JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  8 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Znacie może jakieś sprawdzone przepisy dań w 5 minut ? Jeszcze jak by można było przygotować je w mikrofalówce to była by jazda : D. (ale nie koniecznie)

Od siebie dam przepis na ciasto

4 łyżeczki stołowe mąki (najlepiej tortowej
6 łyżeczek stołowych cukru (lub cukru waniliowego)
2 łyżeczki stołowe kakao
1 jajko
4 łyżeczki stołowe mleka
3 łyżeczki stołowe oleju roślinnego
0.5 łyżki stołowej proszku do pieczenia
kubek / talerzyk (uwaga, ciasto wyrośnie!)

Przygotowanie

1. Mąkę, cukier, proszek i kakao mieszamy razem w naczyniu.

2. Wbijamy jajko (żółtko i białko), mleko i olej i znowu mieszamy.


3. Wsadzamy do mikrofali na 3-4 minuty, ustawiając ją na max. 1000W.



4. Wyjmujemy, czekamy aż wystygnie(!) i jemy.

voiceontheradio
voiceontheradio
  8 kwietnia 2011

danie z głównej z demotywatorów.
nie jem takich paskudztw, nie brudzę kuchni rozlanym 'ciastem'

ja od siebie polecam pseudo zupę pomidorową.
ugotować bulion z dwóch kostek rosołowych, dodać koncentrat, dosypać suszonej bazylii/oregano do smaku i voila.
do tego można ugotować bardzo cienki makaron (al dente ugotuje się w kilka minut) i już.

JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: pseudo zupę pomidorową.

Znam, ale dzięki : )
voiceontheradio
voiceontheradio
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Znam, ale dzięki : )

chociaż te pseudo ciastko pewnie dobrze zapycha. :ziober2:
jakoś komentarze na demotywatorach, że cała kuchenka brudna mnie nie zachęcają.

no może jeszcze jakieś mini zapiekanki z bułek?
bułka, starty ser, podsmażone pieczarki+cebula (wedle gustu), salami (lub inna wędlina) i do piekarnika.
voiceontheradio
voiceontheradio
  8 kwietnia 2011

albo jeśli posiada się camembert to podsmażyć go w panierce jakiejkolwiek i zjeść z jakimś dżemem lub żurawina. dobre i szybkie. :ziober2:

voiceontheradio
voiceontheradio
  8 kwietnia 2011

lub neapolitankę, którą nazywam zupą serową po prostu.
rozpuścić kostki rosołowe w wodzie, dodać serki topione, poczekać aż się rozpuszczą, zmiksować.
dodać śmietanę, sól pieprz do smaku.
posypać pietruszką i gotowe.

JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jakoś komentarze na demotywatorach, że cała kuchenka brudna mnie nie zachęcają.

Nie, no właśnie spoko. Robiłem je jakieś 20 minut temu, tylko trochę spłynęło po szklance tak że się odbiła na talerzyku : D
A no i najlepiej wysmarować szklankę w środku jakąś margaryną albo innym tłuszczem to schodzi wilgotną ścierką : D

Dobry też jest jogurt grecki wymieszany z tzatzikami i wylany na pokrojone w plasterki pomidory ;))
voiceontheradio
voiceontheradio
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, no właśnie spoko. Robiłem je jakieś 20 minut temu, tylko trochę spłynęło po szklance tak że się odbiła na talerzyku : D A no i najlepiej wysmarować szklankę w środku jakąś margaryną albo innym tłuszczem to schodzi wilgotną ścierką : D

aj tam, wolę zrobić prawdziwe czekoladowe ciasto. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobry też jest jogurt grecki wymieszany z tzatzikami i wylany na pokrojone w plasterki pomidory ;))

jako przyszły technolog żywności kategorycznie zabraniam Ci mieszania jakkolwiek pomidorów i ogórków, amen. :ziober2:
ale tzatziki pycha.
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aj tam, wolę zrobić prawdziwe czekoladowe ciasto.

No wiadomo, ale z braku laku : D. W sumie jak by tam napchać bakalii i kawałków czekolady to mogło by być jeszcze lepsze. :mrgreen: Muszę spróbować następnym razem. xd

Konto usunięte
Konto usunięte: zabraniam Ci mieszania jakkolwiek pomidorów i ogórków

Czemu ?:and:
tibauld
tibauld
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu ?

Podobno jedno zabija drugie, więc je się je oddzielnie. ; )
Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie może jakieś sprawdzone przepisy dań w 5 minut ? Jeszcze jak by można było przygotować je w mikrofalówce to była by jazda : D. (ale nie koniecznie)

jajecznica. :mrgreen: zależy co masz w lodówce.
Możesz wypróbować coś takiego:

Szynke, jakiś gruby plaster, lub 2,3 jak cienkie i to posmarować keczupem i na to ser żółty i pod spód też, na patelni trochę oleju wlać i podsmażyć to, bardzo dobre :)

Lub też np. chleb posmarować oliwą na to pomidor, cebula, bazylia, trochę soli i też na to ser żółty i podsmażyć z obu stron. ;)

Albo jak masz parówki np. To możesz je sobie zrobić w sosie pomidorowym.
Trochę oleju na patelnie, podsmażyć cebulę, dodać parówki, podsmażyć. Następnie w 2 naczyniu (najlepiej rondelku) zrobić sos, trochę keczupu, mleka, pieprzu, jeżeli za rzadkie zagęścić zaklepką.

Jest jeszcze 4 opcja, kurczak bardzo szybko się smaży, więc jeżeli jest w domu to też można przyrządzić. Obtoczyć w jajku, bułce tartej, lub w płatkach kukurydzianych, dobre też filety są z suszonymi śliwkami i odrobiną miodu. ;)

Poza tym bardzo szybkie dania typu zupek z knora, kiełbasa gotowana lub smażona, tak samo jajko, jajecznica, hamburger, kaszka na mleku itp. ;-)

Mam nadzieje, że pomogłam. :mrgreen:
voiceontheradio
voiceontheradio
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Czemu ?

ogórek zabija witaminę c z pomidorów.

Konto usunięte
Konto usunięte: No wiadomo, ale z braku laku : D. W sumie jak by tam napchać bakalii i kawałków czekolady to mogło by być jeszcze lepsze. Muszę spróbować następnym razem. xd

mając te wszystkie składniki lepiej zwiększyć proporcję i zrobić normalnie na blaszce.
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  8 kwietnia 2011
Motylkowa
Motylkowa: Mam nadzieje, że pomogłam.

:piwo: ;)

Motylkowa
Motylkowa: Lub też np. chleb posmarować oliwą na to pomidor, cebula, bazylia, trochę soli i też na to ser żółty i podsmażyć z obu stron. ;)

To wydaje się byś spoko : D
JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  8 kwietnia 2011

być* kurde

Paulina
Posty: 2768 (po ~117 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 59
Paulina
  8 kwietnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To wydaje się byś spoko : D

No, pyszne jest :D!

Konto usunięte
Konto usunięte:

:piwo:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.