oskar
oskar
  21 maja 2010 (pierwszy post)

Zastanawiam się nad zakupem tego obiektywu.
To około 900-1000zł. Jestem ciekawe czy nie lepiej dołożyć canona 50/1.4
Mam w tym momencie 50/1.8 i ta 1.4 wydaje się ciekawsza (testowałem i fajniejsza)
Ale gdzieś właśnie wyczytalem ze ten manualny samyang gnie na głowę sporo droższe obiektywy.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 maja 2010
oskar
oskar: Ale gdzieś właśnie wyczytalem ze ten manualny samyang gnie na głowę sporo droższe obiektywy.

bo taka jest prawda moge sample wrzucić Ci jak chcesz akurat posiadam go
a co do 50 to bym nawet nie porównywał bo to zupełnie inna ogniskowa i inne szkła oprócz światła nic ich nie łączy jak juz chcesz porównać to do canona 85 1.8 na którego korzyść przemawia AF jak uważasz że dasz rade bez AF to bierz samyanga
co do 50 to wybacz ale to sie nadaje góra do zrobienia popiersia jak sie przymknie oko każde bliższe podejście to przerysowanie
spioch
spioch
  21 maja 2010
oskar
oskar: ten manualny samyang gnie na głowę sporo droższe obiektywy.


Swięta prawda np do systemu Nikona można go mieć za jakieś 800 zł. Bez względu czy podczepisz do D40, 80, 90 czy wyżej to optyka powala na kolana !
spioch
spioch
  21 maja 2010

Koleś robi akurat HDR ale looknij jakie daje możliwości
http://pstryk1.digart.pl/digarty/

spioch
spioch
  21 maja 2010

OMG Ty 85mm chciałeś a ja przeczytałem i od razu Fish eye podświadomość poddaje :)
:lol: :lol2:

oskar
oskar
  21 maja 2010

Fisha tez mam w planach. Ale dopiero po jakimś super szerokim kącie:-D bo zastosowanie fisha jest w miarę ograniczone.
A co do 85, to nie wiem. Af fajna sprawa ale jeśli ten samyang jest lepszy to kupie samyanga.:) Joker mozesz pokazać sample. W google mało tego, a te portrety które widziałem na prawdę robią wrażenie.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 maja 2010

wrzucę kilka swoich z samcianga
w domu sporo więcej gdzieś tam mam tyle że teraz w pracy jestem








oskar
oskar
  21 maja 2010

Dzięki wielkie. :) Wydaje mi się ze jest warty zakupu.
I racja nie ma co porównywać:)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 maja 2010
oskar
oskar: Dzięki wielkie. :) Wydaje mi się ze jest warty zakupu. I racja nie ma co porównywać:)

ostrzenie nim w okolicach pełnej dziury na standardowej matówce do łatwych nie nalezy miej to na uwadze ....sporo zdjec bedziesz mial nie trafionych
oskar
oskar
  21 maja 2010

Trochę mnie tym zmartwiłeś. Więc może najpierw przetestuje bo chyba kolega ma tą zabawkę a potem się zastanowię. Koszt nie jest duży, ale nie chciałbym potem z powodu brakuj mojej praktyki aby obiektyw leżał w szafie:)

oskar
oskar
  21 maja 2010

A propos HDR robie na zasadzie 3 zdjęć połączonych w jedno.
Tylko powiedz mi czym to zrobić? I czy idzie ustawić aparat aby 3 zdjęcia z odpowiednim skokiem ekspozycji zrobił?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 maja 2010
oskar
oskar: Tylko powiedz mi czym to zrobić? I czy idzie ustawić aparat aby 3 zdjęcia z odpowiednim skokiem ekspozycji zrobił?

bracketing masz w aparacie ustawiasz jaki skok (najlepiej do hdr najwiekszy) i robisz 3 foty w trybie seryjnym w instrukcji aparatu jest oczywiscie statyw i wezyk beda pomocne inaczej program do skladania tych zdjec w hdr wykryje ze sa "rozne"
oskar
oskar
  21 maja 2010

Ok:) to idę eksperymentować. :)

SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  21 maja 2010

Jesli aparat ma AE bracketing, a jak nie to sam manual używając zrob zdjecie EV -1,0,+1 bez zmiany szybkosci i /f.
Ja robię HDR z jednego .raw, w Lightroom zmieniam ekspozycje i robię 3 jpg pliki

w programie Photomatix masz tone mapping żeby dostać ten HDR effekt jak na zdjęciach powyżej, ale najlepiej HDR wygląda wtedy kiedy najbardziej jest realistyczny i po prostu wszystko jest dobrze naświetlone (n.p. zdjecie pod slonce)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  21 maja 2010
SergiuszM
SergiuszM: dostać ten HDR effekt jak na zdjęciach powyżej

ja nigdzie hdr nie robiłem z tych zdjec :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.