AjEmCrazy
AjEmCrazy
  13 marca 2010 (pierwszy post)

Tak żeby zdjęcie wyglądało jak idealny malunek z podkreśleniem każdej kreski i uwypukłości, w sumie żeby wyglądało prawie jak stare zdjęcie tak jak na dołączonym zdjęciu, wie ktoś może jak uzyskać taki efekt? Bo domyślam się, że to nie tylko zasługa lustrzanki, ale też obróbka w jakimś PSie


Fieska
Fieska
  13 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak żeby zdjęcie wyglądało jak idealny malunek z podkreśleniem każdej kreski i uwypukłości, w sumie żeby wyglądało prawie jak stare zdjęcie tak jak na dołączonym zdjęciu, wie ktoś może jak uzyskać taki efekt? Bo domyślam się, że to nie tylko zasługa lustrzanki, ale też obróbka w jakimś PSie


Podejrzewam, że to w większości użycie filtrów i tekstury, zabawa krzywymi, kontrast, mniejsze nasycenie i wariacje kolorów.
Drozu
Drozu
  13 marca 2010

Zainteresuj się programem Dynamic photo HDR... Poza tworzeniem zdjęć HDR i pseudo HDR program pozwala na tworzenie wielu fajnych efektów i nie potrzeba do tego jakiś specjalnych umiejętności.

kulek855
kulek855
  13 marca 2010

bez podstaw obsługi programów graficznych daruj sobie..

bartheq
bartheq
  13 marca 2010

a czemu chcesz tak psuc zdjecia?

pajaja
pajaja
  13 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a czemu chcesz tak psuc zdjecia?

bo to jest "fajne"? ; ]

PS... jak załapiesz o co w tym chodzi to możesz wiele... ale ja i tak jestem za zdjęciami bez takich "retuszy"...
AjEmCrazy
AjEmCrazy
  13 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Zainteresuj się programem Dynamic photo HDR

Hm.. muszę Ci powiedzieć, że ciekawie się zapowiada zabawa z tym programem. Dzięki :)

Jak kto lubi, mi się te zdjęcia podobają są takie wyraziste i dla mnie mają to "coś".

Nic trzeba jednak poćwiczyć obróbkę zdjęć :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  14 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak kto lubi, mi się te zdjęcia podobają są takie wyraziste i dla mnie mają to "coś".

sztuczne sa ja bym powiedział ...
czesto taka obrobka to proba ratowania kiepskich zdjec a efekt jest taki ze wyglada to jak alusy w cienkich furach ;)
razotka
razotka
  14 marca 2010

w PhotoScape klikasz parę razy na "podświetlenie"- tak najszybciej.
A jak chcesz się trochę pobawić to spróbuj w HDR coś zrobić.

Gadka
Gadka
  14 marca 2010

W PhotoScape możesz uzyskać podobny efekt przez podświetlenie i filrt:->efekt kliszy->cinema . ; )

bartheq
bartheq
  14 marca 2010
joker4444
joker4444: sztuczne sa ja bym powiedział

szczegolnie przy portretach bo architekture to jeszcze mozna tak psuc (:
obsordine
obsordine
  14 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a czemu chcesz tak psuc zdjecia?

Dlaczego od razu psuć?

W dzisiejszej dobie mając do wyboru cała gamę programów do cyfrowej obróbki obrazu,możemy pozwolić sobie na takie modyfikacje.Moim zdaniem to nie psucie,lecz nadanie zupełnie nowego charakteru zrobionemu przez nas zdjęciu.Nie dość,że naprawdę można wykombinować coś ciekawego,godnego uwagi,nowatorskiego nawet,to jeszcze się świetnie przy tym bawimy.
Oczywiście możemy podzielić się na tych,którzy są za zdjęciem w jego naturalnej odsłonie i na tych,którzy są zwolennikami modyfikacji,jednak nie zaprzeczymy,że grafika wszelakiej maści wchodząca w skład IT to jeden z istotnych punktów naszej przyszłości.

Nie wiem jak jest u Was,ale zabawa w Ps'ie jest jedną z nielicznych rzeczy,która mnie relaksuje i sprawia przyjemność. :]
razotka
razotka
  14 marca 2010
Gadka
Gadka: W PhotoScape możesz uzyskać podobny efekt przez podświetlenie i filrt:->efekt kliszy->cinema . ; )

I tu bym się nie zgodziła :woot:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  14 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem jak jest u Was,ale zabawa w Ps'ie jest jedną z nielicznych rzeczy,która mnie relaksuje i sprawia przyjemność. :]

a dla mnie to zlo konieczne nie ma to jak przyjemność robienia zdjec a nie postproces
bartheq
bartheq
  15 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem jak jest u Was,ale zabawa w Ps'ie jest jedną z nielicznych rzeczy,która mnie relaksuje i sprawia przyjemność

to proponuje zmienic branze z fotografii na grafike (:

ja zdjecia w lightroomie obrabiam - tam sie jeszcze latwiej psuje zdjecia bo wszystkie suwaczki sa w jednym miejscu a presetow jest pewnie wiecej niz akcji do fotosklepa
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.