tronic91
tronic91
  20 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam serdecznie! Jestem laikiem w fotografii i mam do was pytanie.

Nikon oferuję szeroką gamę obiektywów.

1) Jaki obiektyw jest najlepszy do portretów? Który wyciągnie najlepszą ostrość.

2) W jaki zestaw powinna zaopatrzyć się osoba chcąca pobawić się w fotografię makro?

3) Jaki obiektyw jest najlepszy do fotografowania panoram, krajobrazów?

4) Jak obiektyw jest najlepszy do fotografowania całej sylwetki (zdjęcia typowo fashion).

POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDZI :)

Flo
Flo
  20 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Jaki obiektyw jest najlepszy do portretów?

zależy od tego czy masz ff, czy croppa i jaka ogniskowa Cię interesuje
ja używam nikkora 50 1.4

Konto usunięte
Konto usunięte: 2) W jaki zestaw powinna zaopatrzyć się osoba chcąca pobawić się w fotografię makro?

w obiektyw makro? plus jakieś mieszki, pierścienie, czy cokolwiek innego co mu odpowiada?

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Jaki obiektyw jest najlepszy do fotografowania panoram, krajobrazów?

coś z zakresu 10-20?

Konto usunięte
Konto usunięte: 4) Jak obiektyw jest najlepszy do fotografowania całej sylwetki (zdjęcia typowo fashion).

50mm?

sam muisz wiedzieć czego potrzebujesz, poszukaj zdjęć z exifami i obadaj co i jak, nikt ci sprzętu do ręki nie włoży i nie powie "rób tym"
stopofan89
stopofan89
  20 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam serdecznie! Jestem laikiem w fotografii i mam do was pytanie. Nikon oferuję szeroką gamę obiektywów. 1) Jaki obiektyw jest najlepszy do portretów? Który wyciągnie najlepszą ostrość. 2) W jaki zestaw powinna zaopatrzyć się osoba chcąca pobawić się w fotografię makro? 3) Jaki obiektyw jest najlepszy do fotografowania panoram, krajobrazów? 4) Jak obiektyw jest najlepszy do fotografowania całej sylwetki (zdjęcia typowo fashion). POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDZI :)


1. Stałka 50 lub stałka 85, coś w ten deseń. Oczywiście jasna. Ja mam 50/1.8 obecnie, jak za taką cene absolutna rewelacja.

2. Szukaj obiektywów z "Micro" w nazwie, a tańsza metoda to kombinowanie na własną rękę... poszukaj w necie co i jak ;)

3. Szerokokątny :D

4. Jak się uprzesz, to prawie każdy ;p Tak serio, to 35-50mm powinny być gites.
stopofan89
stopofan89
  20 czerwca 2010

Ech brak edycji postów:

Jeżeli dopiero kolekcjonujesz szklarnię, a z tego co widzę tak jest... to moim zdaniem powinieneś zacząć od czegoś co Ci obejmie spory zakres ogniskowych. Powiedzmy 18-105 + 55-200 jeżeli chodzi o taniochę, ew. 18-200, lub 70-300 + coś poniżej.
Potem w miarę potrzeb już tylko dokupować stałki które by Cię interesowały.

HandOfFate
HandOfFate
  20 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Jaki obiektyw jest najlepszy do portretów? Który wyciągnie najlepszą ostrość.

85mm f1.4, bezapelacyjnie najlepsza portretówka...ewentualnie 150mm f2.8 czy 50mm f1.4

Konto usunięte
Konto usunięte: 2) W jaki zestaw powinna zaopatrzyć się osoba chcąca pobawić się w fotografię makro?

Dobre szklo, np. 90mm tamrona, pierscienie posrednie z przeniesieniem automatyki (lub jak kto woli bez), dobry solidny statyw, lampa pierścieniowa do macro, pilot lub wężyk spustowy, do tego mini statyw

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Jaki obiektyw jest najlepszy do fotografowania panoram, krajobrazów?

jak panoramy, to cos szerokiego, jak krajobrazy to juz zalezy co dokladnie i ile chcesz wydac na to pieniedzy... najtansza opcja to 70-300mm z jakims kiepskim swiatlem 4-5.6, do panoram....fisheye? polecam samyanga, manualny, ale tani jak barszcz i optycznie rewelacyjny, bije na glowe fisze nikonowskie (warto zaopatrzyc sie w ta nowsza wersje po "liftingu", pozbawili ja wad pierwszego modelu)

Konto usunięte
Konto usunięte: 4) Jak obiektyw jest najlepszy do fotografowania całej sylwetki (zdjęcia typowo fashion).

patrz punkt 1
omgNAT
omgNAT
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: "Micro"

jestem dziwna i nie widziałam, czy obiektywów o takiej nazwie nie ma? ;D

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobre szklo, np. 90mm tamrona, pierscienie posrednie z przeniesieniem automatyki (lub jak kto woli bez), dobry solidny statyw, lampa pierścieniowa do macro, pilot lub wężyk spustowy, do tego mini statyw

weź, człowiek dopiero zaczyna xD
oskar
oskar
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) Jaki obiektyw jest najlepszy do portretów? Który wyciągnie najlepszą ostrość.

W zależności od tego ile masz tej kasy do wydania
50/1.8 od 477,00 zł do 683,00 zł.
50/1.4 od 1116,00 do 1499,00 zł
85/1.8 od 1235,00 zł do 1570,00 zł.
85/1.4 od 3899,00 do 4734,10 zł
SAMYANG 85mm F1.4 (manualny) 925zł

Konto usunięte
Konto usunięte: 2) W jaki zestaw powinna zaopatrzyć się osoba chcąca pobawić się w fotografię makro?

Są obiektywy z makro. Ale np do tej 85 możesz podpiąć soczewki makro, to koszt max 200zł i zabawa jest przednia. Do tego jak chcesz robić w nocy potrzebna Ci jakaś lampa koszt od 450 do 1500 zł. Możesz też pomyśleć o jakimś mieszku, to koszt chyba 250zł (tu już mi się nie chce sprawdzać)

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Jaki obiektyw jest najlepszy do fotografowania panoram, krajobrazów?

Sigma 8-16 F/4.5-5.6 około 3tyś
Sigma 10-20 F3.5 około 2700
Tokina 11-16 f/2,8 około 2400
SIGMA 20 mm F1.8 około 2300
Sigma 10-20 F4-5.6 około 2tyś
Sigma 17-70 F2.8-4.5 1300zł
SAMYANG 8mm f/3.5 FISHEYE około 850 (ale zobacz jak wyglądają zdjęcia z fisha, bo to nie jest typowy super szeroki kąt :>)

Konto usunięte
Konto usunięte: 4) Jak obiektyw jest najlepszy do fotografowania całej sylwetki (zdjęcia typowo fashion).

W gruncie rzeczy do fashion nadadzą się również obiektywy z panoram, ale musisz pamiętać ze przy tych super szerokich z czołówki będziesz musiał trochę nogami popracować. Dodam jeszcze parę takich ogólnie ciekawie wyglądających
Sigma 24-70mm F2.8 3700
Sigma DC 30/1,4 1800zł
Sigma 20-40 mm f/2.8 1600zł
Sigma 17-70 F2.8-4.5 1300zł (już o nim pisałem wyżej)
NIKKOR 28 mm f/ 2.8 800zł
SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 2) W jaki zestaw powinna zaopatrzyć się osoba chcąca pobawić się w fotografię makro?


dobry macro obiektyw, albo 50mm z pierścieniami pośrednimi, lampę pierścieniową, zestaw soczewek dioptrycznych

Konto usunięte
Konto usunięte: 3) Jaki obiektyw jest najlepszy do fotografowania panoram, krajobrazów?

najlepszy? 16mm.....na pełnej klatce
omgNAT
omgNAT
  21 czerwca 2010

a ja mam kita i 55-200 i robie wszystko, pf!

spioch
spioch
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja mam kita i 55-200 i robie wszystko, pf!


czyli, krótko mówiąc wszystko czyli nic :szok:
Zadziora
wpis jest ukryty
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
wpis jest ukryty
oskar
oskar
  21 czerwca 2010

Post został skasowany z powodu naruszenia Regulaminu serwisu Fotka.pl

omgNAT
omgNAT
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli, krótko mówiąc wszystko czyli nic

nie. po prostu musze radzić sobie tym co mam bo jako 16-latka nie śpię na pieniądzach a w szkole nie patrzą na to co mamy, a czego nie. próbowałam się w wielu dziedzinach fotografii i dawałam rade. najlepsza na świecie nie jestem, nie muszę
spioch
spioch
  22 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie. po prostu musze radzić sobie tym co mam bo jako 16-latka nie śpię na pieniądzach a w szkole nie patrzą na to co mamy, a czego nie. próbowałam się w wielu dziedzinach fotografii i dawałam rade. najlepsza na świecie nie jestem, nie muszę


czyli nie robisz wszystko a tylko usiłujesz a to różnica
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.