razotka
razotka
  7 grudnia 2010 (pierwszy post)
Hej!
Moja przyjaciółka jest miłośniczką analogowej fotografii i jako prezent urodzinowy chciałabym jej kupić jakiś aparat analogowy ale jak akurat w tym nie siedzę i średnio się na tego rodzaju aparatach znam.
Co możecie polecić?
Jakie klisze ? (głownie do portretu i krajobrazu)
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  8 grudnia 2010

Ile plnów chcesz przeznaczyć na ten aparat ?

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
razotka
razotka
  8 grudnia 2010

300? :woot:

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  8 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 300?

ME Super i M 50 1.7
ale nie patrz w wizjer bo istnieje ryzyko ze zostawisz go sobie :mrgreen:
SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  8 grudnia 2010

może coś z lomography zabawek? lc=a, diana mini, 360 spinner, fisheye 2?

Dolny
Dolny
  8 grudnia 2010

ja mam na sprzedaż Lc-a z lampą , futerałem i bateriami jbc :)

razotka
razotka
  8 grudnia 2010
Dolny
Dolny: ja mam na sprzedaż Lc-a z lampą , futerałem i bateriami jbc :)

czy ja wiem czy chcę lampe do tego? :woot:
no ale ile chcesz za cały taki zestaw?
joker4444
joker4444: ME Super i M 50 1.7 ale nie patrz w wizjer bo istnieje ryzyko ze zostawisz go sobie

o ten Ci chodzi?
za przesyłkę mniej zapłacę najwyżej :D

SergiuszM
SergiuszM: może coś z lomography zabawek? lc=a, diana mini, 360 spinner, fisheye 2?

jakoś do mnie nie przemawia ;/

a co z tymi?
http://allegro.pl/aparat-lustrzany-praktica-l-1-2-45-f-50mm-sprawny-i1352858747.html
http://allegro.pl/zenit-11-korpus-polecam-i1353668737.html
http://allegro.pl/nikon-em-i1358270053.html
o smienie też sporo słyszałam i czytałam dobrego :woot:
sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  8 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: o smienie też sporo słyszałam i czytałam dobrego



Apropos tego aparatu,

cos takiego dostalem na komunie ( stare dobe czasy ) wraz z jakims plastikowym krazkiem " made in USSR " ktory chyba sluzyl do ustawiania jakis wartosci w tym aparacie. Napstrykalem tym pare filmow, zrobilem kilka zdjec z tej imprezki, ale niestety wiekszosc nie wyszla ( pierwsze kroki z fotografia ). Pozniej wyladowala w szafie. Do dzis tam lezy bo braknie jednej czesci ktora sie ukruszyla ( plastikowa rolka na ktora nawijalo sie film ). Moze kiedys jeszcze zrobie nia jakies zdjecia.
razotka
razotka
  8 grudnia 2010
sourcerer
sourcerer: cos takiego dostalem na komunie ( stare dobe czasy ) wraz z jakims plastikowym krazkiem " made in USSR " ktory chyba sluzyl do ustawiania jakis wartosci w tym aparacie. Napstrykalem tym pare filmow, zrobilem kilka zdjec z tej imprezki, ale niestety wiekszosc nie wyszla ( pierwsze kroki z fotografia ). Pozniej wyladowala w szafie. Do dzis tam lezy bo braknie jednej czesci ktora sie ukruszyla ( plastikowa rolka na ktora nawijalo sie film ). Moze kiedys jeszcze zrobie nia jakies zdjecia.

w tamtym roku widziałam, że na bazarze w moim mieście jakiś dziadek chciał za smiene 30 zł :D ale nie był pewny czy działa
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  8 grudnia 2010
sourcerer
sourcerer:

też mam coś takiego w domu. W sumie można by się pobawić :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  9 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: o ten Ci chodzi?

tak o ten a do krajobrazu dokupi sobie cos szerzej np smc m28 2.8 tanie i dobre

a uwierz mi ze zenit to 1 krok aby zniechecic sie do fotografii chociazby to ze wizjer kryje tylko 60% kadru czasow czesto nie trzymaja minimalny to 1/500 która po tylu latach i tak rzadko jest 1/500
w porownaniu do super jasnego i opgromnego wizjera w me super to jest przepasc , a poza tym to maly i piękny aparacik który ma duże wzięcie bez większej straty zawsze go odsprzedasz jak nie podpasuje
Za taką cenę nic lepszego nie ma po prostu
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  9 grudnia 2010

a co do smieny to w mojej zablokowała siie migawka tak to z radziecką mechaniką bywa dodam ze np w zenku którego mam dotąd od nowości zawsze przy zmianie czasu pokrętłem miałem problem (aparat zachowywał się jakby miał ustawione B dopiero po kilku klatkach załapywał prawidłowy nastaw)

razotka
razotka
  9 grudnia 2010

no allegro znalazłam body ale działa tylko w manualu bo w atumacie występują problemy ;/
nie wiem czy jest sens takiego kota w worku kupować

SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  9 grudnia 2010

ja zamówiłem cala czarna Smena 8M jakiś czas temu, czekaj na paczkę nadal, zachciało mi się zbierać małe plastikowe aparaty

razotka
razotka
  9 grudnia 2010
SergiuszM
SergiuszM: czekaj na paczkę nadal

chyba czekam? :>
SergiuszM
SergiuszM: zachciało mi się zbierać małe plastikowe aparaty

to zamówiłeś go w celach kolekcjonerskich czy jednak chciałeś coś nią fotografować?:>
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.