LostOf
LostOf
  3 czerwca 2014 (pierwszy post)

Witam! Stałem się posiadaczem manualnego lusterka z mocowaniem PK [a przynajmniej oznaczenie takiego mocowania widnieje na zaślepce do body]. Czy to mocowanie do Pentaxa-K i czy obiektywy z oznaczeniem PA oraz A będą również pasować do adaptera z Pentaxa do innego systemu ? Czyli: czy mogę bez obaw nabywać lusterka PK i PKA bądź PA mając takowy adapter? [przeniesienie elektroniki mnie nie interesuje] Z góry dziękuję za każdy pomocny wpis.

krzys8602
krzys8602
  8 czerwca 2014

Tak, Pentax nie zmieniał mocowania jak inni wielcy - wynikiem tego do nowego lustra założysz obiektyw sprzed 30 (i odwrotnie) lat albo starszy i będzie to działało (wraz z pomiarem światła i potwierdzeniem ostrości, choć Ty pytasz o stare body)

LostOf
LostOf
  9 czerwca 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak,
Konto usunięte
Konto usunięte: obiektyw sprzed 30 (i odwrotnie) lat albo starszy i będzie to działało

Dziękować za odpowiedź, niedługo się okaże [zamówienie niedługo pójdzie]
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty pytasz o stare body

Bo to stare szkiełko jest, ale jak je zobaczyłem aż mnie ciarki przeszły [dbam bardzo o swój sprzęt, ale ten mimo lat wygląda jakbym go z pudełka dopiero wyciągnął i jeszcze nie użył ani razu, niesamowite..] Już się nie mogę doczekać aż sprawdzę go, a z drugiej strony chciałbym go dobrze zabezpieczyć i nie używać 3mając jak skarb za szybką.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.