Jacek80
Jacek80
  28 lipca 2010 (pierwszy post)

Pytanie do osób, które miały styczność z tym szkłem: Tamron 17-50mm F/2.8

Czy taki obiektyw nadaje się do zdjęć "ślubno-portretowych" w plenerze?
Na pixel-peeper jest sporo zdjęć z tego szkła, ale są one na większej ogniskowej albo po obróbce i nawet z Exifu nie wynika jak dokładnie była ustawiona puszka... a mi chodzi o w miarę ładny bokeh przy foceniu osób... no i jeszcze jak się sprawuje ten obiektyw, czy nie gubi ostrości, jak z winetowaniem itp itd
Ewentualnie może jakiś inny, w miarę jasny obiektyw?

Flo
Flo
  28 lipca 2010

no ja mam tamrona 28-75, więc praktycznie to samo, także powiem Ci, że na ślub czy coś może mieć za wolnego af, ale jest bardzo ostry i ogólnie tamrony są ok

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  28 lipca 2010
Jacek80
Jacek80: Czy taki obiektyw nadaje się do zdjęć "ślubno-portretowych" w plenerze?

50 portret to szeroko przerysowania beda jak blizej podejdziesz do pleneru bierz lepiej to co Flo miala a najlepiej jakas stalke masz chyba soniaka to minolte 50 1.7 w plenerze za zooma nogami bedziesz robil
Jacek80
Jacek80
  28 lipca 2010
joker4444
joker4444: chyba soniaka to minolte 50 1.7

mam soniaka i mam 50/1,4... tylko właśnie myślałem nad jakimś małym "zoomem" żeby za dużo nie biegać, a że fotki będą w parku, to i trochę szerszego planu też przydałoby się... przy okazji miałbym okazję wymienić dosyć kitowego kita ;)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  28 lipca 2010
Jacek80
Jacek80: przy okazji miałbym okazję wymienić dosyć kitowego kita ;)

no ten od sony podobno do kitu :)
no jesli masz 50 a interesuje cie szerszy koniec a nie masz ochoty na jakas sigme 10-20 to bierz tego tamrona 17-50
oskar
oskar
  28 lipca 2010

Ale przy tej sigmie 10-20 to sciany będziesz musiał prostować. Przynajmniej u mnie lekko zniekształcało przy canonie.

Jacek80
Jacek80
  28 lipca 2010
joker4444
joker4444: sigme 10-20

przy niej chyba Tamron SP AF 10-24mm trochę lepiej wypada (jasniejszy i mniejsza wineta)
oskar
oskar: Ale przy tej sigmie 10-20 to sciany będziesz musiał prostować

by się je wyklepalo ;) ale o sigmach czytałem wiele skrajnych zdań... ogólnie mówiąc, wszystko zależy jak się trafi i dlatego obawiam się trochę tej firmy
Flo
Flo: także powiem Ci, że na ślub

akurat na ślubie nie będę focił, tylko leżał pod stołem ;)
oskar
oskar
  28 lipca 2010

10-20 bardzo fajna rzecz. Sam miałem w wersi 3.5 pusciłem w handel bo kupiłem tanio i sprzedałem z zyskiem:> Ale kupie sobie chyba jeszcze jedną. Nie można na prawdę za dużo złego o niej powiedzieć. :)

Flo
Flo
  28 lipca 2010
Jacek80
Jacek80: przy niej chyba Tamron SP AF 10-24mm trochę lepiej wypada (jasniejszy i mniejsza wineta)

tamron gorszy optycznie
joker4444
joker4444: sigme 10-20

mam ją
Flo
Flo
  28 lipca 2010

emotka się nie pokazała ;c

oskar
oskar
  29 lipca 2010

A tak a propos, polecicie mi coś szerokiego co ładnie przenosi kolory. Głównie na wypady w plener fotografować krajobrazy. Najlepiej jakiś jasny. :)

HandOfFate
HandOfFate
  31 lipca 2010
Jacek80
Jacek80: przy niej chyba Tamron SP AF 10-24mm trochę lepiej wypada (jasniejszy i mniejsza wineta)

sigma o wiele lepsza optycznie, to bez 2 zdań.
ale...

Jacek80
Jacek80: ogólnie mówiąc, wszystko zależy jak się trafi i dlatego obawiam się trochę tej firmy

tutaj mozesz miec troche racji, bywa tak, ze sigma sigmie nierowna. dlatego kupujac idzie sie z korpusem do sklepu i testuje sie kilka egzemplarzy po czym wybiera sie najlepszy, sam tak zrobilem kupujac sigme 50 1.4, i naprawde nikonowska 50-tka sie do niej nie rowna kompletnie (jak dobrze kupisz)

Jacek80
Jacek80: Czy taki obiektyw nadaje się do zdjęć "ślubno-portretowych" w plenerze?

Nie wiem jak z portretami w plenarze, ale mialem stycznosc z tym szklem w fotografii krajobrazu. Szklo winietuje, ale mniej niz inne szkla z tego przedzialu cenowego. Ostrosc jest rewelacyjna, jest b. dobrze wykonany, autofokus dziala bardzo dobrze, natomiast nie wiem jak z jego predkoscia bo na to jakos nie zwrocilo mi sie uwagi. No i troche abberacji ma z wad. Ogolnie zauwazylem jeszcze ze zdjecia pod swiatlo bardzo dobrze nim wychodza, nie ma jakis dziwnych mega flar itp.

Z innych szkiel polecilbym tamrona 12-24 f4 tylko nie wiem jak sie sprawi przy fotografii slubnej. do street photo jest genialny.
Mimo wszystko najlepiej kupić stalke i zapitalac na nogach tak, jak napisal joker :)
oskar
oskar
  31 lipca 2010

Ewentualnie do ślubnego focenia z szerszym kątem masz sigmę 30/1.4

Jacek80
Jacek80
  31 lipca 2010

ok, dzięki za podpowiedzi... jak kupię, to się pochwalę ;p

spioch
spioch
  31 lipca 2010
Jacek80
Jacek80: by się je wyklepalo ;) ale o sigmach czytałem wiele skrajnych zdań... ogólnie mówiąc, wszystko zależy jak się trafi i dlatego obawiam się trochę tej firmy


Słusznie raz kupiłem i więcej nie kupię ... a byłem napalony na 70-300 APO DG ale mi przeszło dzięki Bogu .....

Ale mimo wszystko wiele ludzi chwali sobie Sigmę ale widać zależy jak kto trafi.

Sigma 30mm F/1.4 ( zdjęcia z Nikona D50)






Tamrona masz tutaj http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=7
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.