majonez i przyprawy. Mieszasz składniki i gotowe. Można dac do tego jeszcze ser zolty i ogórki korniszone tylko z sola uwazaj;p

same pysznosci widze , skusze sie na to nie ma jaj :D dzieki wielkie za przepis :D
asiulcia1
asiulcia1
  29 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: same pysznosci widze , skusze sie na to nie ma jaj :D

no nie ma jaj w tym przepisie, hahaha :crylol: :P

Sebuch
Sebuch: dzieki wielkie za przepis :D

proszę, smacznego życzę ;-)
Sebuch
Sebuch
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no nie ma jaj w tym przepisie, hahaha :P

no to dobrze :D bo jakos nie przepadam za nimi hahaha :D

Konto usunięte
Konto usunięte: proszę, smacznego życzę ;-)

dziekuje , jutro dam znac jak smakowala :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.