ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  16 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witam :piwo:

Jak w temacie, nie chodzi mi o konkretny model za konkretną cenę. Ale o rodzaj.. czyli czy lepiej wybrać kamerę z HDD czy miniDV a może zupełnie inną.

Ma być mała.
Będzie służyć do amatorskiego filmowania.
Filmowane będą mecze w tenisa stołowego a potem analizowane.
Jakość nagrywania ma być taka by potem można było obejrzeć to na kompie.
na pewno ma mieć akumulatory które można ładować. Jak będzie jeden w zestawie to wiadomo dokupię sobie z czasem drugi.

z góry dzięki za odpowiedzi :)

HOTAIR83
HOTAIR83
  16 stycznia 2011

Jeśli amatorsko to Vado HD w zupełności wystarczy lub coś tego pokroju :)
Sample

ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli amatorsko to Vado HD w zupełności wystarczy lub coś tego pokroju :)

nie chodzi mi o taką kamęrę, pozatym ja oczekiwałem jakiś informacji na temat różnic...
HOTAIR83
HOTAIR83
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie chodzi mi o taką kamęrę, pozatym ja oczekiwałem jakiś informacji na temat różnic...

Kupując kamerę musisz zwrócić uwagę na przetwornik obrazu i sposób zapisywania nagranego materiału czyli zapis na taśmę na płyty DVD czy już jako skompresowane dane na dysku lub karcie pamięci. Szukaj kamer 3CCD.
Im większa przekątna przetwornika CCD tym kamera droższa
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  16 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kupując kamerę musisz zwrócić uwagę na przetwornik obrazu i sposób zapisywania nagranego materiału czyli zapis na taśmę na płyty DVD czy już jako skompresowane dane na dysku lub karcie pamięci.

bardzo rzeczowa odpowiedź,

tylko mam pytanko, bo założmy że kamera kosztuje 1000zł, może być i 500 i 100... chodzi o pewne porównanie.

Kosztuje 1000zł i są trzy kamery do wyboru, ta która zapisuje na dysk skompresowany już obraz, ta która nagrywa na płytę i ta na taśmę (kasetę)....

z jakiej będzie najlepszy obraz ??
oczywiście zakładam że ustawienia rozdzielczości itp, będą bardzo zbliżone do siebie w ustawieniach wobec tych trzech rodzai kamer....
SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  17 stycznia 2011

jeśli będziesz nagrywał ping pong to bym poszukał czegoś z nagrywaniem 720p i 60 fps

ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  17 stycznia 2011
SergiuszM
SergiuszM: jeśli będziesz nagrywał ping pong to bym poszukał czegoś z nagrywaniem 720p i 60 fps

ok,

ale co do kamery to jaki rodzaj moniDV, HDD ??

Jaką kamerę proponujesz z tymi parametrami ??
HOTAIR83
HOTAIR83
  17 stycznia 2011

HDD dane zapisywane na innych nośnikach zazwyczaj trzeba po nagraniu przerobić prze konwertować na avi lub mpg tak więc lepiej sobie darować dodatkową robotę i tylko kopiować dane już gotowe zapisane na HDD

ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  18 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: HDD dane zapisywane na innych nośnikach zazwyczaj trzeba po nagraniu przerobić prze konwertować na avi lub mpg tak więc lepiej sobie darować dodatkową robotę i tylko kopiować dane już gotowe zapisane na HDD

tyle to też wiem :):)

bardziej chodzi mi o mocno techniczną wypowiedź kogoś kto naprawdę ma o tym pojęcie i pracuje na kamerach...

no bo nie interesują mnie odpowiedzi typy ta fajna ta nie... a czy mniej czy więcej roboty to żadna różnica...

bo to o czym mówisz nie do końca jest prawdą, kamerę która nagrywa na kasetę mogę podłączyć do TV i nie muszę nic przerabiać itp tylko oznaczyć kasety i kiedy będę chciał odpowiednią obejrzeć wystarczy włożyć do kamery, podłączyć do TV i oglądać...

Więc Twoja odpowiedź dla mnie jest mało rzeczowa...
HOTAIR83
HOTAIR83
  18 stycznia 2011

Może inaczej ile chcesz wydać jak do 1000zł to będzie cię stać na stare kamery VHS gdzie nagrasz sobie tenisa i będziesz mógł odtwarzać na video. Za naprawdę dobrą kamerkę trzeba wydać grubo ponad 5 tysięcy ale widzę że zadowala cię jakość VHS.

ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  18 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Może inaczej ile chcesz wydać jak do 1000zł to będzie cię stać na stare kamery VHS gdzie nagrasz sobie tenisa i będziesz mógł odtwarzać na video. Za naprawdę dobrą kamerkę trzeba wydać grubo ponad 5 tysięcy ale widzę że zadowala cię jakość VHS.

proszę najpierw przeczytać temat, i najlepiej odpowiedzieć na konkretne pytania które zadałem... zamiast pisać rzeczy które dla mnie jako laika są oczywiste...

Ja pytam o konkretne różnice jakościowe między miniDV, HDD i podobnyymi...

a nic o VHS nie wspomniałem :zonk:
Drozu
Drozu
  18 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: proszę najpierw przeczytać temat, i najlepiej odpowiedzieć na konkretne pytania które zadałem... zamiast pisać rzeczy które dla mnie jako laika są oczywiste... Ja pytam o konkretne różnice jakościowe między miniDV, HDD i podobnyymi...


A co masz bana na google ? 15 sekund szukania i masz odpowiedź na wszystkie pytania... żal.
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  18 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A co masz bana na google ? 15 sekund szukania i masz odpowiedź na wszystkie pytania

:zaonk: nie umiem korzystać z google

Konto usunięte
Konto usunięte: żal.

tia... kolejny mądry... jak masz coś konkretnego do powiedzenia odpowiadając na moje pytanie to pisz... bo takie teksty to słyszałem jak ty jeszcze nie wiedziałeś co to jest fotka.pl
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  18 stycznia 2011

Widzę że nic tu się konkretnego nie dowiem.

Można zamykać.

Drozu
Drozu
  18 stycznia 2011

LOL jaki stary taki...
Chcesz konkretnej odpowiedzi ? Idź na forum które się w tej dziedzinie specjalizuje...
np http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery-f14.html
A nie oczekujesz nie wiadomo czego na forum gdzie 90% użytkowników to gimnazjaliści, dla których cała wiedza o fotografii sprowadza się do zrobienia słit foci przed lustrem z gołą klatą/cyckami czy co tam kto woli.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.