paattiee
paattiee
  18 maja 2010 (pierwszy post)

Chcę kupić pierwszą lustrzankę. Robię raczej zdjęcia portretowe. Zastanawiam się nad zakupem Nikona D3000 i Canona EOS 1000D. Który byście wybrali?

cundelburry
cundelburry
  18 maja 2010

Miałem też ten wybór. Kupiłem Sony a330 z obiektywem kit-owym 18-55 (portrety) + dodatkowo 70-200 (panoramy) - i nie żałuję. Nikon i Canon to świetne firmy ale nowoczesna elektronika Sony bije ich na głowę.

razotka
razotka
  18 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikon i Canon to świetne firmy ale nowoczesna elektronika Sony bije ich na głowę.

Też mam soniaka ale na dzień dzisiejszy zdecydowania brałabym Canona
oskar
oskar
  18 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Canon to świetne firmy ale nowoczesna elektronika Sony bije ich na głowę.

Jeszcze 200lat temu za taką herezje by Cię na stosie spalili:)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  18 maja 2010
paattiee
paattiee: Chcę kupić pierwszą lustrzankę. Robię raczej zdjęcia portretowe. Zastanawiam się nad zakupem Nikona D3000 i Canona EOS 1000D. Który byście wybrali?

co nie kupisz to i tak Ty bedziesz najsłabszym ogniwem do Nikona najtansza portretówka (powiedzmy ze 50mm to portretówka)z działającym AF to koszt koło tysiąca złotych za 50 1,4 Do canona za kolo 300-400 zlotych ku[isz juz 50 1,8 za 50 1,4 przyjdzie Ci pewnie zapłacić podobną kwote co ta do Nikona
Pożadna portretówka czyli 85mm niestety ta z nikona nie będzia miała z tym korpusem AF w przeciwieństwie do canonowskiej zeny podobne koło 1300 pln za używane
Flo
Flo
  18 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nowoczesna elektronika Sony bije ich na głowę.

sony to można co najwyżej telewizor kupić ihmo
oskar
oskar
  18 maja 2010

A ze tak spytam jeszcze czemu lustro? Fuji fajny aparat wypuściło na matrycy cmos. Ładny zoom dużo bajerów koszt taki jak lustra, ale wydaje mi się ciekawszym rozwiązaniem zakładając ze pewnie chcesz kupic body z kit'owym obiektywem.

SergiuszM
Posty: 187 (po ~132 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
SergiuszM
  18 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nikon i Canon to świetne firmy ale nowoczesna elektronika Sony bije ich na głowę.


dziwne, bo jeszcze jakoś tego nie zauważyłem
oskar
oskar
  18 maja 2010
SergiuszM
SergiuszM: dziwne, bo jeszcze jakoś tego nie zauważyłem

Bo nie masz sony! Kup sony a jak wszyscy koledzy fotograficy Cie już wyśmieją to wtedy może zaczniesz bronić sony:)
Ja miałem pare alf w rękach dla mnie są średnie. Nawet bardzo.
Mjay
Mjay
  18 maja 2010
Flo
Flo: sony to można co najwyżej telewizor kupić

To szkodliwy przesąd

Paattiee, odwiedź sklep fotograficzny i potrzymaj oba aparaty w ręce. Kup ten który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Zwróć uwagę na wygodę, rozmiar wizjera, akcesoria które często dostaniesz gratis z aparatem. Nie szukaj porad na portalach takich jak ten, dlatego że tutaj dowiesz się jedynie "wszystkiego o" tym co dana osoba akurat miała na myśli.

Osobiście poleciłbym Ci Olympusa E-450, ale to tak na prawdę nie ma znaczenia - każdy z nich spełni Twoje oczekiwania na początku.

A SergiuszM ma rację :)
spioch
spioch
  19 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Miałem też ten wybór. Kupiłem Sony a330


Gorzej już chyba wybrać nie można !

A co do wyboru między D3000 a Canonierem to bierz Canona
Widziałem masę sampli z tysiączki i na prawdę można sporo z niego wycisnąć

http://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&q=d3000+vs+1000d&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

http://pl.pixel-peeper.com/cameras/?camera=983&p=1
http://pl.pixel-peeper.com/cameras/?camera=1366
oskar
oskar
  19 maja 2010

Panowie uważacie ze lepszym zestawem będzie Canon z kit'em niż np Fujifilm FinePix HS10?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 maja 2010
oskar
oskar: Panowie uważacie ze lepszym zestawem będzie Canon z kit'em niż np Fujifilm FinePix HS10?

jesli zamierza na kicie poprzestac to wiadomo że nie ;)
i pewnie hs20 kilka stów więcej wyniesie ale i tyak warto dołożyć
spioch
spioch
  19 maja 2010
oskar
oskar: Panowie uważacie ze lepszym zestawem będzie Canon z kit'em niż np Fujifilm FinePix HS10?


Nie no absolutnie nie ! Jeśli ma zostać z Kitem no to Fuji
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  19 maja 2010

jak nie ma wiecej niz te 1300 pln to niech szuka fuji s100fs jeszcze mozna dostac ostatnie po tak okazyjnych cenach bo hs10 to od 1700 sie zaczynają ceny

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.