boleslawianin
boleslawianin
  5 stycznia 2010 (pierwszy post)

Witam

co myslicie o fotografii 3d ?

czy staje sie to juz popularne czy narazie raczkuje ?
bo ja szczerze powiedziawszy dzis pierwszy raz zobaczylem w ulotce aparat do robienia zdjec 3 d,
mianowicie chodzi mi o :

Fujifilm FinePix Real 3D W1

Najważniejsze parametry:
2 matryce CCD 10 milionów pikseli o rozmiarze 1/2,3 cala
2 obiektywy 35-105mm (3x zoom optyczny) o jasności F3.7-4.2
Migawka od 3 do 1/1000 sekundy
Czułość 100-1600 ISO
Nagrywanie filmów video w maks. rozdzielczości VGA 640x480 pikseli, przy 30 klatkach na sekundę, z dźwiękiem
cena: 2049 zł

Czy w przyszlosci taka forma robienia zdjęć wyprze obecną ?

wszystko w 3 wymiarach.. w koncu i filmy do kin zaczynają robić to techniką...

Wkrótce lustrzanka oraz obiektywy 3d ? :ninja: (jeżeli juz nie istnieją)

shamaramorgan
shamaramorgan
  5 stycznia 2010

a są może gdzieś zdjęcia jakie wychodzą z takiego aparatu? ;>

HandOfFate
HandOfFate
  5 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a są może gdzieś zdjęcia jakie wychodzą z takiego aparatu? ;>

co Ci po zdjeciach jak nie masz odpowiedniego monitora i okularow? :woot:
spioch
spioch
spioch
  5 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co Ci po zdjeciach jak nie masz odpowiedniego monitora i okularow?


Niech sobie pooluka jak ciekawa

Flo
Flo
  5 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co Ci po zdjeciach jak nie masz odpowiedniego monitora i okularow?

ja tam mam okularki 3d w domu;p
omgNAT
omgNAT
  5 stycznia 2010

ja zostanę przy analogowej, o ile wg nie wymrze :mrgreen: a zasuwać ciągle w takich okularach żeby pooglądać fotografie 3d? spodoba się hot 13 :D

HandOfFate
HandOfFate
  5 stycznia 2010
Flo
Flo: ja tam mam okularki 3d w domu;p

takie okularki to nie to samo moja droga :)
poza tym musisz miec monitor 120Hz zeby wyswietlił Ci poprawnie obraz stereoskopowo tak aby widoczny był efekt 3d (oczywiscie przez specjalne okulary) Te okulary ktore Ty masz to pewnie te zwykle z jedna szybka zielona druga czerwona tak? Okulary do monitorow 3d polegaja na tym ze sciemniaja i rozjasniaja obraz w odpowiedniej czestotliwosci dla oczu na przemian co powoduje efekt glebii obrazu :)
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  5 stycznia 2010

ja zwykla hybryda z jednym obiektywem robie zdjecia 3d, na uj mi takie cudo...

Flo
Flo
  5 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: takie okularki to nie to samo moja droga :) poza tym musisz miec monitor 120Hz zeby wyswietlił Ci poprawnie obraz stereoskopowo tak aby widoczny był efekt 3d (oczywiscie przez specjalne okulary) Te okulary ktore Ty masz to pewnie te zwykle z jedna szybka zielona druga czerwona tak? Okulary do monitorow 3d polegaja na tym ze sciemniaja i rozjasniaja obraz w odpowiedniej czestotliwosci dla oczu na przemian co powoduje efekt glebii obrazu :

no przecież juz kupę czasu temu oglądałam foty 3d przez nie, efekt był, ale cholernie mnie oczy bolą od tego
HandOfFate
HandOfFate
  5 stycznia 2010
Flo
Flo: no przecież juz kupę czasu temu oglądałam foty 3d przez nie, efekt był, ale cholernie mnie oczy bolą od tego

to nie takie, jakie teraz sa, zapewniam :)
miedzy innymi dlatego oczy bolaly :]
...mialem o 3d i stereoskopii baaardzo duzo na studiach bo mam pokrewny tytul ukonczony wiec wiem co pisze, nie klocic mi sie tu,o! :D :P
sourcerer
Posty: 740 (po ~147 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 4
sourcerer
  5 stycznia 2010

Jesli sie nie myle to jest to aparat do robiena zdjec stereoskopowych a nie pseudo 3D ( jak czesto sie na to mowi )

HandOfFate
HandOfFate
  5 stycznia 2010
sourcerer
sourcerer: Jesli sie nie myle to jest to aparat do robiena zdjec stereoskopowych a nie pseudo 3D ( jak czesto sie na to mowi )

stereoskopia to wlasnie pseudo 3d, 2 obrazy nalozone na siebie z pewnym przesunieciem i konturem barwnym innym dajace wrazenie glebi
fotograf
fotograf
  6 stycznia 2010

mój tato ma gdzieś takie stare (sprzed wojny?) cudeńko składające się z okularu i miejsca do umieszczenia zdjęcia (składającego sie z 2 identycznych fotek umieszczonych poziomo). spoglądanie przez okular powodowało, ze oglądane zdjęcia były trójwymiarowe ;) także żadna nowość jedynie inna technika tworzenia obrazu

omgNAT
omgNAT
  6 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam pokrewny tytul ukonczony

jaki jaki jaki? ;D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.