tyciaa
tyciaa
  11 listopada 2009 (pierwszy post)

Witam fotografow
poradzcie mi prosze jakie wyposazenie powinnam wrzucic do studia ok 5 na 4 metry, fotografia portretowa, akty itp ogolnie luuuuudzie
myslalam o tych lampach http://www.fotosense.co.uk/interfit-int447-stellar-x-triple-head-kit-300w-s.html
zastanawiam sie czy moc jest odpowiednia i czy 3 to dobra liczba ?
do tego infra red transmiter
czy powinnam dokupic jeszcze jakies stale oswietlenie na tlo jesli tak to jaka moc i ile?
poza tym mam zamiar kupic jakies na poczatek 2 tla (podstawa biale i czarne)
swiatlomierz (jaki najlepszy?)
do tego kolorowe filtry
5 -in-1 Reflector
o czym powinnam jeszcze pomyslec?
pozdrawiam
dodam, iz wlasciwie to mozna powiedziec, ze zaczynam zabawe w studio.

tyciaa
tyciaa
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niezła samoróbka :)

w koncu efekt ten sam :D
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niezła samoróbka :)

a sa niesamorobki ringa ... ja sie nie spotkałem bynajmniej
GRADEK83
GRADEK83
  12 listopada 2009
joker4444
joker4444: tym bardziej ze te z linku( ze wzgledu na mozliwosc pominiecia reakcji na przedbłyski ) sa dosc drogie i przydatne raczej do aparatow kompaktowych gdzie prtzedbłyskow wylaczyc nie mozna i nie ma mozliwosci podpięcia lampy zewnętrznej

raczej fotocela to tak można by powiedzieć wybiegając w przyszłość bo z czasem do canona dokupi sobie ze 3 lampki zewnętrzne i nie będzie musiała sie ograniczać do pomieszczeń zamkniętych tylko wyjść w teren no ale to raczej taka tańsza opcja bo fotocele może śmiało zastąpić wyzwalacz radiowy
tyciaa
tyciaa
  12 listopada 2009

ok wiec na razie podsumowujac:
zamiast infra red - radiowka
na swiatlomierzu nie oszczedzamy !
softboksa domowie na pewno bo w zestawie jest 60x60, wiec musze miec cos wiekszego
beauty dish
co do lamp to 300 starczy na takie pomieszczenie? powinno nie? jest sens brac wieksze? kolejne sa 600

chce zamowic to wszystko za jednym razem z jednego zrodla, moze dostane jakas znizke :P

joker4444
joker4444: a sa niesamorobki ringa ... ja sie nie spotkałem bynajmniej

a ja sie zastanawialam dlaczego nie moge tego znalezc w zadnym sklepie internetowym :P
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 listopada 2009
tyciaa
tyciaa: chce zamowic to wszystko za jednym razem z jednego zrodla, moze dostane jakas znizke :P

a w polsce kupuijesz?

tyciaa
tyciaa: na swiatlomierzu nie oszczedzamy !

jak badziew to lepiej w ogóle na poczatek go sobie daruj cykniesz fote zobaczysz jak wyszło i dostosujesz ilosc swiatla czy przesłone zeby bylo ok bo czasy to sie raczej nie zmieniaja determinuje je czas synchronizacji aparatu z lampami

tyciaa
tyciaa: a ja sie zastanawialam dlaczego nie moge tego znalezc w zadnym sklepie internetowym :P

i nie znajdziesz tylko samorobki pozostaja ale sa osoby co robia hurtowo i wygląda to dosc profesjonalnie cena z przesylka jakies 370-390 pln była
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: musiała sie ograniczać do pomieszczeń zamkniętych tylko wyjść w teren no ale to raczej taka tańsza opcja bo fotocele może śmiało zastąpić wyzwalacz radiowy

to wtedy radiówki zdecydowanie, fotocele przy słonecznej pogodzie nie pracuja najlepiej
GRADEK83
GRADEK83
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niezła samoróbka :)

no ja sobie z pudełka po pizzy zrobiłem flash ring :ziober2:

joker4444
joker4444: to wtedy radiówki zdecydowanie, fotocele przy słonecznej pogodzie nie pracuja najlepiej

no słońce nie ma tu nic do rzeczy :)
no ale jest to alternatywa tańsza od radiowej lecz teraz z tego co widzę na rynku pojawiło się sporo tanich dobrych wyzwalaczy radiowych :)
spioch
spioch
  12 listopada 2009
joker4444
joker4444: a sa niesamorobki ringa ... ja sie nie spotkałem bynajmniej


Tak są do macro :mrgreen: http://www.pentaximaging.com/accessories/AF160FC_Auto_Macro_Ring_Flash/
Pcasso
Pcasso
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja sobie z pudełka po pizzy zrobiłem flash ring


Zgredek masz jakieś próbki z wykorzystaniem tej domowej roboty lampy? chętnie zobaczyłbym to w lepszej jakości niz tam zamieszczona bo nie bardzo widać możliwości ...
Tak sobie własnie myślę bo moja lampę mogę sobie wyzwalać bezprzewodowo więc miałbym z głowy dodatkowy koszt a w plener by się mogło się przydać :)
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no ale jest to alternatywa tańsza od radiowej lecz teraz z tego co widzę na rynku pojawiło się sporo tanich dobrych wyzwalaczy radiowych :)

za 100 mozna miec phottixa z 2 odbiornikami tyle ze czeka sie na przesyłke z honkkongu ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: no słońce nie ma tu nic do rzeczy :)

ma fotocela nie widzi zawsze blysku lampy szczegolnie przy slonecznej pogodzie

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak są do macro http://www.pentaximaging.com/accessories/AF160FC_Auto_Macro_Ring_Flash/

ale to co innego zupełnie i zastosowanie inne

Pcasso
Pcasso: Zgredek masz jakieś próbki z wykorzystaniem tej domowej roboty lampy? chętnie zobaczyłbym to w lepszej jakości niz tam zamieszczona bo nie bardzo widać możliwości ...

to chyba raczej do macro a nie do portretu:woot:
spioch
spioch
  12 listopada 2009
joker4444
joker4444: ale to co innego zupełnie i zastosowanie inne

Wiem wiem :mrgrenn: Swoją drogą dziwie się czemu jeszcze nie robią tego seryjnie
:wtf:
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 listopada 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem wiem :mrgrenn: Swoją drogą dziwie się czemu jeszcze nie robią tego seryjnie

mogliby cos co tak nie grzeje przedewszystkim :mrgreen:
ale sa i tegoi plusy modelka po paru minutach zaczyna sie rozbierac :lol:
spioch
spioch
  12 listopada 2009
joker4444
joker4444: mogliby cos co tak nie grzeje przedewszystkim ale sa i tegoi plusy modelka po paru minutach zaczyna sie rozbierac


Ja sie ostatnio ostro doprawiłem SB600 :)

Chciałem bounce'a od sufitu ustawić złapałem palnik i niefortunnie klapnąłem spust zrobiło mi się jasno a potem bardzo gorąca na 3 palcach :)

Nie polecam :lol:
Pcasso
Pcasso
  12 listopada 2009
joker4444
joker4444: to chyba raczej do macro a nie do portretu

tam akurat w tej wielkości jak jest pokazana uzyta jest do portretu
joker4444
Posty: 32031 (po ~88 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 446
joker4444
  12 listopada 2009
Pcasso
Pcasso: tam akurat w tej wielkości jak jest pokazana uzyta jest do portretu

a mozliwe nie robilem takim czyms nigdy w plener to najporeczniejsze chyba pozoctana parasole
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.