Paweu
Paweu
  10 kwietnia 2011 (pierwszy post)

do czego wg Was pasują ?
tylko do ciast i deserów ?
macie jakieś super hiper pomysły na np sałatki, gdzie ożeh nie byłby ciężarem ?

Patrishia
Patrishia
  10 kwietnia 2011

Nie przepadam, ale z racji na mega kaloryczność zażerałam je w dużych ilościach. Ale nic to nie dało:and:

voiceontheradio
voiceontheradio
  10 kwietnia 2011

nie mam pomysłu na sałatkę obecnie, bardzo mało sałatek jem, wolę surówki, bo lepiej mi ze świadomością, że obróbka termiczna nie wypłukała wszystkich wartościowych składników odżywczych z moich warzyw/owoców. :ninja: a do surówek nie dodaję, bo zazwyczaj jest to jakaś marchewka, jabłko z cynamonem i jakoś nie pasują mi orzechy do takich surówek.
mogą być wykorzystane jako panierka do mięsa (rozgniecione oczywiście)
do marynat, do sosów czasem, ale głównie do deserów.
jestem uzależniona od orzechów, jem w wielkich ilościach mieszankę studencka i i orzechy makadamia. :ziober2:
nie ma takich których nie lubię.
lubię nerkowce, włoskie, migdały, makadamia, laskowe, no wszystkie.
kaloryczne, ale są dużo zdrowsze od batoników, które zawierają tylko puste kalorie, szczególnie na diecie jeśli ktoś ogranicza spożywanie tłuszczy to orzechy są dobrym produktem do dostarczenia organizmowi NNKT.
wiem, że nie o tym temat, ale mam zboczenie do wylewania swoich wywodów na bliskie mi tematy. :ninja:

bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  10 kwietnia 2011
Paweu
Paweu: acie jakieś super hiper pomysły na np sałatki, gdzie ożeh nie byłby ciężarem ?

NA surówkę mojego autorstwa , ale dodoam potem do konkursu :lol:
poza tym polewa miodowo- orzechowa zjadałam ją bez niczego:mrgreen:

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

Undertaker
Undertaker
  10 kwietnia 2011

Uwielbiam orzechy, jako przekąskę. Kupuje często mieszanki, najbardziej lubię nerkowce :zakochany:
Pistacje idealnie pasują jako smak lodów, a znowu włoskie do deserów, laskowe to tylko w czekoladzie. Migdałów nie lubię, a nerkowce i ziemne jako słone przysmaki lub do sałatek. Kokos to wszędzie pasuje jak wie się jak idealnie go dać i nie przesadzić :ziober2:

bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  10 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: Uwielbiam orzechy, jako przekąskę. Kupuje często mieszanki, najbardziej lubię nerkowce Pistacje idealnie pasują jako smak lodów, a znowu włoskie do deserów, laskowe to tylko w czekoladzie. Migdałów nie lubię, a nerkowce i ziemne jako słone przysmaki lub do sałatek. Kokos to wszędzie pasuje jak wie się jak idealnie go dać i nie przesadzić

normalnie ideał faceta
i jeszcze powiedz , że nie narzekasz jak dziewczyna je duzo orzechów?

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

Gothiclady
Gothiclady
  10 kwietnia 2011

jedyne orzechy jakie lubię to pistacje, ale w potrawach jakoś ich nie widzę (nie licząc pesto) :D

Undertaker
Undertaker
  10 kwietnia 2011
bng
bng: normalnie ideał faceta i jeszcze powiedz , że nie narzekasz jak dziewczyna je duzo orzechów?

Dlaczego mam narzekać? Lepiej jeść orzechy niż chipsy itd :D
Paweu
Paweu
  10 kwietnia 2011
Patrishia
Patrishia: Nie przepadam, ale z racji na mega kaloryczność zażerałam je w dużych ilościach. Ale nic to nie dało

nie rozumiem. chcialas przytyc ?
bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  10 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: Dlaczego mam narzekać?

ja ciągle słyszę , " nie jedz tyle tych orzechów , wiesz ile to ma kalorii"

Undertaker
Undertaker: Lepiej jeść orzechy niż chipsy itd :D

czipsy ostatnio chyba w wakacje jadłąm

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

Undertaker
Undertaker
  10 kwietnia 2011
bng
bng: ja ciągle słyszę , " nie jedz tyle tych orzechów , wiesz ile to ma kalorii"

Same orzechy nie tuczą, są szybko spalane przez organizm bo mają dużo wartości odżywczych :woot:

bng
bng: czipsy ostatnio chyba w wakacje jadłąm

Ja godzinę temu :woot:
bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  10 kwietnia 2011
Undertaker
Undertaker: Same orzechy nie tuczą, są szybko spalane przez organizm bo mają dużo wartości odżywczych

ale nie każdy to przecież wie :)

Undertaker
Undertaker: Ja godzinę temu

teraz nie ma żadnych fajnych smaków:/

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

Undertaker
Undertaker
  10 kwietnia 2011
bng
bng: ale nie każdy to przecież wie :)

To trzeba ciemnocie wytłumaczyć, po za tym orzechy dobrze wpływają na pracę mózgu :P

bng
bng: teraz nie ma żadnych fajnych smaków:/

Normalne: Paprykowe :P
Patrishia
Patrishia
  10 kwietnia 2011
bng
bng: normalnie ideał faceta

Ej, ej!

Paweu
Paweu: nie rozumiem. chcialas przytyc ?

No, trochę mi sie udało, ale odrobinkę.

bng
bng: teraz nie ma żadnych fajnych smaków:/

Bekonowe laysy i mr snacki były dobre :(
asexualna
asexualna
  10 kwietnia 2011
Paweu
Paweu: do czego wg Was pasują ? tylko do ciast i deserów ? macie jakieś super hiper pomysły na np sałatki, gdzie ożeh nie byłby ciężarem ?

Jedząc ostatnio kotlecika brokułowego z greenwaya natknęłam się na orzecha. Byłam lekko zdziwiona, ale całkiem spoko smakowało.
Ogólnie smak orzechów lubię, gdyby tylko w zęby tak nie wchodziły.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.