magdalik
magdalik
  23 lutego 2010 (pierwszy post)

Hejka. Chcę kupić aparat-kompakt, żeby był porządny, robił ładne zdjęcia i nie kosztował dużo... tak do 600 zł. Możecie mi coś polecić? Słyszałam od kolegi o aparatach BenQ, ale osobiście ich nie znam :( Czy ktoś mógłby mi coś o nich powiedzieć? Podobno niektóre mają zoom optyczny, to by mnie interesowało. Czy ktoś z Was ma taki aparat? Jakie wrażenia?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  23 lutego 2010

600 pln to nie tak mało lepiej rozejrzyj sie za jakimś fuji lub soniaczem za tą kasę a nie takie wynalazki...

magdalik
magdalik
  23 lutego 2010

Dlaczego mówisz, że to wynalazki? Mój kolega dobrze się o nich wypowiadał... O Fuji naczytałam się na forach tyle negatywów, że się zraziłam :( Poza tym 600 zł to górna granica, jak się da taniej, to jak najbardziej :)

fenacious
fenacious
  23 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: osobiście ich nie znam

i nie chcialabys poznac. ;)
poszukaj czegos od Canon'a lub Fuji.
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  23 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: O Fuji naczytałam się na forach tyle negatywów,

chyba nie na forach fotograficznych...

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego mówisz, że to wynalazki? Mój kolega dobrze się o nich wypowiadał...

a jakie mial porownanie??:woot:
zgadne ze niemal zadnego, cale życie jezdzac 126p można uważać go za szczyt techniki...
jak jestes amatorem i zamierzasz w trybie auto focic to fuji jednak bedzie nie dla Ciebie wybierz cos z soniaka albo canona
Sorbi
Sorbi
  24 lutego 2010

Pisał przecież że kolega chwalił BenQ

otoja84
otoja84
  24 lutego 2010

zgadzam sie ze benq to wynalazek. mozna cos chwalic jedynie majac rozeznanie w temacie. tanie rzadko bywa dobre. polecam aparat jednak markowy. przekonalem sie ze marka czesto rowna sie jakosc (sprzetu i zdjec)
ale oczywiscie nie chce przesadzac sprawy i ferowac wyrokow bo to zawsze jest indywidualna ocena. z reszta moja przygoda z malpkami skonczyla sie dawno i nieodwracalnie.
polecam lektore na forach fotograficznych i testy w necie. na pewmo dopasujesz cos do swoich potrzeb

magdalik
magdalik
  24 lutego 2010

Odnoszę wrażenie, że żaden z Was nie miał aparatów BenQ w ręku, a mimo to je zjeżdżacie równo... :( Tymczasem zależy mi na opinii tych, którzy używają tych aparatów. A kolega, który polecał mi tę firmę akurat na aparatach się zna, dlatego zwróciłam na nią uwagę. Pytam więc jeszcze raz: czy ktoś robił zdjęcia aparatem-kompaktem BenQ?

fenacious
fenacious
  24 lutego 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Odnoszę wrażenie, że żaden z Was nie miał aparatów BenQ w ręku

odnosisz złe wrażenie.

Konto usunięte
Konto usunięte: czy ktoś robił zdjęcia aparatem-kompaktem BenQ?

robiłam i nie polecam, o.
fedex77
fedex77
  24 lutego 2010

Ja robiłem fotki BenQ c1050 i wszystko było OK.
Dziś używam juz Sony A 350 ... ale nie za 600 zł.

Uważam, że spokojnie można wziąć na początek BenQ, będzie na pewno tanio i wystarczająco pryzwoicie. 10 Mpix to świat i ludzie.
A potem Magdalikowi apetyt urośnie i będzie wiedziała czego szukać.
Widziałem ostatnio takie fajne małe BenQ akurat dla pań ...
http://www.benq.pl/products/digicam/index.cfm/page/specifications/product/1131

amenisk
amenisk
  24 lutego 2010

lumix lz8 od 400 do 600 pln zależy od źródła "robi" niezłe zdjęcia jak na kompakt za taką cenę.

otoja84
otoja84
  25 lutego 2010

hmm... postaram sie wyjasnic przystepnie co prawdopodobnie wiekszosc z nas miala na mysli.
Oczywiscie benq moze robic zadowalajace zdjecia w dobrych warunkach (ale nie licz ze jakakolwiek malpka zrobi bardzo dobre zdjecie w kiepskich warunkach)
nie robilem zdjec benq'iem ale powiem Ci czego bym sie spodziewal po tym aparacie.
tego ze jesli wyjdziesz z nim z domu i bedziesz robic zdjecia wieczorem lub pod swiatlo nie bedziesz zadowolona.
ale to nadal tylko najprawdopodobniejsze zalozenie i subiektywna ocena.
Pierwsza, podstawowa i kardynalna zasada przy zakupie aparatu jest zastanowienie sie nad tym:
CO CHCESZ FOTOGRAFOWAC?
jesli chcesz robic fotki a nie zdjecia to oczywiscie bierz benq
natomiast jesli chcesz pochwalic sie jakims makrem lub np gorskim pejzażem to watpie ze bedzie sie czym chwalic.
Potem zastanow sie ile mozesz wydac i wtedy podejmij decyzje
Pozdrawiam

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  25 lutego 2010

ja jakis czas temu widzialem kilka kompaktow tej firy co się rzuca w oczy ładnie wyglądaja jakieś czarno czerwone ze skoropodobnym wykończeniem :mrgreen:

magdalik
magdalik
  25 lutego 2010

No to i ja wyjaśnię, bo być może nie było to jasne. Lubię robić zdjęcia, ale nie jakieś wyszukane, czyli nocą, pod wodą czy pod światło, ale po prostu ładne zdjęcia typu z wakacji, ze spotkania z przyjaciółmi, swojemu psu... Dlatego chcę kupić kompakt, wolę by nie był to zwykły pstryk, choć ustawianie wszystkich opcji to nie dla mnie... Dobra jutro idę pooglądać sobie różne aparaty "na żywo" i zobaczymy :)

xKubziKxPMIx
Posty: 370 (po ~145 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
xKubziKxPMIx
  28 lutego 2010

zdecydowanie lumix lz8 lub lz10

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.