MoznaWalczycAlbo
MoznaWalczycAlbo
  19 czerwca 2010 (pierwszy post)

Chcę kupić aparat, jakiś lepszy niż zwykła cyfrówka ;)
Myślałam o lustrzance, ale od razu zwątpiłam, bo po 1 nie mam takiego doświadczenia a po drugie trzeba później kupować obiektywy itd. więc nie ;)

Tak więc, został kompakt
Myślałam o Fujifilm s1500 :woot: ?

pomoże ktos ;> ?

MoznaWalczycAlbo
MoznaWalczycAlbo
  19 czerwca 2010
joker4444
joker4444: lepiej kupić coś czego nie bedziesz chciala zmieniac za kilka miesiecy moim zdaniem

nie powiedziałam o kilku miesiącach.
To dowiem się czy tamte aparaty są dobre ?

Bo twardo stoisz przy swoim zdaniu i mi to narzucasz :nie:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo twardo stoisz przy swoim zdaniu i mi to narzucasz

doradzam tak jak najlepiej mowie i tyle
a Ty pytasz ale wiesz juz swoje i tak to po co pytac
zle nie sa ale sa lepsze opcje za ta cene tak jak napisalem
MoznaWalczycAlbo
MoznaWalczycAlbo
  19 czerwca 2010
joker4444
joker4444: zle nie sa ale sa lepsze opcje za ta cene tak jak napisalem

nie są lepsze za tę cene.. te kosztują w graniach 600-700 zł, a ten co ty proponujesz ponad 1300,wiec ;)
SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie są lepsze za tę cene.. te kosztują w graniach 600-700 zł, a ten co ty proponujesz ponad 1300,wiec ;)

wiec...?
ja kupilem swego czasu nowy s9600 aparat jak s100fs ceniony byl wtedy tak jak teraz s100fs wypierany przez nowszy model i ceny byly niskie po roku uzywania nowych juz nie dalo sie dostac ja swoj uzywany sprzedalem za tyle co zaplacilem za nowy bo kazdy kto sie interesuje tematem wie ze wart jest ceny swojej i daje duze mozliwosci
Myslisz ze za ile sprzedasz jesli w ogole znajdzie sie kupiec te o ktorych piszesz ?
dla mnie to kompakty nie dajace mozliwoisci rozwoju(brak zlacz\a na lampe blyskowa, brak gwintu do mocowania filtrow etc...)
rob jak chcesz Twoja kasa Twoj wybor
za 600-700 wolalbym uzywane s9500 przynajmniej jak sie nie spodoba to bez wiekszej straty sie sprzeda bez problemu
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  20 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślałam o lustrzance, ale od razu zwątpiłam, bo po 1 nie mam takiego doświadczenia a po drugie trzeba później kupować obiektywy itd. więc nie ;)

bardzo rozsądnie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Myślałam o Fujifilm s1500 ?

myślę, że to dobry wybór.
oskar
oskar
  20 czerwca 2010

@MoznaWalczycAlbo:
Do 1k ten aparat który podałaś jest ok.
Ale tak jak CI joker radzi kup s100fs jeśli masz możliwość dołożenia 300zł.
Spora różnica klas pomiędzy Tymi aparatami.
s1500 to takie pstrykadło
s100fs to już jeśli chodzi o fujifilm amatorsko-profesionalna zabawka.
1300zł jak za aparat to nie jest dużo, zważając ze innego w tej klasie za tą kasę nie kupisz. (jeśli chodzi o nowy sprzęt)

omgNAT
omgNAT
  20 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie są lepsze za tę cene.. te kosztują w graniach 600-700 zł, a ten co ty proponujesz ponad 1300,wiec ;)

jak kupisz aparat, w którym obczaisz wszystko od a do z to nie będziesz mieć możliwości się rozwinąć przy takim sprzęcie. jak marudzisz to... sony h-50 :mrgreen:

yes yes yes!
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  20 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jak kupisz aparat, w którym obczaisz wszystko od a do z to nie będziesz mieć możliwości się rozwinąć przy takim sprzęcie

Tak to jest racja ale sama wspomniała, że nie posiada wszelkich umiejętności. Aby w 100% zapoznać się z wszystkimi funkcjami aparatu i wiedzieć w jaki sposób je regulować potrzeba sporo czasu. Myślę, że na początek nie powinna dużo wydawać w końcu może go sprzedać i kupić coś nowego po jakimś czasie i wtedy będzie dalej oswajała się z coraz to bardziej profesjonalnymi aparatami.
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  20 czerwca 2010
AlicjaBezKrainy
AlicjaBezKrainy: wszelkich

wielkich**
Unexpected
Unexpected
  20 czerwca 2010

w aucham promocja canon 100d z kitowym obiektywem i karta 8gb 1300zl

omgNAT
omgNAT
  20 czerwca 2010
AlicjaBezKrainy
AlicjaBezKrainy: Tak to jest racja ale sama wspomniała, że nie posiada wszelkich umiejętności. Aby w 100% zapoznać się z wszystkimi funkcjami aparatu i wiedzieć w jaki sposób je regulować potrzeba sporo czasu. Myślę, że na początek nie powinna dużo wydawać w końcu może go sprzedać i kupić coś nowego po jakimś czasie i wtedy będzie dalej oswajała się z coraz to bardziej profesjonalnymi aparatami.

tak, tylko nie zapomnij że większość osób 'zaczynających' nie rozwija się w tempie natychmiastowym i od razu po obcykaniu aparatu nie zmienia na wyższy. ja, gdyby nie fakt że poszłam do takiej szkoły i po prostu mój sprzęt już mnie ograniczał, nadal bym robiła na właśnie h50...
AlicjaBezKrainy
Posty: 455 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
AlicjaBezKrainy
  20 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, tylko nie zapomnij że większość osób 'zaczynających' nie rozwija się w tempie natychmiastowym i od razu po obcykaniu aparatu nie zmienia na wyższy


W sumie masz rację. :)
Chyba myślałam innym torem :)
razotka
razotka
  20 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a po drugie trzeba później kupować obiektywy itd. więc nie ;)

A kto powiedział, że trzeba?
:woot:
omgNAT
omgNAT
  21 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A kto powiedział, że trzeba?

nie trzeba, ale w większości przypadków właśnie tak się dzieje
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.