LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  16 listopada 2009 (pierwszy post)

Witam

dzis chcialbym spytac Was, czy moze uzywacie do zdjec makro konwertera RAYNOX MSN-505 lub RAYNOX DCR-250 ???

czy oplaca sie wydawac odpowiednio 530 zl i lub 220 zl ?

bo gdy patrze na tą "reklame" dzialania...


1. Dcr-250


2. Msn-505


to robi na mnie wrazenie:ninja: ale z checia poczytam Waszych opinii na ten temat

takze co myslicie o konwerterach ?? dobra rzecz za male pieniadze czy nie warto w ogole w to inwestowac ?

pozdro

xRocko
xRocko
  16 listopada 2009

Posiadam DCR-250, używam i jestem zadowolony. Ważne jest pod co podczepia się konwertery. Przewidziane są one raczej do kompaktów i z nimi współpracują lepiej (przynajmniej w teorii).

LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ważne jest pod co podczepia się konwertery

czyli pod 18-55 IS w ogole sie nie oplaca podczepiac?:ziober2:
spioch
spioch
  16 listopada 2009

Jak chcesz robić dobre makro które zwala z nóg do musisz się liczyć albo z kosztami albo z własną inwencją twórczą.

Do dobrego makro potrzebujesz :

Lampa błyskowa z regulowanym palnikiem + markowy dyfuzor
Obiektyw macro coś pokroju Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Makro
Do tego dobry statyw

Hmm możesz też użyć pierścieni odwrotnego mocowania i zamontować kit jak to mówią do góry dupą. Efekt Cie zaskoczy !
Możesz użyć pierścieni pośrednich albo po prostu mieszka ...

Gwarantuje CI że powyższe rozwiązania zaskoczą CIe efektem.

Ale jak masz chęć na szybkiego snap-ona za 250zł to proszę bardzo ...
Pamiętaj o winietowaniu no i jasny obiektyw by się przydał

xRocko
xRocko
  16 listopada 2009
LeonGrande
LeonGrande: czyli pod 18-55 IS w ogole sie nie oplaca podczepiac?

Tego nie napisałem.
Osobiście używam z kompaktem, przy lustrzance jest mniejsza GO przez co trudniej złapać co trzeba. Pod względem jakości zdjęć z Raynoxem nie ma wielkiej różnicy pomiędzy moimi aparatami... po redukcji szumów, zmniejszeniu i wyostrzeniu ;)
Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś Raynoxa i go wypróbuj - na to zapewne wpadłbyś sam ;)
spioch
spioch
  16 listopada 2009




Jak oczekujesz czegoś takiego to się łap za portfel :) Raynox tego Ci nie da :)
xRocko
xRocko
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do dobrego makro potrzebujesz : Lampa błyskowa z regulowanym palnikiem markowy dyfuzor Obiektyw macro coś pokroju Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Makro Do tego dobry statyw

bla bla bla...
Zapewne wielu widziało: http://benas.atspace.com/home.html

Do dobrego makro (jak i w ogóle zdjęć) nie trzeba mieć super wypasionego i drogiego sprzętu. Pewnie, że daje on często większe możliwości, ale nadal liczy się osoba, która zdjęcie robi i to co ona potrafi zrobić ze sprzętem, który posiada.
spioch
spioch
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do dobrego makro (jak i w ogóle zdjęć) nie trzeba mieć super wypasionego i drogiego sprzętu. Pewnie, że daje on często większe możliwości, ale nadal liczy się osoba, która zdjęcie robi i to co ona potrafi zrobić ze sprzętem, który posiada.

Pie^#(@^3dolisz farmazony teraz :)
To rób makro "NoKiOm eN 95" w końcu ma 5 mpx ... No i raduj się i podskakuj bo liczy się przecież osoba i umiejętności a nie sprzęt ... :lol:
xRocko
xRocko
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Pie^#(@^3dolisz farmazony teraz :) To rób makro "NoKiOm eN 95" w końcu ma 5 mpx ... No i raduj się i podskakuj bo liczy się przecież osoba i umiejętności a nie sprzęt ...

Nie interesuje mnie aparat wbudowany w telefon komórkowy i nie napisałem nigdzie, że sprzęt nie ma absolutnie żadnego znaczenia przy zdjęciach.
Nie będę komentował tego dalej, bo to nie ma sensu.
spioch
spioch
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie napisałem nigdzie, że sprzęt nie ma absolutnie żadnego znaczenia przy zdjęciach.


Konto usunięte
Konto usunięte: Do dobrego makro (jak i w ogóle zdjęć) nie trzeba mieć super wypasionego i drogiego sprzętu. Pewnie, że daje on często większe możliwości, ale nadal liczy się osoba, która zdjęcie robi i to co ona potrafi zrobić ze sprzętem, który posiada.


Też nie skomentuję :)
HandOfFate
HandOfFate
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak oczekujesz czegoś takiego to się łap za portfel :) Raynox tego Ci nie da :)

no wlasnie, ja chce sprzet do takiego macro! :)
gdzies w przyszlosci kombinuje zakup tamrona 90mm slawnego i do niego pierscieni z przeniesieniem mechaniki, mam nadzieje ze takie combo da efekt jak powyzej :P
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: spioch

Zdjecia niesamowite :) to fakt...

ale na poczatek starczą mi takie...

przykladzik z neta...



raynox to osiagnie ?:ninja:
HandOfFate
HandOfFate
  16 listopada 2009
LeonGrande
LeonGrande: raynox to osiagnie ?

tak, osiagnie.
LeonGrande
Posty: 49881 (po ~106 znaków)
Reputacja: 34 | BluzgometrTM: 28
LeonGrande
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i do niego pierscieni


Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz użyć pierścieni pośrednich


a wlasnie, o jakich pierscieniach piszecie dokladnie ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Obiektyw macro coś pokroju Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Makro


Wlasnie sobie poczytalem o tym obiektywnie, przemysle zakup :)
HandOfFate
HandOfFate
  16 listopada 2009
LeonGrande
LeonGrande: a wlasnie, o jakich pierscieniach piszecie dokladnie ?

ja chce nabyc te:
http://allegro.pl/item805536582_kenko_pierscienie_posrednie_dg_makro_nikon_nowe.html
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.