Dolny
Dolny
  6 maja 2010 (pierwszy post)

Witam , mam pytanie jak wykonacie takie makro aparatem Fuji s9600

gościu zrobił tym samym aparatem takie zdjęcia :
http://www.digart.pl/zoom/999588/Placzaca.html
http://www.digart.pl/praca/1944921/Rurka.html
http://www.digart.pl/praca/1201187/Soldier.html

Paranienormalny
Paranienormalny
  6 maja 2010
Dolny
Dolny: mam pytanie jak wykonacie takie makro aparatem Fuji s9600

Normalnie, tryb super makro przy zastosowaniu dodatkowych soczewek do makro ;)
Dolny
Dolny
  6 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dodatkowych soczewek do makro ;)

a ile takie soczewki kosztują ?
możesz dać link do allegro?
Paranienormalny
Paranienormalny
  6 maja 2010
Dolny
Dolny: a ile takie soczewki kosztują ? możesz dać link do allegro?

http://www.allegro.pl/item1021490746_zestaw_makro_do_fuji_s9600_s9500_s6500fd_s6500.html

Najtańszy zestaw.
Flo
Flo
  6 maja 2010

nazywamy tematy zgodnie z treścią!

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  6 maja 2010

tylko raynox takie soczewki to o kant d...
kasa wyrzucona w błoto

Paranienormalny
Paranienormalny
  6 maja 2010
joker4444
joker4444: takie soczewki to o kant d... kasa wyrzucona w błoto

Niekoniecznie, raynox to firma dla profesjonalistów, poza tym, kupowanie soczewki za połowę ceny aparatu to jest dopiero wyrzucanie kasy w błoto. Dla amatora z kompaktem soczewki w zupełności wystarczą i dadzą jako-taki efekt. Co innego, gdy ktoś ma bardzo dobrą lustrzankę a robienie zdjęć to jego praca.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  6 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Niekoniecznie, raynox to firma dla profesjonalistów, poza tym, kupowanie soczewki za połowę ceny aparatu to jest dopiero wyrzucanie kasy w błoto.

170 zlotych na cos co jest warte ceny to koszt 1/4 aparatu jaki ma

Dobra optyka zawsze kosztuje szkła dobre na pewno wiecej niz puszka kto tego nie zrozumie zawsze bedzie sie dziwil dlaczego jakośc jego zdjec jest taka a nie inna z tak dobrego aparatu

soczewka z racji swojej budowy nie moze dac zadowalajacego efektu dla kogos z ambicjami tylko albo np helios na odwrotne mocowanie albo raynox...

Konto usunięte
Konto usunięte: Co innego, gdy ktoś ma bardzo dobrą lustrzankę a robienie zdjęć to jego praca.

szkła makro dobre kosztuja conajmniej 10 razy tyle co raynox
spioch
spioch
  6 maja 2010

Jeśli masz jakie takie pojęcie o fotografii to powinieneś wiedzieć że do makro tanim i bardzo dobrym rozwiązaniem będzie cyfrowy kompakt plus konwerter plus jakiś dyfuzor.

Np. Paweł Bieniewski robi zdjęcia tym :



A jakie ? A takie :











Sony H50 to już stara ale porządna maszynka. Wszystko dzięki GO w cyfrówkach oraz DCR 250 światło można uzyskać dzięki dyfuzorowi Home Made.

Jak widać nie trzeba mieć Lusterka, mieszków pierścieni z przeniesieniem elektryki oraz stałek makro.

spioch
spioch
  6 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Niekoniecznie, raynox to firma dla profesjonalistów,


To tak jakbyś powiedział że Adidas to firma dla bogatych
Raynoxa można wylicytować za 100-120 zł bez większych problemów.
Jak wiadomo soczewki to około 50 zł więc absolutnie nie warto ich kupować.
Dają aberację i załamanie ostrości .
spioch
spioch
  6 maja 2010
Dolny
Dolny: a ile takie soczewki kosztują ? możesz dać link do allegro?


Jak wylicytujesz to czekamy na zdjęcia

http://www.allegro.pl/item1026143483_konwerter_makro_raynox_msn_202_mini_statyw_bcm.html
Paranienormalny
Paranienormalny
  6 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wiadomo soczewki to około 50 zł więc absolutnie nie warto ich kupować. Dają aberację i załamanie ostrości .

No może... Może mam kiepskie oko, bo widziałem sporo zdjęć zrobionych przez takie soczewki i wydawały się dobre ;)

joker4444
joker4444: Dobra optyka zawsze kosztuje szkła dobre na pewno wiecej niz puszka kto tego nie zrozumie zawsze bedzie sie dziwil dlaczego jakośc jego zdjec jest taka a nie inna z tak dobrego aparatu

Wiem o tym doskonale ;) Po prostu jestem zdania, że nie ma sensu początkującemu fotografowi od razu polecać wydawania sporej kasy (choć to też pojęcie względne).
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  6 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem o tym doskonale ;) Po prostu jestem zdania, że nie ma sensu początkującemu fotografowi od razu polecać wydawania sporej kasy (choć to też pojęcie względne).

raynoxa sprzeda bez większej straty bo to poszukiwany sprzęt a soczewki już będzie imo ciężej
Przy soczewkach ostry i w miare akceptowalny obraz bedzie tylko samym srodeczku kadru wez np lupe do ręki i zobaczysz o co chodzi
Paranienormalny
Paranienormalny
  6 maja 2010
joker4444
joker4444: Przy soczewkach ostry i w miare akceptowalny obraz bedzie tylko samym srodeczku kadru

Cholera, też fakt, zapomniałem o tym.
spioch
spioch
  6 maja 2010

No i kolejna wada soczewek to łapanie ostrości paradoksalnie nie dalej a bliżej obiektywu :) Gdybyś chciał zrobić zdjęcie muchy z większą GO to musiałbyś jej prawie skrzydeł dotknąć mając soczewkę Close Up typu np +10
Jeśli natomiast podciągniesz zoom to nic z tego bo GO zrobi się wielkości główki od szpilki. W makro kompaktowym liczy się mniejszy rozmiar matrycy ponieważ daje ona większe Go, szumami nie mamy co się martwić jeśli dysponujemy lampą i dyfuzorem.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.