NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 sierpnia 2011 (pierwszy post)

A więc dajcie wszystkie potrawy, zupy, dania główne, przekąski cokolwiek gdzie umieszczę mój ukochany makaronik :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 sierpnia 2011

dam coś na rozbujanie tematu:

Spaghetti ze szpinakiem i fetą


Składniki dla 2-4 osób

makaron spaghetti, opakowanie
szpinak mrożony, opakowanie
ser feta, 1
jajka, 2
czosnek, 3 ząbki
oliwa lub olej, łyżka
sól,pieprz,

Opis przygotowania czas przygotowania: do 45 min

1. Makaron (najlepiej razowy) gotujemy w osolonej wodzie.Gotujemy również jajka.W międzyczasie odmrażamy szpinak i odparowujemy wodę.Dodajemy pokrojoną w kostkę fetę,drobno posiekany czosnek.Aby spaghetti było nieco "chrupiące" można dodać odrobinę pokrojonego na maleńkie części surowego kalafiora.

2. Do sosu dodajemy ugotowane,pokrojone w kostkę jajka.Całość przyprawiamy solą i pieprzem,ilość-według uznania

3. Polewamy sosem makaron,posypujemy serem.Może być zarówno ser żółty,jak i mozzarella czy parmezan.Na to jeszcze łyżkę oliwy



tagliatelle z pieczarkami kurczakiem i boczkiem


Składniki dla 2-4 osób

makaron rurki, 2 szklanki
filet z kurczaka,
Boczek wędzony, 5 plasterków
pieczarki, 8 sztuk
bazylia świeża, kilka listków
majonez, 2 łyżki
śmietana 12 %, 200ml
papryka słodka, sol, pieprz, przyprawa gyros, zioła prowansalskie,,
olej,
starty żółty ser,

Opis przygotowania czas przygotowania: do 45 min

1. Makaron gotujemy, fileta kroimy na drobno i smażymy w przyprawie do gyrosa, w osobnej patelni smażymy pokrojone na połówki pieczarki, i posiekany na drobno boczek.
Sos:
majonez z śmietaną ( może być też jogurt naturalny) przyprawiamy solą, pieprzem, papryką, ewentualnie kucharkiem ale nie dużo! dodajemy posiekaną świeża bazylie oraz zioła prowansalskie, posypujemy serem, mieszamy razem, zalewamy tym pieczarki z boczkiem, dodajemy usmażonego kurczaka dusimy jeszcze kilka minut mieszając i gotowe



Makaron z kurczakiem i młodymi warzywami


Składniki dla 2 osób

filet z kurczaka, 1 sztuka
młoda marchewka, 3 sztuki
garść świeżego koperku,
kilka gałązek tymianku,
sól, pieprz,
mąka ziemniaczana, 1 łyżeczka
cebula, 1 sztuka
kostka bulionowa, pół kostki

Opis przygotowania czas przygotowania: do 45 min

1. Kurczaka pokroić w kosteczkę, podsmażyć na odrobinie oleju z sola i pieprzem.

2. Na drugiej patelni podsmażyć cebulkę, , dodać do niej marchewkę i kurczaka, dusić chwilę pod przykryciem. Kostkę bulionową zalać szklanką wody, dodać do warzyw. Przykryć na jakieś 5-10 min. Mąkę ziemniaczaną rozrobić w niewielkiej ilości wody(1 łyżeczka mąki na kilka łyżek wody), zagęścić sos. Wsypać pokrojony koperek i tymianek, doprawić do smaku. Podawać z makaronem.



Makaron z pieczarkami


Składniki dla 2 osób

pieczarki, 300g
ser pleśniowy, 150g
Makaron penne, 200g
bulion warzywny, szklanka
sól, pieprz, tymianek lub zioła prowansalskie,
Natka pietruszki,

Opis przygotowania czas przygotowania: do 45 min

1. Pieczarki umyć, pokroi na grube plastry. Na patelni rozgrzać łyżkę oliwy, wrzucić pieczarki i podsmażyć. Makaron wrzucić na osolony wrzątek, ugotować na półtwardo. Do pieczarek wlać bulion. Ser drobno pokroić lub zetrzeć na tarce, dodać do pieczarek. Dodać tymianek, przyprawić pieprzem. Cały sos gotujemy, aż ser się rozpuści i sos zgęstnieje. Pod koniec dodajemy posiekaną natkę pietruszki. Ugotowany makaron wrzucamy do sosu, mieszamy i nakładamy na talerze.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

asexualna
asexualna
  5 sierpnia 2011

Z makaronem wszystko mogę zjeść :Zakochany:
Mam jedną książkę z przepisami z samymi makaronami! Niezłe pomysły tam są i bardzo smaczne, trzeba to przyznać. Np z bakłażanem i suszonymi pomidorami, albo z pesto i pieczonymi pomidorkami tymi cherry, inny jeszcze z pomidorami, migdałami i grzankami :zakochany:, nawet z pomarańczowym sosem jest boski. Z tych dziwniejszych jeszcze dobry jest sos z orzechów włoskich, no i dobre są sosy z anchois.
Narobiłeś mi smaka w tym momencie.

agoosiaaa
agoosiaaa
  5 sierpnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: A więc dajcie wszystkie potrawy, zupy, dania główne, przekąski cokolwiek gdzie umieszczę mój ukochany makaronik

srednio wchodzi mi makaron.

ale lubie salatke z makaronem - dodajesz ogorki kiszone (cieniutko pokrojone w kosteczke - w sumie swieze tez moga byc), szynke, pieprz, sol, majonez, cebule i kukurydze i gotowe.
smaczne i na szybko :mrgreen:

no i teraz mam na nia smaka.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Narobiłeś mi smaka w tym momencie.

:ninja:
Sobie też.

Taka książka to skarb!

Konto usunięte
Konto usunięte: ale lubie salatke z makaronem - dodajesz ogorki kiszone (cieniutko pokrojone w kosteczke - w sumie swieze tez moga byc), szynke, pieprz, sol, majonez, cebule i kukurydze i gotowe. smaczne i na szybko

Moja dziewczyna po mistrzowsku taką przyrządza :napalony:

Konto usunięte
Konto usunięte: no i teraz mam na nia smaka.

:rotfl:
Co za głód na forum.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

asexualna
asexualna
  5 sierpnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Taka książka to skarb!

Polecam :Ziober2:, wszystko proste do zrobienia.
styka51
styka51
  5 sierpnia 2011

Sałatka :

paczka makaronu ryżowego
30 dag pieczarek
łyżka drobno posiekanego koperku
dwie łyżki majonezu
pieprz i przyprawa maggi do smaku

Makaron gotujemy z odrobiną soli i oliwy. Pieczarki kroimy w drobną kosteczkę i przysmażamy na oliwie z odrobiną soli oraz pieprzu. Odcedzony makaron mieszamy z ostudzonymi pieczarkami, dodajemy majonez, koperek i maggi do smaku. Mieszamy.
Smacznego!

Uwielbiam tą sałatkę :zakochany:

agoosiaaa
agoosiaaa
  5 sierpnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Moja dziewczyna po mistrzowsku taką przyrządza

kozacka jest (ta salatka), nawet nie ma opcji, zeby jej po mistrzowsku nie przyrzadzic :rock:

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Co za głód na forum.

najgorsze ze nie mam nic do zarcia i niedobry obiad, witaj goracy kubku :rock:
serio, przez caly dzien zjadlam tylko mini milky way'a i zrobilam sobie szejka z banana i 200 ml mleka + wypilam jedna kawe, nie jest dobrze.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  5 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam , wszystko proste do zrobienia.

i jaka tania.

styka51
styka51: Uwielbiam tą sałatkę

Kiedyś jak będziesz robić wstaw foto :)

Konto usunięte
Konto usunięte: kozacka jest (ta salatka), nawet nie ma opcji, zeby jej po mistrzowsku nie przyrzadzic

Heh :)

Konto usunięte
Konto usunięte: serio, przez caly dzien zjadlam tylko mini milky way'a i zrobilam sobie szejka z banana i 200 ml mleka + wypilam jedna kawe, nie jest dobrze.

Anoreksja. Ja tyle nawet nie jem między posiłkami bo bym padł :P

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

styka51
styka51
  6 sierpnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Kiedyś jak będziesz robić wstaw foto :)

Spoczko ;)
Podejrzewam, że w ciągu najbliższego tygodnia wstawie ;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  6 sierpnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Anoreksja. Ja tyle nawet nie jem między posiłkami bo bym padł :P

dojadlam jeszcze 4 milky waye, flapjacka i orzeszkami, przezylam :rotfl:

dzisiaj na obiad zeberka :rock:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  6 sierpnia 2011
styka51
styka51: Podejrzewam, że w ciągu najbliższego tygodnia wstawie ;)

O to pooglądamy :D

Konto usunięte
Konto usunięte: dojadlam jeszcze 4 milky waye, flapjacka i orzeszkami, przezylam

Jak można jeść tyle słodyczy :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: dzisiaj na obiad zeberka

O dawno nie jadłem. A z żeberek super zajebisty sos wychodzi.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

agoosiaaa
agoosiaaa
  6 sierpnia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Jak można jeść tyle słodyczy

ja ogolnie to w ogole slodyczy nie jadam, milky waya i flapjacka mialam w ustach pierwszy raz od jakiegos roku chyba :D
musialam czyms podbic kalorie :P

NuTiiiiii
NuTiiiiii: O dawno nie jadłem. A z żeberek super zajebisty sos wychodzi.

ja robie na grillu (tylko wiadomko, takim w piekarniku) i sa kozackie, uwielbiam je takie przyjarane + ziemniaczka w skorce z duza iloscia maselka :zakochany:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja ogolnie to w ogole slodyczy nie jadam, milky waya i flapjacka mialam w ustach pierwszy raz od jakiegos roku chyba :D musialam czyms podbic kalorie :P

No chyba, że. Ja w ogóle nie przepadam za słodkim, kurde ale ostatnio jadłem dobre ptasie mleczko na podwójnej mlecznej czekoladzie. Dobre było :ninja:
A flapjacka nigdy nie jadłem ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: ja robie na grillu (tylko wiadomko, takim w piekarniku) i sa kozackie, uwielbiam je takie przyjarane + ziemniaczka w skorce z duza iloscia maselka

Wszystko ładnie pięknie i smacznie, ale aż prosi się żeby zrobić sos.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  6 sierpnia 2011

Mam nowe przepisy :

Penne z kalafiorem


Składniki dla 1 osoby

Makaron penne z pszenicy durum, 75 g
Kalafior, wg uznania
koncentrat pomidorowy, 200 g
oliwa z oliwek, 1 łyżka stołowa
Pieprz, bazylia, czosnek granulowany, wg uznania
por (biała część), wg uznania

opis przygotowania czas przygotowania: do 20 min

1. Różyczki kalafiora gotujemy al dente.

2. Na patelni rozgrzewamy oliwę i wrzucamy na nią pokrojonego pora.

3. Łyżką cedzakową wyciągamy kalafior z wody i wrzucamy go na patelnię.

4. W wodzie, która została nam po kalafiorze gotujemy makaron.

5. Na patelnię dodajemy koncentrat pomidorowy i przyprawy, dusimy.

6. Ugotowany makaron również dodajemy na patelnię wraz z odrobiną wody, mieszamy wszystkie składniki razem i gotujemy jeszcze chwilę pod przykryciem, czekając aż sos zgęstnieje.



Sałatka serbska z warzywami


Składniki dla 4-6 osób

makaron rigatoni, 400 g
pomidory koktajlowe, 350 g
oliwki czarne (najlepiej), 5 łyżek
cebula czerwona, 2
natka pietruszki , drobno posiekana, 1 łyżka
jogurt naturalny, 350 ml
czosnek, 2 ząbki
sól,
pieprz, świeżo zmielony,
oliwa,
liście sałaty,

Opis przygotowania, czas przygotowania: do 45 min

1. Pomidory przekroić na pół lub na ćwiartki, jak kto woli. Oliwki pokroić na cienkie krążki. Obrać cebule i pokroić na drobne plasterki.

2. Czosnek obrać i wcisnąć do jogurtu. Domieszać 1 łyżkę oliwy, doprawić solą i pieprzem.

3. Rigatoni ugotować al dente w osolonej wodzie. Odcedzić i przełożyć do miski. Wymieszać makaron z 2 łyżkami oliwy, oliwkami, pomidorami i cebulą. Doprawić do smaku solą i pieprzem.

4. Umyć i osuszyć liście sałaty. Rozłożyć na talerzach, przełożyć na nie makaron. Podawać lekko polane jogurtem i posypane pietruszką.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.