GreenBlueEyesGirl
GreenBlueEyesGirl
  21 października 2011 (pierwszy post)

WITAM
Od 2 dni posiadam aparat sony a350 18-70 , 55-200
mam do niego kabel do komputera ale niemam karty pamieci.
Ostatnio zrobiłam pare zdjęc i chciałam podlaczyc aparat pod komputer.
Niestety, wlacza mi sie dys wymienny(F) a kiedy chce na niego kliknac wyskakuje mi komunikat "włóż dysk do stacji dysków"
niemam do niego zadnej plyty ani nic komputer wykryl sprzet pisze ze dziala poprawnie jednak zdjec nie ma :(
co moze byc tego przyczyna?
na kompie mam system oryginalny vista.
prosze o pomoc.

Jacek80
Jacek80
  21 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale niemam karty pamieci.

to w takim razie gdzie zapisywały się zdjęcia zrobione przez Ciebie? :szok:
GreenBlueEyesGirl
GreenBlueEyesGirl
  21 października 2011
Jacek80
Jacek80: to w takim razie gdzie zapisywały się zdjęcia zrobione przez Ciebie?

wlasnie niemam pojecia
aparat chyba ma w sobie jakas pamiec?
GreenBlueEyesGirl
GreenBlueEyesGirl
  21 października 2011

moim zdaniem bez karty tez pwinien chodzic zreszta nie mam pojecia bo to moja 1 lustrzanka wiec niewiem za bardzo o co chodzi

GreenBlueEyesGirl
GreenBlueEyesGirl
  21 października 2011

czy jest mozliwe ze aparat jest wadliwy ?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 października 2011

czytnik kart pamieci to podstawstawa lustrzanki rzadko maja wbudowaną pamięć

mozesz te kilka zdjec na aparacie przeglądać?
Jesli miałby wbudowaną pamięć to imho raczj wykrywaloby 2 nośniki jeden karta pamieci (w tym wypadku jak jej nie masz dlatego wyskakuje taki komunikat) i drugi pamiec wewnetrzna urzadzenia

btw
nigdzie w specyfikacji nie widze że a350 ma jakąś wbudowaną pamięć że na ekranie masz widoczne ostatnio zrobione foto o niczym nie swiadczy tak ma wiele luster to zdjecie jest niejako w pamieci podrecznej aparatu

Jacek80
Jacek80
  21 października 2011
joker4444
joker4444: nigdzie w specyfikacji nie widze że a350 ma jakąś wbudowaną

bo właśnie nie ma ;) miałem 350-ke i też kiedyś chciałem cyknąć fotkę bez karty pamięci... ten sprzęt posiada właśnie jakiś tam tylko bufor, który przechowuje dane od zrobienia zdjęcia do momentu zapisania ich na karcie
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 października 2011

to chyba wiekszosc luster tak ma w zasadzie w menu mozna ustawic jak aparat ma sie zachowywac w przypadku braku karty pamieci albo nie wyzwala migawki albo wyzwala i zdjecie mozemy obejrzec jedynie na lcd aparatu (tylko jedno) (nikon)

GreenBlueEyesGirl
GreenBlueEyesGirl
  22 października 2011

@joker4444:
dzięki jokerro :*
oo a od kiedy Ty jesteś FP? :wtf:
ojj dawno mnie tu nie było , daawno ;)

teraz już wiem że musze kupić karte ;D
a więc pytanie jaka karta najlepsza?
ScanDisk czy moze kingston ;)
w grę wchodzi tylko karta 4gb :)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  22 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oo a od kiedy Ty jesteś FP? ojj dawno mnie tu nie było , daawno ;)

z 2 lata :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: ScanDisk czy moze kingston ;) w grę wchodzi tylko karta 4gb :)

jak czyta oprocz memory stickow sd to sd toshibe na memeory stiki uwazaj lepiej kup drozej a w sprawdzonym sklepie masa podrobek szczegolnie sandiska i sony
Kingston tak sobie juz nawet chinczycy nie chca tego podrabiać :mrgreen:
Jacek80
Jacek80
  22 października 2011

jak coś to 350-ka ma gniazdo na karty typu CompactFlash (CF)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  22 października 2011

o to zdecydowanie w takim razie CF sandisk albo, co osobiscie polecam - Pretec

Kudlatypulpet
Kudlatypulpet
  23 października 2011
joker4444
joker4444: Jesli miałby wbudowaną pamięć to imho raczj wykrywaloby 2 nośniki jeden karta pamieci (w tym wypadku jak jej nie masz dlatego wyskakuje taki komunikat) i drugi pamiec wewnetrzna urzadzenia


Guzik prawda mam kompaktówke i bez karty SD wogóle nie zrzucisz zdjęć najpierw musisz z pamięci wewnętrznej przerzucić na karte i dopiero inaczej sie nie da
oscaro
oscaro
  23 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Guzik prawda mam kompaktówke i bez karty SD wogóle nie zrzucisz zdjęć najpierw musisz z pamięci wewnętrznej przerzucić na karte i dopiero inaczej sie nie da

No to albo nie masz pojęcia albo masz dziwnego kompakta. Ja mam 3 sztuki w domu szybkopstryków i każdy z nich niezależnie od marki ma wbudowaną pamięć mieszczącą pare zdjęć, podłączasz potem to przez kabel wybierasz co ma zassać i masz.

Konto usunięte
Konto usunięte: ScanDisk czy moze kingston ;)

Zależy jak cenisz zdjęcia. :) Ja mam zapas kingstona, ale to zapas zapasu zapasu. :) Kiedyś napstrykałem 200 zdjęć na tym kingstonie, a potem musiałem kartę reklamować. :) Dlatego tak jak wyżej polece Ci scandiska.
Ja mam jeszcze samsunga jedną kartę (moja pierwsza, trzymam ją w 500) i powiem Ci ze jeszcze mnie nie zawiodła, migawkę popsułem już w 500 (jeszcze na gwarancji) a karta nadal trzyma. :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  23 października 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Guzik prawda mam kompaktówke i bez karty SD wogóle nie zrzucisz zdjęć najpierw musisz z pamięci wewnętrznej przerzucić na karte i dopiero inaczej sie nie da

widzisz w mojej wypowiedzi słowo "raczej" co prawda zjadło mi literke ale nie trudno sie do myślić co miało być napisane a raczej nie równa się zawsze opisuje na podstawie własnych doświadczeń
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.