bubbaxD
Posty: 13 (po ~218 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
bubbaxD
  8 stycznia 2015 (pierwszy post)

Witam,
postanowiłam zakupić nowy, lepszy sprzęt, czyli lustrzankę. Jednak jest to moja pierwsza taka inwestycja więc nie bardzo wiem, która najbardziej się nadaje dla amatora. Jest dużo marek, lecz najbardziej zwróciłam uwagę na firmę Nikon, a dokładniej na Nikona d3300. Wiem, że to lustrzanka dla typowego amatora ale właśnie taka jestem. Potrzebuję sprzęt, z którym mogę nauczyć się podstaw fotografii żeby później (jeżeli zafascynuję się tak bardzo robieniem zdjęć ) zainwestować w nowy, lepszy sprzęt.
Może jest tu jakaś osoba posiadająca sprzęt tej firmy i chce podzielić się swoją opinią na jego temat. Bądź osoba z szerszą wiedzą na temat sprzętów, która poleci jakiś konkretny model lustrzanki.
Będę wdzięczna za każdy pomocny wpis, pozdrawiam! d83dde0a

sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  8 stycznia 2015

Hejka,

zapewne znajda się osoby które będą wskazywać na konkretne marki, konkretne modele, że ten model tej firmy jest lepszy od innego modelu innej firmy. W skrócie ile ludzi tyle opinii. Ja napiszę tak:

- jeśli masz możliwość sprawdzić organoleptycznie różne marki, różne modele lustrzanek to była by najlepsza opcja ( znajomi, znajomi znajomych, sklepy itp ). Daje to możliwość np. sprawdzenia jak trzyma się / leży body w ręku, jakie produkuje zdjęcia ( mając kartę pstryknąć parę fotek na możliwie największej liczbie modeli ), jakie akcesoria / szkło będzie można w przyszłości nabyć.
- jeśli już padnie konkretna marka / model, to zapewne najlepszym rozwiązaniem będzie kupno tańszego modelu body ( kosztem mniejszej ilości Mpx, mniejszej szybkostrzelności, ubogimi funkcjami ) a więcej zainwestować w szklarnię. Dobrymi szkłami czasami więcej zdziałasz, aniżeli lepszym body.
- co do mnie, ja jestem w nielubianym przez większość systemie Sony. Aktualnie model A550.
Moja pierwsza lustrzanka z kitowym obiektywem 18-55mm f3.5-5.6 którą dostałem jako prezent. W takiej konfiguracji strzeliłem kilka tysięcy fotek, z czasem dokupiłem portretówke 50mm f1.7 która była jak niebo a ziemia do poprzedniego obiektywu. Praktycznie nie zdejmowałem jej z body. Z czasem doszło 28mm f2.8 ( dla szerszego kąta ), testowo 28-100mm f3,5-5.6 jako zamiennik kita, a skończyłem na 100-200mm f4.5 do zdjęć tele.
Obecnie przymierzam się do zmiany sprzętu na A77 II z obiektywem 16-50mm f2.8

Na koniec, przeglądaj fora o fotografi, strony z testami, a nawet same zdjęcia z wybranych modeli. Być może pomoże Ci to wybrać konkretny model aparatu.

Pozdrawiam

LostOf
LostOf
  9 stycznia 2015
bubbaxD
bubbaxD: temat sprzętów

Witam! Przesyłam dwie strony, które mam nadzieję będą Tobie pomocne. Osobiście bardziej preferuję stronę http://www.optyczne.pl/ . Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych artykułów, testów, porównań i wiedzy [a nad nią trzeba popracować, a to znacznie lepsze rozwiązanie niż słuchanie rad innych o poziomie tej "wiedzy" niewiadomym].
Drugą stroną jest http://www.fotopolis.pl/ gdzie również są przydatne Tobie zakładkami: sprzęt, testy itp.
Takich stron jak te jest wiele, lepiej będzie jeśli sporo czasu poświęcisz na czytanie, bo dzięki temu będziesz mieć większą świadomość czego możesz się spodziewać. Pozdrawiam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.