FotoGrafPromo
Posty: 17 (po ~211 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 0
FotoGrafPromo
  25 listopada 2013 (pierwszy post)
Znane czołowe firmy produkujące sprzęt foto, które prawdopodobnie wzajemnie konkurują ze sobą :) także trudne pytanie mam do posiadaczy sprzętu foto. Która marka produkuje lepsze sprzęty?
ClEPLA
ClEPLA
  26 listopada 2013

jak dla mnie ida na rowni , pees wiekszymi literami sie nie dalo?

FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  27 listopada 2013

nad tym mozna sie rozwodzic bez konca...dla jednego 'TO" bedzie dobre dla drugiego "TO"

btw. to sie nazywa onanizm sprzetowy

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

deblinfoto
deblinfoto
  27 listopada 2013

Nie ma lepszej firmy, mogą być lepsze body/szkła z danego przedziału, to wszystko ;)
poza pewnymi wyjątkami różnice są na tyle marginalne, że w rękach sprawnego fotografa nie zauważysz różnicy

sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  29 listopada 2013
FotoGrafPromo
FotoGrafPromo: Znane czołowe firmy produkujące sprzęt foto, które prawdopodobnie wzajemnie konkurują ze sobą :) także trudne pytanie mam do posiadaczy sprzętu foto. Która marka produkuje lepsze sprzęty?
Zapomniałeś jeszcze choćby o Pentax, Olympus, Sony, Leica itp.

Kolega celnie to ujął:
FabrykaUranu
FabrykaUranu: nad tym mozna sie rozwodzic bez konca...dla jednego 'TO" bedzie dobre dla drugiego "TO"
i z tym też się zgodzę:
FabrykaUranu
FabrykaUranu: ... btw. to sie nazywa onanizm sprzetowy
hoho1
hoho1
  2 grudnia 2013

Canon i Nikon są najbardziej popularne, co nie znaczy, że najlepsze. Sam zrezygnowalem po kilku latach z Canona, na rzecz Panasonica produkowanego nadal w Japonii. Reszta to chińskie produkcje. Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Ostatni ranking aparatów wg. znanego serwisu Foto wygrał.... Olympus i to w systemie micro4/3. To się nazywa nokaut :) Nikusie i Canoniery wiellllooo pikselowe, 3 razy większe musiały się pocieszyć dalszymi pozycjami.

LostOf
LostOf
  6 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Ostatni ranking aparatów wg. znanego serwisu Foto wygrał.... Olympus i to w systemie micro4/3. To się nazywa nokaut :)
Jeśli możesz to napisz coś więcej o tym artykule i gdzie go można znaleźć [najlepiej na prw] z chęcią bym się z nim zapoznał, pozdrawiać
moontiss
moontiss
  8 grudnia 2013

Ja mam Nikona i jestem z niego bardzo zadowolona:)

Johnson
Johnson
  11 grudnia 2013

każdy tworzy dobre produkty. canon i nikon to tak jak apple i samsung. dla innych wygodnie jest pracowac przy canonie a dla innych przy nikonie. kazdy ma swojw wady i zalezy ale tak jak mówią nie mozna miec Wszystkiego na raz

Kangaro07
Kangaro07
  12 grudnia 2013

Posiadam Nikona D3200 i jestem z niego bardzo zadowolona. Fakt dopiero się ucze fotografii, ale ten sprzęt wydaje mi się najlepszy. Uważam, ze Canon też jest dobra firma, ale Nikon ma lepsze body, funkcje oraz co jest najlepsze oddaje zdjęciom ich naturalny wygląd. Kolory za bardzo żywe. I ludzie którzy twierdza ze nie da się wybrać pomiędzy firma itp, po prostu nie znają się na sprzęcie ;)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  14 grudnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Uważam, ze Canon też jest dobra firma, ale Nikon ma lepsze body, funkcje oraz co jest najlepsze oddaje zdjęciom ich naturalny wygląd.

rozumiem że porównuyjesz konkretnie do jakiegoś canona z którym miałaś doczynienia jeśli tak to napisz konkretnie jakiego.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.