Flo
Flo
  14 listopada 2009 (pierwszy post)

elolaroza :D
słuchajcie, planuję na święta "wyżulić" :ziober2: nowy obiektyw do portretów. cały czas planowałam nikkora 50mm 1.4 af-s, ale wyczytałam właśnie, że przy mojej puszce (d40x) zmieni się jego ogniskowa z 50 na 75. a 75 to już za wąsko dla mnie jak na stałkę (aktualnie używam tamrona 28-75 i na 75 baaardzo sporadycznie ustawiam). no więc, pomyślałam, że może w takim razie 35mm da mi tą "pięćdziesiątkę", ale tego za to nie ma ze światłem 1,4, no i nie wiem co zrobić ;<

GRADEK83
GRADEK83
  14 listopada 2009

[quote=Flo]o i nie wiem co zrobić ;

GRADEK83
GRADEK83
  14 listopada 2009

eh coś się zrypało :D
Kup przejściówkę na M42 z potwierdzeniem ostrości i może coś z manualnych obiektywów sobie kupisz :D

Jacek80
Jacek80
  15 listopada 2009
Flo
Flo: 50mm 1.4

ja takim czymś strzelam tyle, że w systemie Sony i powiem szczerze, że najlepiej mi się z takim pracuje... ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia, że trzeba ciut dalej stanąć, no chyba, że robimy foty w małym pomieszczeniu, to wtedy może być problem ;)
Ewentualnie możesz brać
Nikon AF Nikkor 35mm f/2D
ewentualnie tańszy o połowę
Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G
po przeliczeniu ma ogniskową ok 52 mm

Poza tym jest obiektyw NIKKOR 35 f/1,4 tyle, że w jednym sklepie widzialem go za prawie 3000 zł
Ledziu
Ledziu
  15 listopada 2009

Cóż... ja mam przejściówkę i jestem zadowolona, ale moim zdaniem lepiej się nie męczyć, bo ostrość gubi trochę... Może kup 1.8 ? Ja właśnie mam zamiar kupić 1.8, obecnie pracuję na analogowym 2.0 z przejściówką i jestem zachwycona, po przejściu z 3.5 właśnie na niego. A stałki wciąż drożeją i drożeją grrr ;/

Flo
Flo
  15 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: eh coś się zrypało :D Kup przejściówkę na M42 z potwierdzeniem ostrości i może coś z manualnych obiektywów sobie kupisz :D

mam przejściówkę, ale chcę systemowe szkło;p

Jacek80
Jacek80: Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G

myślałam o nim, ma silniczek, więc nie będę musiała się męczyć z manualnym ostrzeniem, no nie?

Konto usunięte
Konto usunięte: Cóż... ja mam przejściówkę i jestem zadowolona, ale moim zdaniem lepiej się nie męczyć, bo ostrość gubi trochę... Może kup 1.8 ? Ja właśnie mam zamiar kupić 1.8, obecnie pracuję na analogowym 2.0 z przejściówką i jestem zachwycona, po przejściu z 3.5 właśnie na niego. A stałki wciąż drożeją i drożeją grrr ;/

o tym myślałam też, tylko mnie strasznie skusiło to 1,4 bokeh i te sprawy :D i nie wiem czy tutaj też mi nie wyjdzie ogniskowa większa po przeliczeniu, bardziej chyba ten 35 by pasował
HandOfFate
HandOfFate
  15 listopada 2009

50mm 1.4 ma mega glebie ostrosci nikkor, ale i 35 f1.8 i 85 f1.8 tez sa doskonalymi portretowkami, polecam wszystkie 3 szkla :)

Ledziu
Ledziu
  15 listopada 2009

Flo, jeśli ustawiasz manualnie ostrość i idzie Ci to cacy, to kupuj przejściówkę i stare szkła, opłaca się, a różnicy nie ma, jeśli nie masz choroby drżących rąk, jak ja :D

joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  16 listopada 2009
Flo
Flo: 50mm 1.4 af-s, ale wyczytałam właśnie, że przy mojej puszce (d40x) zmieni się jego ogniskowa z 50 na 75. a 75 to już za wąsko dla mnie jak na stałkę (aktualnie używam tamrona 28-75 i na 75 baaardzo sporadycznie ustawiam)

tamrona tez przemnoz przez 1.5
masz apsc kazde szkło tak sie oblicza nie ma znaczenia czy stałka czy zoom
a dane na obiektywach sa zawsze dla pelnej klatki
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  16 listopada 2009

Flo ja bym zrobil tak kup 50 1.8 nikora sprzedaj te d40x a kup cos ze srubokretem np d70s
jako ze d40 sie w cenie trzyma pewnie nie dolozysz do tego i bedziesz na pewno zadowolona

ja m42 bym odradzal bo np pencolar 50 1.8 to z 300 kosztuje a ze masz swietne ww szklo w systemie to bez sensu
Pozatym nikon to jeden z gorszych systemow do m42 nie masz albo ostrosci na nieskonczonosc albo masz ale kosztem straty jakosci (przy przejsciowce z soczewka)
I najwazniejsze pamietaj ze nie bedziesz miala w d40 z m42 pomiaru światła dwucyfrowe nikony go niestety nie mierza dokladajac do tego manualne ostrzenie na jasnym szkle juz robi sie niełatwo...

HandOfFate
HandOfFate
  16 listopada 2009
joker4444
joker4444: Flo ja bym zrobil tak kup 50 1.8 nikora sprzedaj te d40x a kup cos ze srubokretem np d70s jako ze d40 sie w cenie trzyma pewnie nie dolozysz do tego i bedziesz na pewno zadowolona

jesli faktycznie nie dolozylaby do interesu to zamiana jest jak najbardziej korzystna bo d70s jest super, mialem go jakis czas, teraz ma go moj kumpel, swietna puszka, stara ale jara.

joker4444
joker4444: Pozatym nikon to jeden z gorszych systemow do m42 nie masz albo ostrosci na nieskonczonosc albo masz ale kosztem straty jakosci (przy przejsciowce z soczewka) I najwazniejsze pamietaj ze nie bedziesz miala w d40 z m42 pomiaru światła dwucyfrowe nikony go niestety nie mierza dokladajac do tego manualne ostrzenie na jasnym szkle juz robi sie niełatwo...

i to jest wlasnie lipa przy nikonach, sam nad tym bardzo ubolewam. do m42 nie ma to jak pentax :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  16 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i to jest wlasnie lipa przy nikonach, sam nad tym bardzo ubolewam. do m42 nie ma to jak pentax :)

dokladnie tam pomiar swiatla maja i najnizsze modele a potwierdzenie ostrosci bedzie nawet jak sloik po musztardzie przyłożysz :)
a w nikonie niestety conajmniej cos klasy d200 zeby byl pomiar ....
nikon to nie jest system do m42 raczej odpowiedni to wlasnie zadecydowalo ze go nie mam
x33Patryskax33
x33Patryskax33
  16 listopada 2009

Hej! Mam prosbe! Wiem ze to jest nie na temat ale czy moglibyscie wejsc na ta strone i zaglosowac na zdj. nr. 1 ?? z gory dzieki ;)

http://gimnazjumscinawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=167:gosuj-na-najlepszych&catid=15:konkursy&Itemid=21

SuckMyKiss
SuckMyKiss
  16 listopada 2009
Flo
Flo: ale wyczytałam właśnie, że przy mojej puszce (d40x) zmieni się jego ogniskowa z 50 na 75. a 75 to już za wąsko dla mnie jak na stałkę (aktualnie używam tamrona 28-75 i na 75 baaardzo sporadycznie ustawiam).

zapomnialaś, że 50x1,5= 75mm a 75x1.5= ok. 112mm. więc 50mm na stałce to nie to co 75 na tamronie. ;>
ja do swojej d60 dokupiłam nikkora 50/1,8 i jestem baardzo zadowolona (:
nawet manualne ostrzenie mi nie przeszkadza.
polecam. ^^
spioch
spioch
  16 listopada 2009

Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM Nikon

Jak masz kasę to bierz :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.