AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  7 czerwca 2010 (pierwszy post)

Na wstępie napiszę, że chodzi mi o dosyć konkretne odpowiedzi, więc wykluczam pisanie posta, by tylko napisać cokolwiek..

Potrzebuje informacji od fachowców, tudzież kogoś kto zwyczajnie jest dobrze zorientowany w temacie, przy takiej hipotetycznej sytuacji:

Otwarcie zakładu fotograficznego od zera. Zwyczajny zakład, typowe usługi.
Jaki podstawowy sprzęt jest potrzebny i jakie są koszta poszczególnych pozycji?
(oczywiście koszt orientacyjny, bez dokładności co do 100 zł).

Naprawdę jest Mi to potrzebne.
Nie, nie mam zamiaru nic otwierać, ale muszę zrobić projekt przedsięwzięcia.
I chyba nie muszę tłumaczyć związku tej prośby z działem fotografia, a nie szkoła.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  7 czerwca 2010

Agnieszko zależy jakie usługi zamierzasz w nim świadczyć :
wywoływanie zdjec cyfrowych, analogowych to i to
studio przy zakladzie (wymiary czy tylko do powiedzmy dowodowych czy jakies studyjne slubne etc)
Ceny sprzetu foto sa tak zrożnicowane poczawszy od aparatow obiektywow lamp studyjnych monitorow kalibratorow etc etc
dobrze chociaz podać jaki zakres uslug i ceny czego Cie interesuja
sprzetu jedynie czy calosc wynajem
duzo sprzetu poza tym mozna wziasc w leasing

tu jakies konkrety ;)

spioch
spioch
  7 czerwca 2010

Tak jak mówi Joker wszystko zależy od zakresu.

Jak tylko do dowodu itp to i tak koszty są spore.

Pomieszczenie, oświetlenie drukarka komputer no i rynek ...
A na rynku bywa różnie ... Jeśli myślisz że jak dasz 2 zł mniej i ludzie do Ciebie przyjdą tooo jesteś w błędzie

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  8 czerwca 2010
joker4444
joker4444: Agnieszko zależy jakie usługi zamierzasz w nim świadczyć : wywoływanie zdjec cyfrowych, analogowych to i to studio przy zakladzie (wymiary czy tylko do powiedzmy dowodowych czy jakies studyjne slubne etc) Ceny sprzetu foto sa tak zrożnicowane poczawszy od aparatow obiektywow lamp studyjnych monitorow kalibratorow etc etc dobrze chociaz podać jaki zakres uslug i ceny czego Cie interesuja sprzetu jedynie czy calosc wynajem duzo sprzetu poza tym mozna wziasc w leasing tu jakies konkrety ;)

Ciężko Mi zdefiniować bo się totalnie na tym nie znam.
Normalnie tak :woot: Taki pełen zakres (do dokumentów, portretowe, okolicznościowe etc). Pstryk, do komputera, coś tam zretuszować, wydrukować i dać klientowi :ninja:

Generalnie interesuje Mnie przede wszystkim ceny sprzętu i to też nie konkretnego dokładnego, tylko muszę ogólnie wyszczególnić przybliżone nakłady.
napisać coś w tylu "statyw - 800 zł" - tak przykładowo.
Tylko jak mam napisać, jak nie wiem co jest potrzebne :ninja:

Co do pomieszczenia też będę musiała wyszczególnić wynajem etc i jak sie ktoś orientuje to chętnie przyjmę takie infromacje ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak tylko do dowodu itp to i tak koszty są spore. Pomieszczenie, oświetlenie drukarka komputer no i rynek ... A na rynku bywa różnie ... Jeśli myślisz że jak dasz 2 zł mniej i ludzie do Ciebie przyjdą tooo jesteś w błędzie

Szczerze mówiąc czy mój hipotetyczny zakład splajtuje, czy przyciągnie rynek ciekawym pomysłem mało Mnie interesuje :>
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  8 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Generalnie interesuje Mnie przede wszystkim ceny sprzętu i to też nie konkretnego dokładnego, tylko muszę ogólnie wyszczególnić przybliżone nakłady. napisać coś w tylu "statyw - 800 zł" - tak przykładowo. Tylko jak mam napisać, jak nie wiem co jest potrzebne

to jakos przykładowo niech bedzie :
statyw 1000
lampy studyjne 3*600pln
aparat i osprzet do niego(grip karty pamieci itp) 10 000
szkła obiektywy drugie tyle
lampa systemowa 1500
softboxy inne modyfikatory 1000
monitor do obrobki zdjec 3000
drukarki takie jak w zakladach maja ...pojecia nie mam

jesli o ceny chodzi mozesz je podzielic przez dwa jak i pomnozyc przez dwa bo rozrzut jest naprawde tak duży ja cos tam wysrodkowałem mniej wiecej
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  8 czerwca 2010
joker4444
joker4444: to jakos przykładowo niech bedzie : statyw 1000 lampy studyjne 3*600pln aparat i osprzet do niego(grip karty pamieci itp) 10 000 szkła obiektywy drugie tyle lampa systemowa 1500 softboxy inne modyfikatory 1000 monitor do obrobki zdjec 3000 drukarki takie jak w zakladach maja ...pojecia nie mam jesli o ceny chodzi mozesz je podzielic przez dwa jak i pomnozyc przez dwa bo rozrzut jest naprawde tak duży ja cos tam wysrodkowałem mniej wiecej

O dziękować właśnie o coś takiego mi chodziło :-*
Tylko jeszcze dla Mojej wiadomości
grip, softboxy - co to? :ninja:
i monitor do obróbki zdjęć jest inny niż taki normalny w kompie? :woot:

a tła? :woot: mają jakąś specjalną nazwę? :woot:
oskar
oskar
  8 czerwca 2010

Avi napisz dokładnie co chcesz w tym zakładzie fotograficznym robić.
1) zdjęcia do dokumentów
2) inne zdjęcia studyjne
3) Wywoływać zdjęcia cyfrowe
4) wywoływać zdjęcia analogowe
5) Robić dodatkowo różnego rodzaju imprezy, sluby, komunie, itp
6) sprzedaż dodatkowo sprzętu foto

co do punktów 3-4 można wykorzystać firmę zewnętrzną, ale może chcesz też w tym biznesplanie jakiś fotolab zająć.

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  8 czerwca 2010
oskar
oskar: Avi napisz dokładnie co chcesz w tym zakładzie fotograficznym robić. 1) zdjęcia do dokumentów 2) inne zdjęcia studyjne 3) Wywoływać zdjęcia cyfrowe 4) wywoływać zdjęcia analogowe 5) Robić dodatkowo różnego rodzaju imprezy, sluby, komunie, itp 6) sprzedaż dodatkowo sprzętu foto co do punktów 3-4 można wykorzystać firmę zewnętrzną, ale może chcesz też w tym biznesplanie jakiś fotolab zająć.

Pisałam kurde! :ninja:
Zdjęcia do dokumentów, portretowe, okolicznościowe etc. Wszystko w pomieszczeniu, żadna obsługa bezpośrednia ślubów i tym podobnych.

Co do wywoływania, nie do końca wiem, czy to co wykombinowałam jest możliwe.
Bo idziesz, robisz zdjęcie do dokumentów, przerzuca Ci do kompa, coś tam poprawia i na miejscu drukuje. I zastanawiam się czy tak samo drukowane na miejscu od ręki są zdjęcia pozostałe, a nie tylko do dokumentów :woot: ?
spioch
spioch
  8 czerwca 2010

To powiedz od razu że masz pracę domową do zrobienia i chcesz pomocy w biznes planie a nie pier***dolisz głupoty :)

Po co ściemniać :zonk:

spioch
spioch
  8 czerwca 2010

O powiedziałaś hahah :lol: :lol2:

spioch
spioch
  8 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo idziesz, robisz zdjęcie do dokumentów, przerzuca Ci do kompa, coś tam poprawia i na miejscu drukuje. I zastanawiam się czy tak samo drukowane na miejscu od ręki są zdjęcia pozostałe, a nie tylko do dokumentów ?


To zastanów się czy chcesz fotolaba czy zakład foto bo to różnica. No a zdjęcia w ciemni wywołuje się ręcznie ...
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  8 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i monitor do obróbki zdjęć jest inny niż taki normalny w kompie?

powinien byc inny dlatego ceny takich monitorow są drogie często tez nieodzowny jest kalibrator to ww

Konto usunięte
Konto usunięte: grip, softboxy - co to?





oj Ty Ty leniu wujek google :mrgreen:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  8 czerwca 2010

a i pisza etc to miałem na mysli oprocz gripa do aparatu jakies karty pamieci dodatkowe baterie
nie wiem czy tylko az w takie szczegóły wnikać chcesz

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  8 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: O powiedziałaś hahah

I to w pierwszym poście :krzeslo:

Konto usunięte
Konto usunięte: To zastanów się czy chcesz fotolaba czy zakład foto bo to różnica. No a zdjęcia w ciemni wywołuje się ręcznie ...

Ja się tylko pytam a nie stwierdzam :nielapie:

joker4444
joker4444: powinien byc inny dlatego ceny takich monitorow są drogie często tez nieodzowny jest kalibrator to ww

rozumiem :)

joker4444
joker4444: a i pisza etc to miałem na mysli oprocz gripa do aparatu jakies karty pamieci dodatkowe baterie nie wiem czy tylko az w takie szczegóły wnikać chcesz

no pewnie aż tak szczegółowo nie będę wszystkiego wymieniać, bo za dużo by tego wszystkiego było.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  8 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no pewnie aż tak szczegółowo nie będę wszystkiego wymieniać, bo za dużo by tego wszystkiego było.

chcesz kosztorys?
wiesz jak najprościej napisz maila do jakiegos sklepu internetowego niech wysla ci oferte na wyposazenie od podstaw studia ze dysponujesz powiedzmy kwota 50 tys
chca sprzedać więc wyślą :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.