Felka
Felka
  11 lipca 2014 (pierwszy post)

potrzebuje jakiegoś zooma pod śluby coś polecacie?
mam canona 17-85 ale słabo ostrzy d83dde12

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  17 lipca 2014

Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM

LostOf
LostOf
  18 lipca 2014

Zależy jaki budżet...Nie trzeba od razu obiektywów z ultra cichym silniczkiem autofokusa [USM], bo para młoda no nie zajączki, skradać się nie trzeba,nie uciekną na własnej sesji zdjęciowej do lasu. Polecałbym rozejrzeć się w strefie MF, gdzie w obiektywach portretowych z optyką zaczynającą się nawet od f1.4 z solidnych materiałów [ery szkła i metalu], na których konstrukcji i dziś wzorowane są najnowsze obiektywy [nawet wysokobudżetowe] można przebierać do woli i licytować sobie. Carl Zeissa, Enna Munchen czy choćby Jupiter 37 i 9 że o Zenicie nie wspomnę to znane nazwy obiektywów do dziś nie bez powodu. A jak masz dość pieniędzy sprawdź: Leica Vario np. 35-70mm lub 90 mm [to jest optyka]. Pozdrawiać

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 lipca 2014

reportaż slubny manualnym jasnym obiektywem na dodatek ostrzone na matówce bez klina czy mikrorastra ...powodzenia ;)

LostOf
LostOf
  21 lipca 2014

Skoro legendy optyki dwóch dekad do Ciebie nie przemawiają no to cóż... Ja też nie zamierzam.

joker4444
joker4444: powodzenia ;)

Ciężko pracuję nad dobrym kadrem, nie oceniając przez ten pryzmat innych, więc dziękuję, przyda mi się:)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  22 lipca 2014

Robisz reporterke manualami? Co z tych legend , ilu znasz reporterow zawodowych ktorzy nimi robia? Pomijajac juz sam trudnosc ostrzenia noimi na cyfrowym body to te szkla byly robione pod film i nie wyrabiaja rozdzialka na upchanych pikselami wspolczesnych matrycach, czesto sa kiepskie pod swiatlo itd Nikogo przekonywal nie bede sam mam kilka muali ktore juz leza w szafie a czesc sprzedalem jak stac mnie bylo juz na wspolczesne porzadne szkla.
Na koniec podsumuje te szkla do slubniakow w szczegolnosci do reporterki sie nie nadaja, co ich nie dyskredytuje do innych celow szczegolnie ze mozna za nieduza kase nitore kupic

Felka
Felka
  31 lipca 2014

boze kwotę pomyliłam

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.