JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  11 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Mam do wyboru aparaty (Sony alpha a200 , a230 lub Canon EOS 450D)
Canon EOS 450D... i nie wiem którego wziąć ,nie ukrywam że bardzo pomoże mi wasza wypowiedź. Ale proszę trochę rozwinąć swoją wypowiedź a nie tylko `ten`

oskar
oskar
  12 kwietnia 2010

Z tych co wymieniłeś? Moim zdaniem jedyny prawidłowy wybór to Canon.
Alfy jakoś do mnie nie przemawiają. Specem nie jestem, bawiłem się 230 jednak mój 500d wydaje się być zdecydowanie lepszy. :)

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam do wyboru aparaty (Sony alpha a200 , a230 lub Canon EOS 450D) Canon EOS 450D... i nie wiem którego wziąć ,nie ukrywam że bardzo pomoże mi wasza wypowiedź. Ale proszę trochę rozwinąć swoją wypowiedź a nie tylko `ten`

jak nie masz na a550 lub nie masz szkieł po minolcie to bierz canona system tez popularniejszy wiecej szkieł z rynku wtórnego i lepszy błysk ma canon ;)
Mjay
Mjay
  12 kwietnia 2010

Może nie jest to odpowiedź jakiej się spodziewałeś, ale nie ma większego znaczenia na co się zdecydujesz. Każdy z tych aparatów pozwoli Ci osiągnąć świetne rezultaty, żaden nie jest znacząco lepszy od pozostałych. Moja rada jest taka, żebyś poszedł do sklepu, potrzymał każdy w dłoni i spojrzał w wizjer. Wybierz ten który najbardziej Ci się spodoba.

Nie daj sobie wcisnąć (za przeproszeniem) kitu, że Canon, Nikon czy jakakolwiek inna marka jest lepsza od innych. Wszystko sprowadza się do stylu fotografii jaki będziesz uprawiał i od wiedzy którą zdobędziesz i przez co najmniej kilka pierwszych miesięcy to Ty będziesz najsłabszym ogniwem a nie Twój aparat.

Wybaczcie, mam dziś sarkastyczne usposobienie;

oskar
oskar: Moim zdaniem jedyny prawidłowy wybór to Canon

Zdanie z którym żaden szanujący się fotograf się nie zgodzi.
oskar
oskar: Specem nie jestem, bawiłem się 230

Właśnie dlatego.
oskar
oskar: jednak mój 500d

Teraz już wszyscy wiemy jaki masz aparat. Mam wrażenie że o to Ci chodziło.
oskar
oskar
  12 kwietnia 2010
Mjay
Mjay: Zdanie z którym żaden szanujący się fotograf się nie zgodzi.

I tu sie mylisz.
Zacytuje CI słowa kogoś kto mnie i na pewno tez Ciebie przewyższa praktyką.
"Jedyny słuszny wybór, mamyia, nikon, canon. W tej kolejności"
To człowiek który robi zdjęcia do bardzo fajnych kolorowych gazet.

Mjay
Mjay: Właśnie dlatego.

Wrażenia pomiędzy 230 a moim 500d zdecydowanie lepiej podpasował mi canon. Pewnie dlatego go kupiłem.

Mjay
Mjay: Teraz już wszyscy wiemy jaki masz aparat. Mam wrażenie że o to Ci chodziło.

Raczej wydaje mi się ze 500d nie jest obiektem do chwalenia. Marka gdybym miał to może, ale nie 500-tka
sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  12 kwietnia 2010
oskar
oskar: Mjay:


I tu sie mylisz.
Zacytuje CI słowa kogoś kto mnie i na pewno tez Ciebie przewyższa praktyką.
"Jedyny słuszny wybór, mamyia, nikon, canon. W tej kolejności"
To człowiek który robi zdjęcia do bardzo fajnych kolorowych gazet.
Nie wiedzialem ze Nikon jak i Canon robia srednio lub wielkoformatowki, no ale moze chodzilo o najlepsze marki na swiecie, wiec ten ktos zapomnial jeszcze wspomniec Hasselblad-zie

oskar
oskar: Wrażenia pomiędzy 230 a moim 500d zdecydowanie lepiej podpasował mi canon. Pewnie dlatego go kupiłem.

Moze dlatego ze kosztuje prawie jeszcze raz tyle co A230 i ma o wiele wiele lepsze parametry niz A230
omgNAT
omgNAT
  12 kwietnia 2010

pmiętaj że decydując jaki weźmiesz aparat decydujesz się na system, z czego najpopularniejsze jako profesjonalne 'u nas' to nikon i canon z czego możesz wybierać w szerokiej gamie obiektywów, a co do sony znajdziesz wiele opinii krytykujących ale jeśli masz zamiar po prostu fotografować bez szczególnych wymagań czy zaawansowanych technik to alfa będzie dobra oczywiście zorientuj się jak sony wygląda z obiektywami i porównaj ceny ;)

oskar
oskar
  13 kwietnia 2010
sourcerer
sourcerer: Nie wiedzialem ze Nikon jak i Canon robia srednio lub wielkoformatowki, no ale moze chodzilo o najlepsze marki na swiecie, wiec ten ktos zapomnial jeszcze wspomniec Hasselblad-zie

Z średnio mój drogi to tyklo mamyia a dwa kolejne to raczej mały/normalny format.

sourcerer
sourcerer: Moze dlatego ze kosztuje prawie jeszcze raz tyle co A230 i ma o wiele wiele lepsze parametry niz A230

No ale co to ma do rzeczy? I tak głównie chodzi o procesor i matrycę. (nie myl z ilością MP)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 kwietnia 2010
oskar
oskar: "Jedyny słuszny wybór, mamyia, nikon, canon. W tej kolejności" To człowiek który robi zdjęcia do bardzo fajnych kolorowych gazet.

gwarantuje Ci ze nie wszyscy uważani za tuzów w dziedzinie fotografii maja takie samo zdanie
a z drugiej strony czym tu sie podniecac majac entry level z jakiegokolwek systemu ze w naszym systemie sa puchy i szła bardzo "pro", których i tak notabene nigdy mieć nie będziemy
oskar
oskar
  13 kwietnia 2010
joker4444
joker4444: gwarantuje Ci ze nie wszyscy uważani za tuzów w dziedzinie fotografii maja takie samo zdanie a z drugiej strony czym tu sie podniecac majac entry level z jakiegokolwek systemu ze w naszym systemie sa puchy i szła bardzo "pro", których i tak notabene nigdy mieć nie będziemy

To była taka dygresja do wypowiedzi kolegi wyżej.
Chodziło tu bardziej o określenie lini sensu. Nie wiem czy postawił byś canona 450d i a230 i wybrał alphe.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 kwietnia 2010
oskar
oskar: Chodziło tu bardziej o określenie lini sensu. Nie wiem czy postawił byś canona 450d i a230 i wybrał alphe.

zależy do czego jakbym miał jakiegoś zacnego zeissa albo inne pod KM szkła lub też z jakiegoś powodu zależałoby mi na LV te w sony sa najlepsze ;) , wtedy tak a tak serio to żadnego z tych bym nie wziął zbyt plastikowe wyglądają jak atrapy jak C to dwufyfrowe a jak z S to najmniej a550 HDR z ręki kusi :mrgreen:
oskar
oskar
  13 kwietnia 2010

To aparaty do 2k cięzko będzie coś wyciągnąć. Może używane 40d body, ale zabraknie na jakikolwiek obiektyw.

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  13 kwietnia 2010

40d kupi sie z kitem podobnie np d200
wolałbym juz nawet używane d80

sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  13 kwietnia 2010
oskar
oskar: Nie wiem czy postawił byś canona 450d i a230 i wybrał alphe.

Moze ja postawilbym w szranki 450d vs. A500 i wtedy wybieral.
oskar
oskar
  14 kwietnia 2010

Wtedy to trzeba by bylo znowu 500d vs a500
I nadal wybrał bym canona. :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.