Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  11 maja 2013 (pierwszy post)

Dobry
Przymierzam się do zakupu drugiej lustrzanki (poprzednią odsprzedałam bratu).
Będę się przesiadać z Sony a450 i chciałam się Was poradzić, czy lepiej na Canona 600d, czy na Nikona D90. :-)
Aparat, oprócz do uwieczniania chwil na jakichś uroczystościach czy wyjazdach, ma mi służyć głównie do fotografii portretowej.
Co byście mi polecili?

PS
Z góry proszę, aby hejterzy od razu sobie odpuścili kąśliwe uwagi pokroju: "To przecież Twoja druga lustrzanka, sama powinnaś wiedzieć." itd., bo nie po to tutaj piszę ani za żadną profesjonalistkę się nie uważam. :-)

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

ZlMNA
ZlMNA
  11 maja 2013

canon,nie wiem dlaczego.

FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  12 maja 2013
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1182&add1=764
poczytaj porównaj zobacz na czym Ci zalezy najbardziej na czym najmniej i wybierz.
jak ja bym stał przed tkaim wyborem bralbym nikona bo inaczej musiałbym szkla sprzedawac ktore juzdo niego mam..
pozatym canon dla mnie za plastikowy był

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

GRADEK83
GRADEK83
  14 maja 2013

Sony SLT-A65

JackDaniels
JackDaniels
  15 maja 2013

Tez wlasnie mam dylemat w wyborze lustrzanki miedzy canonem a nikonem i moj kolega fotograf mowil mi zebym szedl do sklepu i zobaczyl na reke ktory najbardziej bedzie mi wygodniej. No i wlasnie tak zrobilem i zdecydowalem sie aby brac nikona.

Wiec Ty tez tak zrob a potem sobie zdecydujesz ktory aparat.

GRADEK83
GRADEK83
  15 maja 2013

Nikon masywniejszy 700g no ale obiektywy dosyć drogie ma ale do zdjęć do lustra wystarczy :ninja:

razotka
razotka
  16 maja 2013

Nie znam się, to się wypowiem
:mrgreen:
Canon!

GRADEK83
GRADEK83
  16 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Canon!

No rzeczywiście NIE ZNASZ SIĘ ! :ziober2: :*
razotka
razotka
  16 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: No rzeczywiście NIE ZNASZ SIĘ ! :*

Dałeś się podejść :-D
Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  16 maja 2013
JackDaniels
JackDaniels: Tez wlasnie mam dylemat w wyborze lustrzanki miedzy canonem a nikonem i moj kolega fotograf mowil mi zebym szedl do sklepu i zobaczyl na reke ktory najbardziej bedzie mi wygodniej. No i wlasnie tak zrobilem i zdecydowalem sie aby brac nikona. Wiec Ty tez tak zrob a potem sobie zdecydujesz ktory aparat.

Jak sprawdzałam, który lepiej leży, to o niebo wygodniej trzyma mi się Nikona, także przymierzam się raczej do jego zakupu. :-)

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

GRADEK83
GRADEK83
  16 maja 2013

Jak kupisz daj znać :)

AndyLine
AndyLine
  17 maja 2013

Polecam Nikona. Sam go używałem na zajęciach praktycznych i jest bardzo dobrym aparatem w przeciwienstwie do Canona ;)

Johnson
Johnson
  18 maja 2013
Mariolka
Mariolka: Jak sprawdzałam, który lepiej leży, to o niebo wygodniej trzyma mi się Nikona, także przymierzam się raczej do jego zakupu. :-)


No i bardzo dobrze =) bo ja tez zamierzam na urodziny zrobic sobie takiego prezentu i wezme sobie Nikona :3
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam Nikona. Sam go używałem na zajęciach praktycznych i jest bardzo dobrym aparatem w przeciwienstwie do Canona ;)

brednie.
systemy sa na tyle zblizone że w każdym będziesz miała podobnie jeśli chodzi o portret może ze wskazaniem na nikona jeśli chodzi o wybór tańszych 85 bo na 85 1.2 L Canona stać Cie jeszcze dłuuugo pewnie nie będzie
deblinfoto
deblinfoto
  29 maja 2013

D90 zdecydowanie lepiej leży w rękach i ma nieco lepszą ergonomię (dwa pokrętła). I mówię to jako Canonier :)
co do jakości samego obrazka - raczej podobnie, z przewagą Canona. No i jego plus jest taki że można używać starych szkieł m42 z najtańszą przejściówką za 20zł, co w wypadku Nikona już takie proste i tanie nie jest

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.