Dolny
Dolny
  11 grudnia 2010 (pierwszy post)

Witam , chciałbym kupić jakąś lustrzankę z kitem do 1500 zł co byście polecali ?;>
Nie wiem czy lepiej Canona czy Nikona...

Czekam na waszą pomoc:)

Dolny
Dolny
  11 grudnia 2010

chodzi o coś używanego

NaJ
NaJ
  11 grudnia 2010

Canon i Nikon z tego co pamiętam to były od zawsze 2 konkurujące ze sobą i znienawidzone przez się firmy :) .
Osobiście mam Canona EOS 500D za którego dałem ok. 3000 . Ale to była nówka sztuka plus obiektyw 135 . Myślę, że używkę z 50 powinieneś ogarnąć do 1500 zł. Aparat bardzo dobry jestem zadowolony z niego.

SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  12 grudnia 2010
NaJ
NaJ: Canon i Nikon z tego co pamiętam to były od zawsze 2 konkurujące ze sobą i znienawidzone przez się firmy :) .


od zawsze? Nikon produkował obiekty dla Canon (Kwanon) na początku

Dolny, każdy ci tutaj powie ze albo canon albo nikon lepszy, idź do sklepu, potrzymaj w ręce, zobaczysz co ci się bardziej spodoba, zobacz co najlepszego używanego do tej ceny możesz znaleźć, ty masz znaleźć aparat do twoich potrzeb
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 grudnia 2010

ja sie dziwie ze w ogole takie pytanie zadajesz ?
rownie dobrze na forum moto mozesz zadac pytanie sedan czy kombi ...
zobacz sobie co każdy system oferuje i co Ci bardziej pasuje...
w skrócie
1 nikon na pewno najlepszy błysk ze swoim CLS podobno w kwestii AF też dominuje (ale tu juz raczej mowa o drozszych puszkach) wykonanie moim zdaniem entry lewel jak wezmie sie do reki to o wiele lepsze sprawia wrazenie niz Canonowe plastiki z tej samej polki, chociaz czesto gumy w nikonie odchodzą
co do minusów do m42 najgorszy wybór , a i serwis na ulicy postępu może przyprawić o siwe włosy na głowie
2 Canon pomijając marki to wykonanie puszek szczególnie tych najtanszych 1000d wiele do życzenia pozostawia jak pierwszy raz do reki wzialem 1000d to myślalem że to atrapa Za to Canon ma swoje wspaniałe eLki te bardzo drogie ze światłem 2.8 jak i te tańsze nieco ciemniejsze a rynek wtórny tak duży że w bardzo przystępnej cenie można mieć fajnego metalowego białego zooma z fantastycznym USM :) . Wspolpraca ze szkłami m42 poprzez przejściowki z tzw dendalionem będzie pomiar światła i potwierdzenie ostrości, a z racji na wielkość bagnetu to do canona są przejściówki praktycznie z każdego systemu A i jeszcze ta legendarna plastyka podobno najlepsza z systemów ;) Serwis też beż zastrzerzeń większych
Wady tu juz oprocz plastikowości, dodam specyficzna guzikologiie i obsługe imo najmniej intuicyjnej do ktorej trzeba się po prostu przyzwyczaic iczesto nie jest to proste
o pozostalych jako ze nie miałem styczności więc niech wypowiedzą się Ci co mają

O pozostalych systemach pisał nie będę skoro chcesz cos z napisem C lub N nadmienie jednak że jeśli kogoś interesują dlugie zoomy warto wziasc pod uwage olimpusa z jego cropem x2 No a jak ma sie duża szklarnie m42 to bezkonkurencyjny będzie Pentax

Podsumowując używane body z kitem
z Nikona d70s albo d80
z Canona d30 lub d40

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 grudnia 2010
joker4444
joker4444: z Canona d30 lub d40

ku... 30d lub 40d :zonk:
dopiero wstalem :lol:
Pcasso
Pcasso
  12 grudnia 2010

Patryk :crylol: :D :red bull:

Tak jak wspomniałeś tu nie ma co zbytnio gdybać w tej półce cenowej takie "dzieci" trzeba chwile ponosić na rękach i zobaczyć co nam bardziej lezy :)

Dolny
Dolny
  12 grudnia 2010

ja słyszałem że Nikony bardziej pasują do krajobrazów a Canony bardziej pasują do portretów itd.

ale co w tym prawdy...

Po kupnie lustrzanki później zamierzam kupić 50 mm 1,8 obiektyw....
Nie chce żeby było problemu z ostrzeniem....
Bo przy moim Fuji s9600 ostrzenie trochę zawodzi...
No i żeby ceny obiektywów nie były z kosmosu...

Właśnie zastanawiam się nad Canonem 40D

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 grudnia 2010
Dolny
Dolny: ja słyszałem że Nikony bardziej pasują do krajobrazów a Canony bardziej pasują do portretów itd.

bzdura, to szkło o przeznaczeniu decyduje a nie puszka a 50 1.8 to w kazdym z ww systemie jest w podobnej cenie z tym ze w nikonie moze nieco lepsze wrazenie sprawia co do jakosci wykonania
HandOfFate
HandOfFate
  12 grudnia 2010

matko, niektorzy naprawde nie maja poczucia humoru i nie rozpoznaja ironii :woot:
:lol:

Dolny
Dolny
  12 grudnia 2010

A Canon 400D ?

dominika1288
dominika1288
  13 grudnia 2010

Semi-Olympus I :ninja: :D

EnJoy89
EnJoy89
  15 grudnia 2010

Samsung :) jest kozak:D sam mam nv7 z opcją ops j jestem zadowolony:)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  15 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Samsung :) j

samsung lustrzanek juz nie produkuje ostatnia byla gx-20 i sie na tym skonczyla wspolpraca w tej dziedzinie z Pentaksem, poszedl w strone swojego systemu bezlusterkowców z własnym bagnetem z serii nx
przemek19897
przemek19897
  16 grudnia 2010

ja mam sam canona 50d chociaz nie narzekam nie wiem czy nie wymienic na nikon d7000 widze ze wiekszosc reporteror pstryka nikonami a wiekszosc fotografow mody jesli w ogóle malym formatem to uzywa canononow sam juz nie wiem mam podobny problem co zalozyciel tematu aczkolwiek bardziej jesli chodzi o caloksztalt

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.