Neutralize
Neutralize
  25 grudnia 2009 (pierwszy post)

Witam
Chcę kupić aparat - analogową lustrzankę. Mam do wyboru 2, ale kompletnie się na tym nie znam. Proszę o pomoc i poradę w sprawie wyboru lepszego aparatu.

1. MINOLTA Dynax 404si +obiektyw 35-80
2. OLYMPUS IS -1 LUSTRZANKA z obiektywem 35-135

Wydaję mi się, że Dynax jest lepszym aparatem.. Ale że kompletnie się na tym nie znam to proszę o pomoc.

kris84ajj
kris84ajj
  25 grudnia 2009

Skoro się nie znasz to po co Ci analogowa lustrzanka?? :zonk:

omgNAT
omgNAT
  25 grudnia 2009

nikon fm 2 :mrgreen:
z tych dwóch nie wiem, w sumie niezbyt się orientuję w modelach, wybierz coś prostego, czemu akurat te dwie ;>?

omgNAT
omgNAT
  25 grudnia 2009

z tego co przejrzałam, to już takie bardziej zaawansowane lustrzanki analogowe, nie lepiej wybrać coś mniej skomplikowanego? ;>
jezeli nie znasz się [ja też niespecjalnie] to przypuszczam że zaczynasz się bawić w analogową. tak?
p.s. sory za dwa posty pod rząd :^

pa3cia
pa3cia
  25 grudnia 2009

jak się nie znasz radziłabym jakąś cyfrówkę lub jeśli koniecznie lustrzankę to nie analogową tylko cyfrową.

Neutralize
Neutralize
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak się nie znasz radziłabym jakąś cyfrówkę lub jeśli koniecznie lustrzankę to nie analogową tylko cyfrową.

Dobra lustrzanka cyfrowa kosztuje dobrze ponad 2000 więc wolałabym jednak analoga. Mam książkę na temat lustrzanek analogowych (możliwości, obsługi - taką ogólną) i po to kupuję, żeby się nauczyć. Przecież nie nauczę się robić zdjęć analogową lustrzanką bez aparatu, prawda?

Konto usunięte
Konto usunięte: czemu akurat te dwie ;>?

Bo to są jedne z tańszych :D
Flo
Flo
  25 grudnia 2009

ta do ktorej masz wiekszy wybor szkiel

omgNAT
omgNAT
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo to są jedne z tańszych :D

może zacznij od zenita, np model TTL, kosztuje grosze, a ja nadal go używam bo lubię ;) jest prościutki
pytam po raz drugi, zaczynasz z tym zabawę ;>?
Flo
Flo
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: że zacznij od zenita, np model TTL, kosztuje grosze, a ja nadal go używam bo lubię ;) jest prościutki pytam po raz drugi, zaczynasz z tym zabawę ;>?

a jezeli zaczyna to sobie nie moze takiej kupic? :ninja:
agasta
agasta
  26 grudnia 2009
Dobry aparat nie wystarczy do wykonania dobrego zdjecia :>
Trzeba jeszcze to umiec:mrgreen: a jak i to umiesz, to i prostrszym zrobisz dobre zdjecia:>
omgNAT
omgNAT
  26 grudnia 2009
Flo
Flo: a jezeli zaczyna to sobie nie moze takiej kupic?

a nie będzie jej trudniej z takim ;>?

Konto usunięte
Konto usunięte: Dobry aparat nie wystarczy do wykonania dobrego zdjecia :> Trzeba jeszcze to umiec a jak i to umiesz, to i prostrszym zrobisz dobre zdjecia:>

święta prawda.
Flo
Flo
  26 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a nie będzie jej trudniej z takim ;>?

a nawet jesli na poczatku bedzie, to co? ma kupowac teraz tanszy a lepszy dopiero pozniej? nie widze w tym sensu, to tak jakby ktos mial pieniadze na d700 i mu mowic, ze ma nie kupowac, niech wezmie na poczatek d40, bo zrobi nim teraz lepsze zdjecia, lol.
omgNAT
omgNAT
  26 grudnia 2009
Flo
Flo: a nawet jesli na poczatku bedzie, to co? ma kupowac teraz tanszy a lepszy dopiero pozniej? nie widze w tym sensu, to tak jakby ktos mial pieniadze na d700 i mu mowic, ze ma nie kupowac, niech wezmie na poczatek d40, bo zrobi nim teraz lepsze zdjecia, lol.

he, w sumie racja. ale chodziło jej o cenę

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo to są jedne z tańszych :D

ile? ;D
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  27 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

jakas praktice z obiektywem do 100 pln kupisz
19marcin20
19marcin20
  30 grudnia 2009

Podaj jakis przedzial cenowy do ilu ma byc ta lustrzanka to zobacze i cos ci zapropnuje

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.