sSurinaMm
sSurinaMm
  9 stycznia 2010 (pierwszy post)

Szukam szkoły pogimnazjalnej w okolicach Bytomia o profilu zwiazanym z fotografią

Pomocy!

redeyess
redeyess
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Szukam szkoły pogimnazjalnej w okolicach Bytomia o profilu zwiazanym z fotografią

szczerze? nic Cię i tak o fotografii w takiej szkole nie nauczą, bo 2 lekcje w tygodniu to trochę za mało
sSurinaMm
sSurinaMm
  9 stycznia 2010

ale i tak nic innego mnie nie interesuje..

redeyess
redeyess
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale i tak nic innego mnie nie interesuje..

ale przy tym będziesz miała dwa przedmioty rozszerzone, znając życie to geografię i historię.. więc zastanów się czy warto. ja bym na Twoim miejscu skupiła się na tych przedmiotach, na których najlepiej mi wychodzi
sSurinaMm
sSurinaMm
  9 stycznia 2010

a co trzeba mieć na maturze, zeby dostać się na studia o tej tematyce?

i wgl skad tyle wiesz?

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale i tak nic innego mnie nie interesuje..

to zal mi Cie :and:
redeyess
redeyess
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a co trzeba mieć na maturze, zeby dostać się na studia o tej tematyce? i wgl skad tyle wiesz?

nie wiem, ale może to być geografia..

wiem, bo moja koleżanka uczy się w liceum na profilu fotograficznym. nie w każdym mieście jest takie liceum artystyczne
omgNAT
omgNAT
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Szukam szkoły pogimnazjalnej w okolicach Bytomia o profilu zwiazanym z fotografiąPomocy!

ja chodze do fototechnikum i mam 3 przedmioty, z tym że w szkole uczysz sie tylko o analogowej :]
Flo
Flo
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiem, ale może to być geografia..

a co ma geografia do fotografii? ja bym stawiała na maturę z historii sztuki głównie
spioch
spioch
  9 stycznia 2010
Flo
Flo: a co ma geografia do fotografii?


Jedno jak i drugie kończy się na - grafia ? :woot: :ninja:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: w szkole uczysz sie tylko o analogowej :]

jak załapiesz analogową to z cyfrową problemu nie będzie pojęcia i zasady są te same a reszta (postproces) to raczej pod informatyke i obsługe programow graficznych podchodzi
redeyess
redeyess
  9 stycznia 2010
Flo
Flo: a co ma geografia do fotografii? ja bym stawiała na maturę z historii sztuki głównie

najwyraźniej coś ma, skoro akurat ten przedmiot jest rozszerzony na tym profilu
omgNAT
omgNAT
  10 stycznia 2010
joker4444
joker4444: a reszta (postproces) to raczej pod informatyke i obsługe programow graficznych podchodzi

w technikum czteroletnim program obejmuje dwa lata fotografii analogowej i dwa cyfrowej w pierwszej klasie są 3 przedmioty - podstawy fotografi- techniczny przedmiot fizyka światła, optyka itp, techniki fotograficzne czyli w 99% praca w ciemni oraz podstawy kompozycji obrazu taka troche plastyka. w drugiej klasie są procesy fotograficzne czyli chemia i potem dopiero w trzeciej chyba cyfrowe procesy graficzne, nie chce skłamać bo nie pamiętam jak się nazywa.

Konto usunięte
Konto usunięte: najwyraźniej coś ma, skoro akurat ten przedmiot jest rozszerzony na tym profilu

no to jak nie ma szkoły foto to plastyczne liceum, zdecydowanie
Flo
Flo
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no to jak nie ma szkoły foto to plastyczne liceum, zdecydowanie

ale żeby dostać się do plastyka trzeba zdać egzamin z malarstwa, rzeźby i rysunku.
a poza tym można robić równie dobre zdjęcia i bez szkoły, powiedziałabym nawet, że te zdjęcia uczniów szkół fotograficznych (czy to technikum, czy studia) nie zachwycały, zależy to oczywiście od osoby, ale po prostu uważam, że szkoła nie jest sprawą decydującą. a poza tym i tak trzeba zdać maturę z matmy :ziober2:
redeyess
redeyess
  10 stycznia 2010
Flo
Flo: ale żeby dostać się do plastyka trzeba zdać egzamin z malarstwa, rzeźby i rysunku. a poza tym można robić równie dobre zdjęcia i bez szkoły, powiedziałabym nawet, że te zdjęcia uczniów szkół fotograficznych (czy to technikum, czy studia) nie zachwycały, zależy to oczywiście od osoby, ale po prostu uważam, że szkoła nie jest sprawą decydującą. a poza tym i tak trzeba zdać maturę z matmy

dokładnie, zgadzam się. byle kogo nie przyjmują do takiej szkoły, bo osoba musi być na prawdę dobra z tych rzeczy. szkoła nauczy trochę od strony technicznej, pojęcia i te sprawy.. ale praktyka też jest, ale mimo to i tak bym nie poszła na taki profil. wg mnie to lepiej iść na taki profil, na jakie potem studia chce się iść, bo fotografię to bardziej hobbistycznie można potraktować, nie oszukujmy się ( chociaż i hobbistycznie można na tym zarabiać )
ja tam lubię matmę:ssh:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.